Ve středu proti Medvědům: Porazí Piráti Beroun pošesté v řadě?

Napsal 07.02.2012 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Berounu se po prohře s Havlíčkovým Brodem pomalu rozplývají šance na play off, Chomutov v posledním kole naplno bodoval proti třetí Olomouci. Na Ústí nicméně stále ztrácí. Utkání na ledě Berouna startuje ve středu v 18 hodin a my vám ještě předtím nabízíme stručnou vizitku soupeře!

Beroun bojuje o naději na postup do play off, nicméně v posledních kolech několikrát klopýtl a na osmý Havlíčkův Brod ztrácí šest kol před koncem základní části už jedenáct bodů. V posledních pěti kolech navíc z 15 možných bodů získal na své konto jen sedm, ostatní „odevzdal“ soupeřům. Prohrál s Třebíčí, v prodloužení s Pískem a v posledním kole ve veledůležitém zápase právě s Havlíčkovým Brodem.

Medvědi dali v pěti utkáních sice třináct branek – jejich bilanci ale zachraňuje právě výhra nad Benátkami. Těm nasázeli šest branek. V zápasech s Třebíčí a s Brodem nevstřelili Medvědi naopak ani branku.

Nikdo nevyčnívá

Berounu v posledních kolech chybí tahoun. O body ze 13 branek se podělilo celkem 21 hráčů. Devět z nich si do statistik připsalo dva body, žádný ale tři body nebo více. Hrozit by Beroun mohl z přesilových her, v pěti posledních utkáních proměnil každou čtvrtou, nad hranicí 90 % se pohybuje úspěšnost ubráněných oslabení.

Celkově i tak ale Berounu patří až dvanáctá pozice. Na vyšší příčku 54 bodů nestačí. Při pohledu na skóre 112:147 je jasné, že ani obrana, ani útok nedosahují prvoligového průměru. Špatnou bilanci má Beroun i na domácím ledě, patří mu předposlední příčka, hůř hraje před svými fanoušky už jenom beznadějně poslední Most.

Beroun má velmi široký kádr – což je samozřejmě dáno i tím, že funguje jako jakási „farma“ pražských „S“. Zvláště mladí hráči stíhají jak své povinnosti v Berouně, tak starty v extralize. Žádnému z Medvědů se tak nepodařilo odehrát všech 46 utkání.

Vedoucí muž berounského bodování – David Švagrovský

Nejblíže této metě byl ale David Švagrovský. Berounský útočník chyběl v jediném zápase a i to mu pomohlo k prvnímu místu v kanadském bodování klubu. Dvanáct branek a šestnáct asistencí – to je jeho aktuální vizitka. Druhým nejproduktivnějším hráčem je obránce Jaroslav Nedvěd. Velezkušený hráč nasbíral dvaadvacet bodů.

V brance Berouna se v dosavadním průběhu první ligy protočilo celkem pět gólmanů. Největší porci minut potom v brance Medvědů strávil Robert Slipčenko, nejlepšími čísly se ale může pochlubit Dominik Furch, aktuálně bojující za potápějící se Slavii. Mimochodem – své první zápasy v profesionální seniorské soutěži odchytal v sezoně 2000/2001 v Berouně Tomáš Duba.

Letošní vzájemná bilance mluví pro Piráty

V letošním minisouboji Piráti versus Medvědi mají zatím jasně navrch Piráti. Ve třech zápasech třikrát vyhráli – pravda, v tom prvním sice až po samostatných nájezdech, v dalších dvou nicméně poměrně přesvědčivě.

V prvním utkání na ledě chomutovské arény otevřel jako první skóre berounský Švagrovský, Chomutovu se sice podařilo vyrovnat a následně i otočit, ale Medvědi dvanáct minut před koncem srovnali krok a rozhodovat musely samostatné nájezdy. V nich druhý bod pro domácí vystřelil David Hruška.

V Berouně ve druhém zápase se na první branku čekalo až do poloviny zápasu. Skóre otevřeli Piráti a Beroun jen korigoval v 56. minutě stav na 1:3. V závěrečné hře bez gólmana přidal čtvrtou chomutovskou branku Milan Kraft. Třetí zápas začal lépe Beroun, v sedmé minutě se prosadil Jonáš, to ale bylo ze strany Berounských všechno – Piráti vstřelili postupně pět branek, z nichž na tři přihrál Brett Palin.

Po výprasku 2:8 v Hradci Králové si Chomutov napravil reputaci při domácím utkání proti třetí Olomouci. Tomáš Duba ve svém druhém startu v dresu Pirátů vychytal nulu. Chomutov nicméně na vedoucí Ústí ztrácí šest kol před koncem sedm bodů.

Jestli bodovou ztrátu stáhne, zjistíme ve středu. Utkání na berounském ledě startuje v osmnáct hodin a stejně jako vždy bude připravený textový online přenos na portále onlajny.cz.