Ohlasy po utkání

„Z naší strany jednoznačně nejlepší výkon, ale musíme začít bodovat,“ řekl Ivan Huml

Napsal 06.10.2018 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti podlehli v sedmém kole Tipsport extraligy třetím Vítkovicím po velmi srdnatém a bojovném výkonu 2:3. Autorem první branky chomutovské družiny byl zkušený centr Ivan Huml, jenž v pozápasových ohlasech mluvil pozitivně, i když nechyběl pomyslný varovný prst za nepříliš zvládnutou první část zápasu.

Piráti Vítkovice přestříleli. Dvě třetiny byli lepším týmem než jejich ostravský soupeř, přesto se ROCKNET ARÉNA poprvé v ročníku neradovala z bodového zisku, i když šancí na to bylo hodně. „Z naší strany jednoznačně nejlepší výkon. Dvě třetiny jsme byli lepším týmem, přesto jsme prohráli. Možná nám chybělo trošku štěstí ve třetí třetině. Často jsme stříleli, ale nic nám tam nespadlo. Zápas opět hodně ovlivnil začátek. Prohrávali jsme 0:2, pak padl trošku nešťastný třetí gól, kdy jsme je tlačili, ale oni z malinkaté chybičky ujeli. Tohle nás bude dlouho mrzet. V tomto zápase jsme si body zasloužili,“ měl jasno v hodnocení kruté prohry zkušený útočník.

Chomutovští byli až do závěrečné sirény ve hře minimálně o bod, jenže parta okolo kapitána Výtiska to nedovolila a ubojovala na severu Čech těsnou výhru. „Jednoznačně je to pozitivní, když se podíváme na druhy zápasů. Já už o tom mluvil po Spartě, kde už jsme podali lepší výkon a s Vítkovicemi to bylo zase o krok lepší. Určitě jdeme správným směrem, ale chtělo by to bodovat. Proti Vítkovicím jsme na to výkon podali, ale musíme se zamyslet nad začátkem. První třetina byla špatná, pomalá. Začátky nám zápasy letos ovlivňují. Většinou prohráváme 0:2 a otáčet zápasy je strašně složité,“ souhlasil a následně zdvihl pomyslný varovný prst nad nepodařenou první periodou.

Po dlouhé době bylo v pirátské aréně živo. Necelé tři tisícovky fanoušků hnali své miláčky za bodovým lupem, ale to se nepodařilo. Pozitivní ale může být, že Chomutov několikrát svého soka uzamkl v jeho obranné třetině a vytvořil si náležitý tlak. „Výkon z naší strany byl soustředěný. Plnili jsme, co jsme si řekli po první třetině. Začali jsme trošičku více bruslit, hrát do těla a snažili se Vítkovice donutit k chybám. Z toho pramenily šance ve druhé třetině, poté i můj gól, který vzešel z našeho tlaku. Jenom škoda, že jsme ve druhé třetině nesrovnali na 3:3. Pokud si vzpomínám, tak jsme jeli sami na bránu. Na druhou stranu musím říct, že Vítkovice to ubojovaly a nebylo to proti nim ve třetí třetině jednoduché,“ řekl v odpovědi hokejista, který v Chomutově začal třetí ročník.

Ač svěřenci kouče Růžičky mají na bodovém kontě nulu, pátečním výkonem dokázali sobě i fanouškům, že se mohou rovnat s konkurencí. „Vítkovice patří k favoritům ligy. Dle mého je to jeden z nejlepších týmů. Hrají velice disciplinovaně. Určitě tohle je pozitivní po těch prvních zápasech, kdy jsme se v naší hře nemohli o nic opřít. Tentokrát byl výkon dobrý do obrany i do útoku. Plnili jsme, co jsme chtěli. Je to krok správným směrem, ale už ten finální musíme udělat hodně brzo, jinak nám vlak ujede,“ prozradil svůj postřeh odchovanec Kladna.

Ve čtvrtek pirátský management přivedl útočnou posilu. Tou se stal Masi Marjamäki, který hrál v minulých dvou letech za Jokerit Helsinky v KHL. Co na nového křídelníka říká zástupce kapitána Marka Tomici? „Já si ho vybavuji ještě z finské ligy. Je to skvělý útočník, takže je to pro nás jenom plus. V naší situaci nám jakákoliv posila pomůže. Kádr není nijak široký, tak uvidíme, co management vymyslí, ale já tenhle tah vidím jako velice pozitivní,“ uzavřel Ivan Huml.