Aktuální zprávy

Zpestření letní přípravy: Piráti sehráli s Kadaní fotbalový zápas, padlo sedm gólů

Napsal 20.06.2013 Petr Horčička
Chomutov – Čtvrteční letní odpoledne přineslo menší zpestření suché přípravy. Počasí tomu sice zrovna dvakrát nepřidalo, ale pár desítek diváků v hledišti si přišlo na své. Ve fotbalovém utkání, hraném na spořickém fotbalovém hřišti, si to mezi sebou rozdali Piráti s partnerskou Kadaní.

Utkání se hrálo na tradičních devadesát minut. Na hráčích byla vidět patrná únava, neboť letní dril na nadcházející extraligový ročník je v plném proudu. Do branky se postavil brankář Hanuljak, který tak vyměnil vyrážečku a lapačku za gólmanské rukavice. Do zápasu zasáhl i jeho parťák z brankoviště – Kostúr. Ten se představil na postu středního záložníka ve druhém poločase. Ve stejný čas se na plac dostal i mladý Strmeň, ten brousil na kraji zálohy.

Obranné řady tvořili zejména ti, kteří fungují jako defenzivní hráči i na ledě. Tedy Mrázek, Malec, Svoboda, Stehlík, Pulpán a Tejnor, které doplnili Hromas s Kubinčákem. V záložních řadách se pak představili Kaše, Kůs, Mainer, Rutta, Bartejs, Kostúr, Kämpf a Strmeň. Na hrotu se objevili Račuk, Balej, Hřebejk a Hruška.

Zápas doprovázela přátelská atmosféra a nikdo z hráčů se nechtěl zranit. V první šanci se ocitl nováček Balej, ten však pálil vysoko nad. Oba týmy dokázaly podržet míč a gólový účet otevřel, nutno říci, že s pomocí brankáře Kaššáka, Rutta. O chvíli později zatáhl míč k rohovému praporku Balej a naservíroval míč jako na zlatém podnose Mainerovi, jenž střelou z voleje zakončoval do prázdné brány. Kadaňští sice snížili, ale Piráti dokázali znovu odpovědět v podobě třetí branky. O tu se znovu postaral Mainer, jenž svou trefou rozjásal střídačku Pirátů. Sportovní klub už v první půli dokázal jen snížit a nutno říci, že kadaňský střelec vstřelil pohlednou branku. Počkal si, až se Hanuljak pohne a střelou k bližší tyči upravil na poločasových 2:3.

Ve druhém poločase došlo ke změnám, v chomutovské sestavě zůstal pouze brankář Hanuljak. A druhá pětačtyřicetiminutovka začala zostra. Bartejs předvedl, že rychlost patří k jeho silným stránkám. Předběhl tři hráče a ještě dokázal zakončit. K jeho smůle nastřelil jen tyč. O pár minut později předvedl svůj fotbalový um bojovník Hřebejk. Ten prokličkoval čtyři hráče v bílém, ovšem do zakončení se nedostal. Přesto se však z branky radoval, půlhodinu před koncem zvyšoval už na 4:2. Branka to byla zřejmě ze všech nejhezčí. Rodák z jihu Čech dostal dlouhý pas za obranu a efektním dloubákem á la Karel Poborský přeloboval vybíhajícího Kaššáka. Piráti vstřelili i pátou branku, o poslední zásah se postaral kanonýr Hruška.

Po zápase si obě strany podaly ruce a všichni byli rádi, že sudí Novotný zápas ukončil, neboť letní teploty, které doprovázelo velké dusno, byly pro hráče nepříjemné.

Piráti Chomutov – SK Kadaň 5:2 (3:2)
Branky za Chomutov: Mainer 2, Rutta, Hřebejk a Hruška.

Sestava první poločas: Hanuljak – Mrázek, Malec, Svoboda, Stehlík – Kaše, Kůs, Mainer, Rutta – Račuk, Balej.

Sestava druhý poločas: Hanuljak – Hromas, Pulpán, Kubinčák, Tejnor – Bartejs, Kostúr, Kämpf, Strmeň – Hřebejk, Hruška.