Ve šlágru kola zamíří do Podkrušnohoří brněnská Kometa!

Napsal 16.02.2007 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - V jednom z klíčových duelů v boji o co nejlepší pozici do play-off přivítají Severočeši na svém ledě aktuálně pátý tým tabulky, HC Kometa Group. Své hokejky zkříží celky, které v tabulce dělí tři body, tři body, jenž mohou v konečném zúčtování znamenat hodně a proto ani jeden z týmů nebude chtít darovat svému soupeři nic zadarmo. Utkání 45. kola přinese jistě opět pohledný hokej, jak tomu při vzájemných měřeních bylo letos již třikrát. Oba manšafty jsou navíc posilněny slušnými vítěznými šňůrami. Kdo odejde ze sobotního duelu se svěšenou hlavou, to se příznivci obou táborů dozví 17. února zhruba kolem osmé hodiny večerní. Šlágr kola začíná v 17:30. Ani tentokrát nebude chybět tradiční ON-LINE přenos, startující ve stejný čas.
6.(115g) Pořadí obrany 3.(99g)
Ladislav Boušek (27+22) Nejproduktivnější hráč Michal Černý (21+19)
Ladislav Boušek (27g) Nejlepší střelec Michal Černý (21g)
Milan Kostourek (32 as.) Nejvíce asistencí Miroslav Barus (25 as.)
František Bombic (3+14) Nejproduktivnější obránce Alexandr Lhotský (5+11)
Milan Kostourek (+20) Nejlepší hráč v +/- David Appel (+16)
Martin Klaus (-3) Nejhorší hráč v +/- Martin Vyrůbalík (-3)
Martin Zábranský (-3)
Jakub Trefný (+18) Nejlepší obránce v +/- Alexandr Lhotský (+15)
Martin Klaus (-3) Nejhorší obránce v +/- Martin Vyrůbalík (-3)
František Bombic (104 TM) Nejtrestanější hráč Alexandr Lhotský (86 TM)
Luboš Horčička (91,87%) Úspěšnost gólmanů Pavel Maláč (93,22%)
3 Čistá konta 3
6 Zápasy bez vstřelené branky 3

Musíme bojovat o vyšší příčky“ - kouč Rostislav Čada

Do nového kalendářního roku sice vstoupila Kometa porážkou na mladoboleslavském ledě (33.kolo – 5:6), ale poté následovala čtyř zápasová šňůra vítězství, která Moravany o bod posunula na průběžné třetí místo právě před Severočechy. Nejprve si poradili doma s bojovnou Třebíčí (34.kolo – 4:0), hladce zdolali Jihlavu na jejím ledě (35.kolo – 5:1), v Rondu „přejeli“ Sarezu Ostrava (36.kolo – 7:1) a nakonec po nájezdech získali dva body v Olomouci ( 37.kolo – 3:2 sn.).

Od 38. do 40. kola však Brňané vytěžili jen bod proti Ústeckým Lvům (38.kolo – 2:3 sn.) a vrátili se opět na průběžné páté místo, které okupují až doposud. Po utkáních na ledě Kadaně (39.kolo – 4:5) a Hradce Králové (40.kolo – 1:4) ovšem Kometa znovu zabrala a započala další vítěznou sérii, jenž stále trvá…

Letošní vzájemné účty

V duelech s brněnskou Kometou padlo osmnáct gólů, deset branek vsítili Severočeši a osm hráči z moravské metropole. Nejvíce kanadských bodů se do statistik zapsalo Ladislavu Bouškovi (3+1) z Chomutova a brněnskému Michalu Černému (4+0).

6.kolo: Kometa Brno – Chomutov	3:2
19.kolo: Chomutov – Kometa Brno	5:4 sn.
32.kolo: Kometa Brno – Chomutov	1:3
V posledním utkání roku 2006 zavítalo KLH na „horký“ led haly Rondo a již v šesté minutě se mohli domácí fanoušci radovat z první branky svého manšaftu. Vedení Kometa udržela až do 34. minuty, do závěrečné dvacetiminutovky se šlo za vyrovnaného stavu 1:1. Minutu po začátku třetí třetiny rozebrali chomutovští obranu soupeře ve dvojnásobné početní výhodě a strhli vedení na svou stranu. Stejnou výhodu dvou mužů v poli domácí nevyužili a tak čtyři minuty před koncem poslal Ladislav Boušek tři body definitivně do Podkrušnohoří.

Chtěli jsme posílit, protože náš kádr byl úzký“ - trenér Komety

Ještě před koncem roku 2006 došlo na pozici hlavního trenéra Komety k zásadní změně. Na vlastní přání odstoupil kouč Lubomír Oslizlo, aby ho o několik dní později nahradil bývalý kouč Slovanu Bratislava Rostislav Čada, jeho asistentem se stal majitel brněnského klubu Libor Zábranský.
V novém roce rozjelo vedení klubu z města pod Špilberkem rozsáhlá jednání a výsledkem byl zisk několika nových tváří. Brněnskou svatyni hájí Imrich Petrík ze Žíliny, obranné linie doplnili Ondřej Šmach ze Vsetína a Pavel Staněk z Trenčína. Útok posílil David Mikšan z Havířova, Radim Kucharczyk ze Znojma a finský forvard Matti Näätänen.

Na soupisku se již nevešel mladý gólman Tomáš Kubeš a bek Milan Karlíček (oba hostování v Hodoníně).