Ohlasy po utkání

”Věděli jsme, že nás nečeká vůbec jednoduché utkání”, uznal Stanislav Mikšovic

Napsal 11.10.2006 David Matula
C h o m u t o v - Chomutovské hokejisty po přesvědčivé výhře nad Duklou Jihlava čekal další těžký souboj. V přímém souboji se jim postavila Sareza Ostrava. Po bojovném výkonu byli nakonec šťastnější domácí a po vítězství 5:4 si připisují třetí výhru v řadě. Svou špetkou do mlýna přispěl i Stanislav Mikšovic jehož tvrdá střela otevřela skóre utkání. „Věděli jsme, že nás nečeká vůbec jednoduché utkání,“ uznal po střetnutí centr třetí formace.
Dnešní vyrovnaný a dramatický souboj nezačal pro Chomutov zrovna nejhůř, když se do vedení dostal jako první. Ve čtvrté minutě využil přesilovou hru Stanislav Mikšovic. Jeho nekompromisní rána prošla klubkem hráčů a skončila až za Štěpánkem. „ To byla secvičená akce, kluci sjíždějí ve dvou ve třech před branku stínit a já to tam zkouším střílet. Dneska to tam zaplať pánbůh spadlo, konečně,“ trochu si oddychl šťastný střelec. Třetí domácí útok se k přesilovým hrám moc nedostane, přesto když se na led podívá, ví dobře jak s příležitostí naložit. “Základ je stejný jak u nás, tak u první nebo druhé formace, dát branku,“. Sareza Ostrava prohrála minulé kolo vysoko v Brně 5:0. Kdo očekával jednoduché utkání se krutě zmýlil. Hosté již od začátku utkání ukazovali, že do Chomutova nepřijeli prodat svou „kůži“ lacino. “Věděli jsme, že nás nečeká vůbec jednoduché utkání. Ostrava sice prohrála vysoko v Brně, myslím 5:0, ale to vůbec nic neznamená. Každý zápas je jiný a to se dnes jen potvrdilo,

Domácí dnes začali tak, jak je jejich dobrým zvykem a sice náporem a rychlou brankou. Poté jakoby se hosté probudili a najednou jich byl plný led. Do první třetiny se jim dokonce podařilo výsledek otočit a ve zbytku střetnutí byli severočechům více jak vyrovnaným soupeřem. „Začali jsme dobře, ale potom jako bychom přestali hrát a zbytečně jsme Sarezu dostali do tempa. Na začátku druhé třetiny se nám podařilo vyrovnat, ale potom jsme opět zbytečně polevili, naštěstí neinkasovali, uvědomuje si odchovanec chomutovského hokeje a dodává „Za stavu 5:2 jsme měli zápas v klidu dohrát, ale zbytečně jsme se nechali vylučovat a dostali je zpátky do tempa. Do posledních chvil to potom bylo drama, Velkou oporou byl jako vždy skvělý Luboš Horčička v brance. „ Luboš chytá super, jako každý zápas, dneska nás opět v důležitých momentech hodně podržel. U něj to všechno začíná a všechno končí,“ Bílomodří tak po dramatických šedesáti minutách vyválčili důležité tři body „Pro nás je to velmi cenné vítězství. Chceme se dotáhnou na tu vedoucí špičku, takže nám to dnešní vítězství hodně pomohlo. V sobotu na to musíme navázat,“ přeje si domácí 44-tka.

Ikona chomutovského hokeje spolupracuje s mladými a dravými spoluhráči. V uplynulých kolech nastupoval s dvojicí Chyba, Gellner. Dnes Tomáše Chybu nahradil o něco zkušenější Martin Malát. Jaká je spolupráce s těmito mladými křídly? „Čas od času je znát, že jsou ještě mladí a nezkušení. Tomáš Gellner je velký bojovník, hrozně moc toho vybojuje, podobně jako Martin Malát. Začalo to fungovat a doufám, že to bude jen a jen lepší,“ přeje si populární útočník. V sobotu završí domácí „hattrick“ v podobě třetího utkání na ČEZ stadionu v řadě. Do Chomutova zavítá Olomouc. Co hrát, aby si mohli Severočeši navlíknout další korálek? „Rozhodně musíme trochu změnit přístup ke hře, protože ačkoliv je Olomouc dole, tak mají kvalitní mužstvo a spíš se jim nevede psychicky. Z toho důvodu očekávám těžké utkání a my se na něj musíme dobře připravit,“ zakončil rozhovor autor první chomutovské trefy.

Chomutovská defenzíva potřetí v řadě inkasovala čtyři branky. Na obranu domácí defenzívy nutno uznat, že značná dávka byla v početních výhodách soupeře. Nejen na toto téma odpovídal Vladimír Petrovka. „Nemyslím si, že bychom dostávali branky po nějakých hrubých chybách. Snažíme se hrát tak, abychom inkasovali co nejméně, bohužel hodně branek dostáváme ve čtyřech. Přesilových situacích v zápasech je hodně a je skoro nemožné všechny ubránit. Na obranu naší defenzívy musím kluky pochválit za velmi dobře ubráněnou přesilovku soupeře 5 na 3 v závěru druhé třetiny, která byla hodně klíčová,“ vysvětlil situaci parťák Vladimíra Kýhose.

Na domácí marodce je hned kvarteto zadáků. Michala Šulce, Martina Noska, Martin Klause a Romana Chatrnúcha trápí nejrůznější zranění. Jejich aktuální zdravotní stav přiblížil i asistent trenéra. „Michal Šulc je po operaci ramena. Tam ta rekonvalescence bude ještě na dlouho. Martina Noska trápí třísla, ale už pozvolna trénuje a měl být v dohledné době k dispozici. Podobně je na tom i Martin Klaus, který má problém s ramenem. Také už trénuje. Roman Chatrnúch má ze zápasu z Třebíče pochroumané zapěstí. Příští týden by ale už měl připravený.“ objasnil vše potřebné domácí lodivod.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Škoda Plzeň