Ohlasy po utkání

„Zbytečně si to komplikujeme,” pravil Stanislav Dietz po prohře s Vervou

Napsal 06.03.2018 Marek Douda
C h o m u t o v - V rámci úvodního kola skupiny o umístění se Piráti po páté v extraligové sezóně střetli s rivalem z Litvínova, který po dvou týdnech znovu zavítal na pirátský led. Ve vyostřeném duelu se ve druhém zápase v řadě blýskla čtvrtá ofenzivní formace Pirátů, která však nezabránila prohře v prodloužení. Obzvlášť pikantní bylo utkání pro Stanislava Dietze, který hostuje na pirátské lodi právě z Vervy. Téměř dvoumetrový bek strávil na ledové ploše 23 a půl minuty a v pozápasovém rozhovoru neskrýval kritiku výkonu svého týmu.

„Bylo to těžké, protože nehrajeme celých šedesát minut. Vždycky hrajeme pár minut naplno, potom vypneme a v poslední třetině doháníme výsledek. Je to škoda. Musíme tyhle zápasy uhrávat a obzvlášť, když jsme doma a chceme co nejdříve projít ze skupiny a setrvat v extralize. Těžko se mi to hodnotí, ale zbytečně si to komplikujeme,“ řekl rozzlobeně.

Chomutovští před utkáním s Litvínovem vedli tabulku skupiny o umístění dvoubodovým náskokem a dle počtů jim stačilo sedm bodů z šesti zápasů, aby si pojistili setrvání v Tipsport extralize. Piráti si byli a jsou těchto čísel vědomi a pochopitelně je na ně vyvíjen určitý tlak, který si však dle slov Stanislava Dietze nepřipouštějí.

„Nervozitu necítíme, nechceme se dívat na ostatní a ani nesmíme. Máme to ve svých rukách a byli bychom hloupí, kdybychom si to takhle zkazili. Je to jen na nás, ty body si tu musíme uhrát sami a nedívat se na to, jak hrají ostatní,“ upřesnil hráč, který nastupuje za Piráty první sezónu.

Na kostce ve středu pirátské arény několikrát svítily průběžné výsledky souběžně hraných zápasů a z pohledu na zápas Mladé Boleslavi s Jihlavou bylo patrné, že Bruslařský klub ze středních Čech, který na Piráty ztrácel pouhé tři body, si bez problému kráčel pro vítězství. Vzhledem k tomu, že Chomutovští v utkání dvakrát dotahovali, mohl pro ně být pohled na stav zmíněného klání poněkud zneklidňující.

„Snažil jsem se na to nemyslet a soustředil jsem se jen na hru. Nezajímalo mě to. Není důležité, jak hraje Boleslav, je důležité, jak hrajeme my. Samozřejmě nemůžu mluvit za kluky, ale myslím si, že většina na ostatní zápasy nekouká. Máme v tabulce náskok a jak už jsem řekl, musíme si to uhrát sami,“ zdůraznil rodák z Písku.

„V pátek jedeme do Jihlavy, kde potřebujeme získat tři body, abychom byli klidnější. Potom můžeme bodovat s Boleslaví a částečně rozhodnout, uklidnit se,“ vyhlížel dále k následujícímu duelu.

Svěřenci kouče Růžičky zaznamenali špatný vstup do zápasu, když po brance Mikúše z páté minuty prohrávali nejtěsnějším možným rozdílem. Pirátská posádka do konce třetiny obrátila, ale v prostředním dějství bylo vše naopak a zápas se nakonec protáhl do prodloužení. Urostlý obránce si byl vědom chyb v týmové hře a vinu přikládal především ztrátám koncentrace.

„Neřekl bych, že nás první gól zneklidnil, ale vždy chceme v každém zápase jít do vedení. Řekneme si, že začneme od obrany a většinou se stane, že inkasujeme první. Dostaneme facku a začneme hrát, probudí nás to, ale potom zase vypneme. Měli jsme tragický úvod, kdy nás Litvínov zavřel a museli jsme se zvednout,“ nastínil vady na hře Pirátů.

„Nedokážu si vybavit všechny momenty, jak jsme dostávali všechny ty góly. Neviděl bych to v oslabení, spíše v tom, že přestáváme hrát. Máme ve hře pasáže, kdy se zastavíme a soupeř to trestá,“ následně doplnil.

Podkrušnohorské derby bylo kromě velkého počtu branek výrazné pro opakované potyčky a časté zahřívání trestných lavic. Zápasy rivalů jsou vždy vyostřené a tvrdá hra také není neobvyklou záležitostí. Bývalý hráč Vervy ve službách Pirátů taktiku Litvínova dobře zná a pod nepříjemnou hrou soupeře těsně po zápase viděl i jiné příčiny.

„Litvínov hraje do těla a důrazně. Podle mě se těmito zápasy připravují na baráž a nevypustí souboj. Určitě je to nepříjemný soupeř, ale my jsme to měli hokejově zvládnout a ne se s nimi prát a trápit. Osobně jsem se proti Vervě cítil dobře. Nedívám se moc na soupeře a nerad soupeře hodnotím, ale my musíme bojovat a co nejdřív získat klid, abychom se neklepali do posledního zápasu,“ zkonstatoval odchovanec Písku.

Stejně jako v předešlém utkání se Spartou, i proti Vervě úřadovala čtvrtá útočná formace Chomutova, a hlavně zásluhou bodů dvojice Šťovíček-Lauko získali Piráti čtyři body z posledních dvou zápasů. „Čtvrtá lajna hraje výborně. Musím říct, že v posledních zápasech hrají skvěle. Hodně bruslí, napadají a jsou nepříjemní pro soupeře. Jsou všude a opravdu se mi líbí jejich hra,“ uvedl závěrem.

×
Dnes v 17:30 |
HC VERVA Litvínov
Piráti Chomutov