Ohlasy po utkání

„Všichni jsme opět potřebovali získat sebevědomí,“ svěřil se po utkání gólman Chomutova

Napsal 24.08.2007 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Utkání proti Kladnu, kterému nechyběli branky, ostré střety ani výborné zásahy domácího brankáře, jistě chomutovského fanouška potěšilo. Pokud by Severočeši vstřelili o jednu branku více, mohli ve skupině obsadit třetí příčku. Nepovedlo se, avšak svým výkonem KLH ukázalo, že ani proti vloni osmému týmu extraligy nehraje pouhé druhé housle. Na druhém vítězství v poháru měl krom týmového výkonu velký podíl brankář Michal Podolka, který několikrát hasil požár před domácí svatyní a trhal tak nervy hostujících borců.
Zápas se o třetí místo se pro domácí od začátku vyvíjel velmi dobře. Chomutovští již v 15. minutě vedli 2:0 zásluhou Milana Kostourka, který se prosadil po schrumáži před brankou. „Petr Jíra vystřelil, Standa Mikšovic a Petr Jíra znovu doráželi, puk se ještě odrazil od něčí nohy ke mně a já jsem zasunul do prázdné brány,“ vylíčil detailně svou trefu zatím nejlepší muž kanadského bodování v přípravě.

Chuť domácích hokejistů po další brance neutuchala, ale ze slibných pozic se hokejisté KLH v první třetině již neprosadili a tak poprvé a také naposledy zahřmělo na druhé straně. Do šaten se šlo za jednobrankového náskoku pro Severočechy. „Určitě jsme po první třetině mohli vést víc než jen dva jedna. Máme problémy zakončit akce. Stejný problém jsme měli jak ve Varech, tak i na Kladně,“ vzpomněl Kostourek další zápasy ve skupině, kdy Chomutovští dlouho drželi s týmem z nejvyšší soutěže krok, ale nakonec podlehli. „Kdybychom to proměňovali, tak výsledky mohly být o dost lepší,“ dodává „osmaosmdesátka“ a i přes výborné individuální statistiky s vystoupením v Tipsport Cupu spokojený není: „Ambice na postup určitě byli, ale škoda, že jsme některá utkání nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Kdybychom byli více produktivní, tak jsme na to měli. Máme hodně dobrý manšaft a chtěli jsme také extraligovým týmům ukázat, že bychom mohli hrát v extralize důstojnou roli,“ uzavírá vloni druhý nejproduktivnější forvard Severočechů a doufá v lepší produktivitu: „Důležité je , aby to bylo lepší v lize.“

Přes velkou snahu hostů se ve druhé dvacetiminutovce červené světlo za strážcem chomutovské svatyně nerozsvítilo a oboustranně tvrdá hra tak vyvrcholila ve třetím dějství: „Míša Podolka dnes chytal výborně a hlavně jsme bránili jako tým. Kladno zřejmě neuneslo, že vedeme a zkoušeli hrát agresivně, ale nám to nevadilo. Pepa Revay tam potom někoho zbušil, aby věděli, že nejsme žádný póvl,“ připomíná chomutovský štírek divácky atraktivní bitku.

Velkou zásluhu na vítězství měl jistě Michal Podolka, jenž „velel“ chomutovské defenzivě na jedničku a po celý zápas držel hostující střelce v šachu: „Po dlouhé době jsme opět vyhráli a zlepšili si sebevědomí do začátku ligy. Z výsledkem i výkonem v dnešním utkání jsem hodně spokojený. Kdo by také nebyl,“ dodává s úsměvem.

Chomutovský gólman nechal zapomenout na zápas v Litvínově a je si vědom toho, že k dnešnímu klání nastoupil úplně „jiný“ Chomutov: „V Litvínově jsme to hodně podcenili. Jako tým jsme tam nehráli vůbec dobře. Jsem rád, že jsem se dnes konečně trochu chytil, kluci mi pomohli a zvládli jsme to,“ vyzdvihuje Podolka týmový výkon modrobílých. „Ve Varech jsme odehráli také celkem slušný zápas, ale chybělo trochu štěstí. Dnes nám naopak štěstí pomohlo a vyhráli jsme,“ vychutnává si pocit vítězství nad Kladnem muž v masce.