Preview k zápasu

Začátek nové sezóny se blíží: Piráti začínají v Karlových Varech

Napsal 12.09.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Nový ročník Tipsport extraligy je na spadnutí. Piráti si dali před sezónou jasný cíl, a to vyhnout se baráži. První úspěšný krok mohou svěřenci Jiřího Čelanského udělat již tento pátek, kdy zajíždí do Karlových Varů. Prvním venkovním soupeřem Chomutova tak logicky bude Energie, s kterou Piráti zahájili i přípravu na ledě na začátku srpna. Úvodní buly v karlovarské aréně bude vhozeno v 18 hodin.

První kolo tak nabídne souboj dvou nedalekých soupeřů, kteří spolu budou soutěžit o první mistrovské body. Právě s Karlovými Vary měli Piráti v uplynulém ročníku české nejvyšší soutěže bohatou bilanci. Start do soutěže je naplánován na pátek třináctého září. Svěřenci Jiřího Čelanského tak budou doufat, že se jim smolný den vyhne velkým obloukem. Ovšem podobně na tom bude i jejich páteční soupeř: HC Energie Karlovy Vary.

Západočeši budou chtít nepovedenou sezónu zahodit rychle za hlavu. Místo toho, aby družina trenéra Richarda Žemličky bojovala o play-off, tak se musela na poslední možnou chvíli zachraňovat před hrozbou baráže, která před nimi visela snad až do posledního kola skupiny o umístění.

Energie v přípravě

Karlovarští se v přípravě na nový ročník ukázali v dobrém světle. Na to, že mužstvo Richarda Žemličky prošlo početným množstvím změn, tak si sedlo hodně rychle. Z dvanácti zápasů dokázali Vary vyhrát hned devětkrát, třikrát pak padli. Postupně porazili Chomutov (3:1), Nižněkamsk (5:1), Landshut (6:3 a 5:3), Mnichov (4:1), Litvínov (2:0), Sterzing (6:3), Novokuzněck (3:2) a Kladno (3:2sn). Třikrát pak prohráli, a to s Ufou (3:6), Atlantou (2:5) a Omskem (1:2).

Jak si Energetici vedli v přípravných duelech? Nejvíce bodů zaznamenala trojice ve složení Radim Hruška (7+4), Martin Zaťovič a Roman Vlach (oba 4+6). V dobrém světle se pak ukázali Jiří Doležal (4+2), Marek Hovorka (3+2) a Petr Koblasa (2+3). V brankovišti se pak pravidelně střídala dvojice ve složení Tomáš Závorka – Vladislav Habal.

Změny v kádru

V karlovarské kabině byl po loňské neúspěšné sezóně velký průvan. To jasně naznačuje i následující přehled hráčů, kteří kádr Západočechů posílili či naopak opustili. Do kádru Richarda Žemličky přišli Martin Látal, Marek Hovorka (oba Kladno), Radek Dlouhý, Radim Bičánek (oba Kometa Brno), Radim Hruška (Vítkovice), Branislav Kubka (Banská Bystrica), Stanislav Balán (Zlín) a Ondřej Šmach (Ústí nad Labem). Z juniorky se pak k prvnímu týmu připojili Karel Mlejnek a Vladislav Habal.

Kádr Energie naopak opustili Roman Prošek (Kadaň), Jiří Bicek (Kladno), Petr Kumstát, Lukáš Pech (oba Sparta Praha), David Nosek (Kometa Brno), Lukáš Mensator (Plzeň), Jaromír Látal (nový sportovní manažer Vrchlabí), Marek Benda, Martin Gründling, Jan Heřman, Jan Košťál, František Skladaný, Václav Skuhravý, Vojtěch Kloz, Petr Pohl a Petr Přindiš.

Přijeďte Piráty v jejich prvním představením v novém ročníku Tipsport extraligy podpořit. Zápas je naplánován na pátek 13. září. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin. V novém ročníku české nejvyšší soutěže se můžete těšit na zbrusu nové statistiky, jako je například čas hráčů na ledě, vyhraná vhazování, přesný počet střel či množství hitů.

×
Odehrané v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Škoda Plzeň