Preview k zápasu

Velké derby je znovu tu! Piráti se utkají o Podkrušnohoří s Ústím nad Labem

Napsal 26.09.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - Na programu první ligy je sedmé kolo, ve kterém zajíždějí Piráti k prvnímu derby do Ústí nad Labem. Navážou svěřenci Břetislava Kopřivy na domácí výhru s Třebíčí nebo překvapí domácí Slovan? Odpověď na otázku začneme odkrývat v sobotu 27. září od 17 hodin.

HC Slovan Ústí nad Labem

Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Na první branku diváci čekali až do devětadvacáté minuty, kdy se střelou mezi betony Petráska prosadil Vojtěch Havlas. Vyrovnání se Slovan dočkal až v šestačtyřicáté minutě, kdy prostřelil Lukáše nejproduktivnější hráč hostů Jaroslav Roubík. Obrat ve třiapadesáté minutě dokonal hostující Vít Budínský.

Sestava Ústí nad Labem: Petrásek – Vágner, Černý, Smetana, Kolafa, Holomek, Brož, Zdvořáček – Rod, Roubík, Budínský – Tůma, Kloz, Meidl – Přeučil, Vávra, Gengel – Kuchynka, Pořický, Suchan.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
8. Ústí nad Labem 6 3 0 1 2 19:23 10
9. Chomutov 5 2 1 1 1 15:11 9

Poslední vzájemný zápas obou soupeřů

Poslední vzájemný zápas se odehrál na ledě Zlatopramen arény a zvítězili v něm Piráti až v samostatných nájezdech. V šestadvacáté minutě vedli hráči Slovanu už o dvě branky. Když se prosadili Martin Zdvořáček a Ondřej Smetana. Chomutovští hráči čekali na odpověď až do poloviny třetí periody. Prosadil se Mario Scalzo, ke kterému se přidal o šest minut později Greg Moore. V nájezdech rozhodl o výhře hostujícího celku Lukáš Květoň.

Statistické okénko

Ústí nad Labem - Piráti Chomutov
Jaroslav Roubík (8+3)Nejproduktivnější hráč Marek Hovorka (3+2)
Jaroslav Roubík – 8 gólů Nejlepší střelec Marek Hovorka - 3 góly
Tomáš Rod – 8 asistencíNejlepší nahrávač Antonín Dušek - 4 asistence
Martin Vágner (0+3)Neproduktivnější obránce Jiří Drtina, Martin Rýgl (1+1)
Ondřej Holomek – 12 trestných minutNejtrestanější hráč Vladimír Růžička – 10 trestných minut

Nejnebezpečnějším hráčem Ústí nad Labem je kapitán Jaroslav Roubík, který je druhým nejproduktivnějším hráčem celé první ligy. V počtu vstřelených branek je ústecký útočník na první pozici, když vsítil osm branek.

Aktuální soupiska

Brankáři: Michael Petrásek, Martin Volke.

Obránci: Vladimír Brož, Kamil Černý, Ondřej Holomek, Tomáš Kolafa, Jiří Kurka, Ondřej Smetana, Miroslav Straka, Jan Trončinský, Martin Vágner, Martin Zdvořáček.

Útočníci: Vladimír Bačak, Martin Baránek, Vít Budínský, Tomáš Faigl, Ladislav Gengel, Jan Kloz, Štěpán Kuchynka, Petr Markulinec, Václav Meidl, David Merta, Jakub Pořický, Petr Přeučil, Tomáš Rod, Jaroslav Roubík, Jakub Suchan, David Tůma, Tomáš Vávra.

O zápase ...

V utkání by měli být Piráti favoritem. Ovšem o derby se říká, že nemá favorita. Potvrdí se tato fráze nebo zvítězí hosté, kterým nedají jistě nic zadarmo hráči ústeckého celku. Úvodní buly je naplánováno na sobotu 27. září 2014 od 17 hodin. Pokud se nechystáte přímo do Zlatopramen arény, můžete zajímavý duel sledovat na portálu www.onlajny.com

×
Dnes v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov