Zajedou si Piráti na led třetí Olomouce pro tři body?

Napsal 13.12.2011 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti z Chomutova se v rámci 33. kola vydají na led třetího celku první hokejové ligy – Olomouce. Chomutovští jistě budou chtít pokračovat ve své vítězné sérii zápasů, domácí hráči Olomouce naopak budou chtít odčinit zaváhání na ledě Havlíčkova Brodu. Utkání začíná ve středu 14.12.2011 v 18:00 hod. a k dispozici bude i klasický onlajn přenos.

Papírové předpoklady hovoří jasně. Chomutov vyhrál deset posledních zápasů v řadě, ve kterých si připsal zejména díky vysoké výhře v Mostě úctyhodné skóre 52:19 a obdržel 29 bodů. Naopak Olomouc padla v posledních deseti zápasech hned čtyřikrát, naposledy v Havlíčkové rodě 4:6.

Jan Rutta

Letošní vzájemné zápasy s Olomoucí

První vzájemný zápas se mezi oběma celky odehrál v sedmém kole na Hané. Domácí tehdy přehráli Piráty 3:1, přičemž všechny branky padli ve třetí části. Nejprve vstřelil první gól Hanáků Pekr. Na to dokázal odpovědět chomutovský Ondřej, který v 57. minutě vyrovnal. Hned o minutu později vstřelil rozhodující branku Kolouch a v závěru pečetil vítězství Olomouce do prázdné branky Kucharczyk.

Druhý zápas se odehrál v Pirátské aréně na severu Čech ve dvacátém kole. Chomutov si tentokrát dal na soupeře pozor a zápas vyhrál také 3:1. Za domácí vstřelil první gól Macháček, kterého následoval Grof povedenou střelou. Hosté z Olomouce sice snížili zásluhou Jakuba Šlahaře, ale díky Milanu Kraftovi, kterému byl přiznán málo vídaný technický gól Piráti dovedli zápas do vítězného konce.

Olomouc v tabulce hned za Piráty

Hanáci odehráli v dosavadním průběhu ligy 32 utkání, ve kterých si připsali 20 výher, z toho jednu v prodloužení a 12 proher, přičemž dvakrát prohráli v prodloužení a třikrát padli na samostatné nájezdy.

Olomouci patří v tabulce třetí příčka. Pronásleduje tedy Piráty, ale její bodový rozdíl činí 9 bodů. Nebylo tomu tak ovšem po celou sobu soutěže. Prakticky od začátku soutěže byla Olomouc právě na druhém místě a předháněla se s Chomutovem. Pořadí se ustálilo až ve dvacátém šestém kole.

Hlavní nebezpečí, které čeká na Chomutov

Tím je především brankář Libor Kašík. Nadějný gólman, který je stálou jedničkou v hanáckém celku a který je pravidelně nominován na srazy reprezentace mládežníků, vede brankářské tabulky první ligy. Ačkoli neodehrál zdaleka tolik utkání jako např. chomutovský Hanuljak, tak si za 966 minut, ve kterých čelil střelám soupeřů, připsal 526 zákroků a jeho úspěšnost tak činí vynikajících 95,46 %. Zároveň má průměr 1,55 gólu na zápas. V osmnácti zápasech si připsal také celkově čtyři vychytané nuly.