Základní část jde do finále. V pondělí přijede čtvrtý Hradec Králové

Napsal 19.12.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - V pondělí se 30. kolem uzavře základní část první hokejové ligy. Vedoucí Chomutov na svém ledě hostí čtvrtý celek tabulky – Hradec Králové. Poslední utkání před Vánoci startuje v tradičních 17:30 a hráči KLH chtějí fandům pod pomyslný stromek nadělit výhru za tři body.
Skore venku 42:52
Nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík (16+16)
Nejlepší střelec Jaroslav Roubík - 16 branek
Nejproduktivnější obránce Lukáš Chmelíř (4+11)

Hradec Králové si v sedmadvacátém kole v zápase proti Táboru zajistil účast v elitní osmičce. Svými výkony ho táhne Jaroslav Roubík. Chomutov naposledy nebodoval na konci listopadu proti Olomouci a drží první místo v tabulce. Pokud v pondělí uhraje minimálně dva body, vyhraje základní část.

Poslední vzájemný zápas

Letos už jsme s týmem Hradce Králové měli čest. V 15. kole Chomutov zajížděl do východních Čech a zpátky se vracel s výhrou 3:1. Tu chomutovští hráči upekli v prvních dvou třetinách, kdy se postupně trefili Kraft, Kůs a Seman.

Hradec dokázal odpovědět jen na jedinou branku. V páté minutě zápasu srovnával na 1:1 Jan Hruška, ale Chomutov si dvoubrankový náskok vytvořený na konci druhé dvacetiminutovky nenechal vzít. Výhra byla zasloužená, v zápase vyslal na gólmana Hradce téměř dvakrát tolik střel.

Hradec v posledních pěti zápasech

Střídavě oblačno – tak by se daly charakterizovat výkony Hradce v posledních pěti kolech. Nejprve prohrál na ledě Havlíčkova Brodu 4:6, pak s Berounem 2:3, po výhře 5:2 nad Táborem si nicméně zajistil účast v play off, tu potvrdil výhrou 6:4 na ledě Vrchlabí a nic na tom nezměnila ani prohra 2:4 doma s ústeckým Slovanem.

Hradec hrál celkem otevřený hokej. 19 branek dal, stejný počet jich ale inkasoval. V přesilovkách dosáhl úspěšnosti téměř 22 %, na druhou stranu ale v oslabeních nedosáhl výš jak na 73% hranici. Nejproduktivnější byl Jaroslav Roubík (0+6), na paty mu šlapal Jiří Kadlec (2+3).

Hradec dlouhodobě

Hradec Králové si nejen zajistil postup do play off, ale momentálně patří i mezi nejlepší čtyři celky soutěže. S jednapadesáti body ztrácí na Chomutov deset bodů a za 15 výher za tři body v devětadvaceti zápasech pak patří celkové čtvrté místo. K tomu výrazně pomohly i výsledky z venkovních kluzišť. Hradec si z nich přivezl 19 bodů.

Hráč, na kterého by si měli chomutovští obránci dát pozor je bezesporu Jaroslav Roubík. Naskočil prozatím ke všem zápasům a připsal si v nich 32 bodů. V bodování ligy mu za to patří 4. místo. Druhý je Vít Budínský (13+10). Mezi obránci se nejčastěji prosazuje chomutovským fandům známý Lukáš Chmelíř. Zatím svůj bodový účet zatížil 4 góly a 11 asistencemi.

Chomutov v posledních pěti kolech

Chomutov ve všech pěti zápasech bodoval a získal 10 bodů z 15 možných. Prohrál s Litoměřicemi v prodloužení 3:4, v nájezdech nestačil na Kadaň (2:3sn), reputaci v této disciplíně si ale napravil v Třebíči (4:3sn) a pak naplno bodoval proti Havlíčkovu Brodu, jehož ofenzívní sílu absolutně vymazal (7:1), a proti Berounu (3:0).

Chomutováci vstřelili stejně jako Hradec Králové 19 branek, ale dostali jich o osm méně. V přesilovkách jsme si vystříleli zhruba 11% úspěšnost, oslabení ubráníme zhruba čtyři z pěti.

Nejvíce bodů do tabulky kanadského bodování si připsali Milan Kraft (4+2) a kapitán Zdeněk Skořepa (4+1).