Začíná čtvrtfinále s Letci! V sobotu Piráti odstartují boj o semifinále na domácím ledě

Napsal 22.03.2024 Katka Kuderová
Již v sobotu 23. března od 17:30 rozehrají svěřenci Martina Pešouta, Petra Martínka a Angela Krsteva čtvrtfinálovou sérii. Narazí na oblíbeného soupeře z hlavního města, se kterým v letošní sezóně mají stoprocentní bilanci. Přijďte opět vytvořit v ROCKNET ARÉNĚ skvělou atmosféru a hnát tým proti Letňanům v další cestě za vysněným postupem.

PŘEDPRODEJ NA PRVNÍ ČTVTFINÁLE

Chomutov si poradil s pražskou Kobrou

V sérii hrané na tři vítězné zápasy si od začátku vedli lépe Chomutovští, i když druhý zápas se musel prodlužovat. Ale radovali se Piráti, protože vítězný gól vstřelil Martin Tůma. Ve třetím zápase rozhodla o osudu Kobry již první třetina, kdy se Piráti ujali vedení a Pražanům podruhé v sérii nedovolili vsítit jediný gól. Zajímavostí tohoto střetnutí bylo, že pro Martina Altrichtera to bylo druhé čisté konto v řadě.

PIRÁTI CHOMUTOV – HC KOBRA PRAHA 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Hübl (Kadeřávek), 14. Chrpa (Stehlík, Hübl), 42. Eret (Eliáš), 55. Eret (Eliáš, J. Svoboda).
Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 18:29. Diváci: 2021.

Sestava Pirátů: Altrichter – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel, Váchal – Stehlík, Hübl, T. Svoboda – J. Svoboda, Eret, Tůma – Kostourek, Putz, Jouza – Mála, Koblížek, Chrpa.

Letci s Děčínem první mečbol nevyužili

Letňanští hokejisté do osmifinále vstoupili hodně svižně, protože se hned v prvním zápase třikrát prosadil Dominik Arnošt a Letci vyhráli jednoznačně 6:2. Ve druhém střetnutí Pražané polevili na aktivitě, ale ve střeleckém tempu nezaostávali, poněvadž vsítili čtyři branky a zapsali druhý důležitý bod v sérii. Ve třetím duelu se přiklonilo štěstí na stranu Medvědů, i když Letci po dvou třetinách vedli o jednu branku a od postupu je dělilo pouhých 20 minut. Ale Děčínští v sobě našli sílu medvěda a stav otočili na svou stranu, čímž si vynutili čtvrtý zápas. Poslední střetnutí nebylo bohaté na góly a za bezbrankového stavu se šlo do prodloužení. V něm se o jedinou branku postaral Pavel Mrňa, který střelou od mantinelu nasměroval puk do branky.

HC DĚČÍN – HC LETCI LETŇANY 0:1 po prodl. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 66. Mrňa (Z. Fiala, Sklenář)
Vyloučení: 3:5. Bez Využití. Diváci: 764.

Sestava Letců: Nečas – Ducháč, Hamšík, Chalupa, Gurjevskij, Drtina, D. Němeček, Fiala – Kysela, Poppel, Theimer – Arnošt, Turek, Sklenář – Korčák, Mácha, Mrňa – Poul, Pšenička, Vacín – Labuzík.

Vzájemným zápasům v probíhajícím ročníku vévodí Piráti

Oba celky se v aktuálním ročníku střetly čtyřikrát. Pokaždé body braly chomutovští hokejisté. Poslední střetnutí mezi oběma rivaly bylo v osmém kole nadstavby. Byla to nervy drásající podívaná, v níž se o dvě trefy postaral Tadeáš Svoboda a Piráti zvítězili 5:8.

HC LETCI LETŇANY – PIRÁTI CHOMUTOV 5:8 (2:3, 2:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 15. Niko (Mrňa, Kysela), 19. Mrňa, 23. Kysela (Arnošt, Mrňa), Labuzík (Turek, Korčák), 60. Theimer (Poppel, Mácha) – 4. Zajíček (Kostourek), 5. Tůma (Chrpa), 10. T. Svoboda (Eret, Tůma), 32. T. Svoboda (Stehlík), 39. Kadeřávek (Eret), 54. Hübl (Tůma, Eret), 56. Mála (Eret), 60. Kostourek (T. Svoboda, Stehlík).

Vyloučení: 8:7. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 27:27. Diváci: 327.

Sestava Pirátů: Běhula (23. Altrichter) – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Havel, Záruba, Seemann, Váchal – Zajíček, Hübl, T. Svoboda – Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, Putz, Kostourek – Chrpa, Koblížek, Mála.