Nejlepší střelec Oldřich Bakus - 19 branek
Vzájemná bilance – venkovní utkání (z pohledu Chomutova) 7-3-1-2-14
Skóre - venkovní utkání 70:94
Vzájemná bilance – celková (z pohledu Chomutova) 25-5-3-2-19
Skóre – vzájemná utkání 182:145

Letošní měření sil

Dvě dosavadní utkání, která jsme s Duklou sehráli, byla jako noc a den. První zápas na ledě Dukly musely rozhodnout až samostatné nájezdy, podruhé doma Chomutov v zápase jasně dominoval.

V pátém kole zajížděl Chomutov na jihlavský led a po první třetině prohrával 0:2. Bílomodří ale dokázali zabrat a srovnat s Jihlavou během druhé dvacetiminutovky krok. Třetí dějství více než co jiného připomínalo hodně divokou přestřelku. Po šedesáti minutách hry tak na světelné tabuli svítilo skóre 4:4. V prodloužení branka nepadla a v samostatných nájezdech vystřelil bonusový bod pro Jihlavu Padělek.

Ve druhém utkání si museli diváci na chomutovském stadionu počkat na první branku do třicáté minuty. Ukázkově se trefil Jíra. Ten přidal do konce třetiny ještě jednu branku. Ačkoli Jihlava dotírala, Chomutov pozorně bránil a jasnou výhru 3:0 pečetil v závěru zápasu Seman.

V obou dosavadních zápasech Chomutov Jihlavu výrazně přestřílel. Jediným dvoubrankovým střelcem byl Petr Jíra. Zdeněk Skořepa si ale připsal čtyři asistence. Neproduktivnějším hráčem Jihlavy byl obránce – Rostislav Malena.

Aktuální forma Jihlavy

Zatímco v úvodu sezony Jihlava neúnavně stíhala Chomutov a Ústí v čele tabulky, teď má na Chomutov už devítibodovou ztrátu. A příliš ji neodmazala ani v posledních kolech.

V posledních pěti kolech se jí podařilo porazit Kadaň (4:1), prohrála ale vzápětí s Třebíčí (1:3), těsně porazila Havlíčkův Brod (1:0), s Berounem padla v samostatných nájezdech (2:3sn) a v posledním kole prohrála s Havlíčkovým Brodem (3:5). Pasivní skóre 11:12, 7,5% úspěšnost přesilovek a sedm bodů do tabulky – to je výsledek posledních pěti kol v podání Jihlavy.

Zároveň poslední zápasy potvrdily, kdo jsou nejobávanější hráči v dresu Jihlavy. Čachotský nasbíral v pěti kolech pět bodů za tři branky a dvě asistence, Bakus stejný počet bodů za dvě branky a tři asistence.

Jihlava dlouhodobě

Aktuálně patří jihlavské Dukle třetí pozice. Jihlava odpadla od dvojičky Chomutov, Ústí a přehnal se přes ni i Královehradecký expres. 73 obdržených branek ji staví do stejné pozice jako Chomutov. V produktivitě jí ve skupině A patří až páté místo. Ani co se týče tabulky domácích zápasů, nepatří Jihlava ve skupině A k absolutní špičce. Je až šestá z osmi týmů.

Čím se ale může pochlubit, to je produktivita jejích hráčů. Oldřich Bakus v dosavadním průběhu ligy nasbíral 38 bodů a suverénně vede kanadské bodování. Tomáš Čachotský je pátý a do elitní desítky první ligy se vejde ještě Daniel Hodek na sedmé pozici.

Špatně si nevede ani jihlavský první gólman – Milan Řehoř. Úspěšnost 93,53 % ho řadí na čtvrté místo mezi prvoligovými gólmany.

Ve zkratce z Chomutova

V zápase proti Jihlavě naskočí v barvách Chomutova David Hruška. Neobjeví se v něm naopak čtveřice Seman, Sikora, Davídek a Selingr – ti jsou na měsíčním hostování v sousední Kadani. Z měsíčního hostování se pak stal v případě Štěpána Hřebejka regulérní přestup.

V posledním kole Chomutov přejel v derby ústecký Slovan 3:2 a vrátil se na první místo tabulky.