Aktuální zprávy

Zítra se třemi Energetiky. Nastoupit by měli Mensator, Hájek a Rastislav Dej

Napsal 15.12.2009 Tisková zpráva (Foto: Marek Mikeš)
C h o m u t o v - Tři hráči Karlových Varů by se zítra měli objevit v chomutovské sestavě. Utkání proti Havířovu okoření start reprezentačního gólmana Lukáše Mensatora, útočníka Rastislava Deje a dojde také na návrat chomutovského odchovance Davida Hájka. Všichni nastoupí formou střídavého startu. „Máme řadu zraněných hráčů, navíc trenéři chtějí nechat odpočinout brankáře Hanuljaka, který zatím odchytal téměř všechny ligové zápasy,“ potvrdil start trojice Energetiků marketingový manažer klubu David Dinda. Pokud se tedy do zítřejšího večera nestane nic neočekávaného, mohou se chomutovští fanoušci těšit na zajímavá extraligová jména.

Foto: Marek Mikeš (hokejkv.cz); V článku je čerpáno ze serveru hokejkv.cz.

Brankář Lukáš Mensator patří k největším nadějím českého hokeje. Byl pevným článkem všech mládežnických reprezentací, bronz z dorosteneckého mistrovství světa vylepšil cenou pro nejlepšího gólmana turnaje. Po dvou úspěšných letech v ontarijské lize se vrátil zpět do rodného kraje, aby začal sbírat úspěchy v kategorii dospělých. Po čtyřech letech se vypracoval mezi absolutní brankářskou elitu extraligy a několikrát oblékl i reprezentační dres. V loňském ročníku české extraligy se výrazným způsobem podílel na triumfu Karlových Varů.

Do chomutovského dresu se na skok vráti i místní odchovanec, obránce David Hájek. Ten bílomodrý dres naposledy oblékal v sezóně 2004/05. Následně patřil k nejlepším zadákům extraligového Kladna a před začátkem letošní sezóny přestoupil do karlovarské Energie. Zde zatím odehrál 25 duelů a připsal si 6 kanadských bodů.

V útoku by výrazným oživením pro zítřejší utkání měl být slovenský forvard Rastislav Dej, kterému se v letošním ročníku české nejvyšši soutěže poměrně daří. Jedenadvacetiletý útočník nastoupil do 35 zápasů, vstřelil 6 branek a přidal 5 asistencí. Celkem si tedy letos připsal slušných 11 kanadských bodů.

Pokud se do zítřejšího úvodního vhazování nestane nic neočekávaného, měla by tato trojice naskočit do základní chomutovské sestavy. Duel proti Havířovu začíná tradičně v 17.30 hodin.