Ve středu na malé regionální derby: Přijede tým ze sousední Kadaně!

Napsal 06.12.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Po šesti týdnech od posledního střetnutí zkříží hráči Chomutova v malém regionálním derby své hokejky opět s týmem Kadaně. Kadaň v posledním kole nestačila na ústecký Slovan, Chomutov prohrál v prodloužení v Litoměřicích. Oba celky tak mají o motivaci bodovat naplno postaráno.
Skóre venku 26:37
Nejproduktivnější hráč Ladislav Boušek (10+10)
Nejlepší střelec Ladislav Boušek – 10 gólů
Nejproduktivnější obránce Josef Revay (1+7))

Naposledy proti sobě

S Kadaní jsme se naposledy střetli na konci října v rámci 11. prvoligového kola a vyhráli jsme na jejím ledě 3:2. Chomutov šel do vedení na konci první třetiny. Kadani se sice podařilo hned na začátku druhé části vyrovnat, ale Chomutovští vstřelili další dvě branky, na něž Kadaň dokázala odpovědět už jen jednou jedinou.

Nejproduktivnějšími hráči byli Ondřej Fiala (1+1) za Kadaň a Milan Kraft (1+1) za Chomutov. Kadaň v tomto zápase celkem dvanáctkrát hrála v oslabení a Chomutov dal všechny tři branky právě v početní výhodě.

Aktuální kadaňská bilance

Kadaň získala v posledních pěti kolech třetinu z patnácti možných bodů. Havlíčkův Brod těsně porazila (4:3), ale Beroun byl nad její síly (2:3). Až nájezdy musely rozhodnout zápas s Hradcem Králové (2:1sn). V zápasech proti Vrchlabí (1:3) a Ústí (0:1) tahala za kratší konec provazu.

Mini soutěž v produktivitě v těchto pěti kolech vyhrál David Balázs (3+1), za ním v závěsu je Vladimír Novák (2+1). Kadaň se v poslední době potýká s nižší produktivitou – průměr vstřelených branek za posledních pět zápasů není ani dvě. Na druhou stranu se podobným číslem může chlubit i kadaňská obrana.

Špatné jsou ale v poslední době kadaňské přesilovky. Z pětatřiceti dokázali hráči proměnit jedinou. Úspěšnost je tedy pod hranicí tří procent. Oslabení neubránili čtyři z celkových pětatřiceti.

V posledním kole Kadaň narazila na jednoho z favoritů soutěže. Ústecký Slovan jí sice vstřelil jedinou branku, ale na tu kadaňští hráči nenašli odpověď. Kadaň prohrála těsným fotbalovým výsledkem 0:1.

Kadaň dlouhodobě

Kadani patří momentálně 11. pozice. Na kontě má 33 bodů a skóre 69:62. Zatímco doma podává vcelku slušné výkony, na hřištích soupeřů je nejhorším týmem tabulky. Z dvanácti venkovních zápasů získali kadaňští hráči jen šest bodů za dvě výhry, v ostatních zápasech prohráli.

Dlouhodobým statistikám kraluje chomutovským fanouškům dobře známý Ladislav Boušek (10+10). Ten v posledních pěti kolech ale paběrkuje, připsal si v nich jedinou asistenci. Druhý je Václav Eiselt (9+10). Nejproduktivnějším obráncem je Josef Revay (1+7)

Posledních pět kol v Chomutově

Chomutov v pěti posledních zápasech získal sedm bodů a stále drží první pozici. Filip Seman a Milan Hluchý si v nich shodně připsali čtyři kanadské body (oba 3+1) a celý chomutovský tým zhruba 20% úspěšnost v přesilových hrách. Úspěšnost v oslabení se pohybuje na hranici 85 %.