Preview k zápasu

Ve šlágru kola zajíždí KLH na led lídra I. ligy

Napsal 07.12.2006 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Po domácí výhře zajíždí Severočeši ke šlágru kola na východ Čech, kde změří síly s aktuálně prvním celkem, HC VČE Hradec Králové. Energetici naposledy podlehli Brnu na samostatné nájezdy a domácím fanouškům se představí po necelých dvou týdnech. Budou si tedy zaručeně chtít zapsat tři body na svůj účet a odskočit oběma severočeským týmům. Fanoušky čeká jistě pěkný hokej, obě mužstva se totiž můžou pyšnit dvěma nejlepšími prvoligovými útoky. Které útočné komando bude úspěšnější a zda KLH prolomí šesti zápasovou domácí sérii Hradce, to se dozvíte v sobotu 9. prosince od 18:00 mezi mantinely tamního stadionu. Připraven bude tradiční ON-LINE přenos.
Zimní stadion v Hradci Králové
9.12.2006, 18:00
HC VČE Hradec Králové 28. kolo KLH Chomutov
1.(61b) Umístění 3.(58b)
18-3-1-5 Celková bilance 16-4-2-5
2.(33b) Umístění doma 1.(35b)
10-0-0-2 Bilance doma 11-1-0-2
2.(28b) Umístění venku 4.(23b)
7-3-1-3 Bilance venku 5-3-2-3
2.(107g) Pořadí útoku 1.(110g)
1.-3.(56g) Pořadí obrany 4.-6.(72g)
Jaroslav Roubík (12+16) Nejproduktivnější hráč Ladislav Boušek (20+15)
Milan Kostourek (12+23)
Jaroslav Roubík (12g) Nejlepší střelec Ladislav Boušek (20g)
Petr Haluza (12g)
Martin Koudelka (17 as.) Nejvíce asistencí Milan Kostourek (23 as.)
Zdeněk Toužimský (0+10) Nejproduktivnější obránce František Bombic (2+7)
Jaroslav Roubík (+22) Nejlepší hráč v +/- Ladislav Boušek (+10)
Radek Šíp (+10)
Michla Šeda (-2) Nejhorší hráč v +/- Filip Vaněček (-8)
Petr Mocek (+17) Nejlepší obránce v +/- Kamil Černý (+8)
Jakub Trefný (+8)
Michal Šeda (-2) Nejhorší obránce v +/- Filip Vaněček (-8)
Petr Domin (53 TM) Nejtrestanější hráč Josef Révay (66 TM)
Ladislav Řezníček (66 TM)
Alexandr Hylák (94,22%) Úspěšnost gólmanů Luboš Horčička (91,75%)
2 Čistá konta 3
- Zápasy bez vstřelené branky -

Pozn.: Statistiky hráčů jsou ze všech utkání, která odehráli v první lize.

Forma Hradce po polovině základní části I. ligy

Na Energeticích je znát, že jádro týmu je spolu řadu let a tomu odpovídají i výborné výsledky. Hradečtí těží stejně jako KLH z vynikajících výkonů na svém ledě, kde podlehli pouze dvakrát (Ústečtí Lvi, Kometa Brno). Zvenku navíc vozí dost bodů na to, aby vedli po dvaceti sedmi kolech prvoligovou tabulku, byť pouze o lepší skóre před Ústeckými Lvy. Na paty jim šlape právě duo severočeských celků, které by tým z východu Čech na první pozici rádi vystřídali. Každé zaváhání může znamenat sesazení z pomyslného „trůnu“…

Mužstvo Východočechů se může pyšnit přibližně sedmnácti procentní úspěšností v přesilových hrách a přibližně z každé desáté střely padne gól. Na soupisce hradeckých není žádný útočník, který by v letošním ročníku I. ligy alespoň jednou nerozvlnil síť v soupeřově kleci. K tomu musíme připočíst vynikající výsledky hradecké jedničky mezi tyčemi, Alexandra Hyláka, který je po Horčičkovi nejvytíženějším gólmanem ligy a patří mu v procentuální úspěšnosti druhé místo.

Vzájemná bilance obou týmů

Východočeši se proti KLH postavili celkem dvakrát. V obou utkáních padlo dohromady deset branek, z toho pět do sítě Hyláka a pět do Horčičkovy svatyně. Jak v domácím, tak i při utkání v Hradci se trefil chomutovský Jíra (1+2) a navíc si dohromady připsal dvě asistence. K němu se přidal Charousek (1+1). Na straně druhé se o dva kanadské body zasloužili Haluza (1+1) s Fořtem (1+1), oba dávali jednu branku a u jedné asistovali.

2.kolo: Hradec Králové – Chomutov	5:1
15.kolo: Chomutov – Hradec Králové	4:0
Na ČEZ stadionu se 28. října střetly týmy, které přímo bojovali o průběžnou první pozici. Zápas se odehrával v rychlém tempu a diváci se rozhodně nenudili. Po úvodní třetině vedli domácí 2:0, zásluhou Charouska s Bombicem, a po bezbrankovém druhém dějství na ně navázali v pětiminutové přesilovce Jíra s Bouškem. Chomutov vyhrál 4:0 a na jedno kolo si vyzkoušel vést prvoligovou tabulku.

Novinky z tábora domácích

Od posledního vzájemné zápasu vyztužil obranné řady Energetiků bek, Roman Prošek, kterého fanoušci Chomutova jistě znají z působení na severu Čech. „Potřebujeme ještě o něco zkvalitnit naši obranu a věříme, že Roman bude správnou volbou,“ doufá manažer Energetiků. „Jsem rád, že to takhle dopadlo, v Hradci jsem spokojený,“ pochvaluje si na hradeckém webu obránce Východočechů po vítězném zápase s Pantery, ve kterém se nová posila uvedla gólem.

Aktuální výsledky

Chomutov

23.kolo: Jihlava – Chomutov		  6:7 pr.
24.kolo: Ostrava – Chomutov	      5:4 sn.
25.kolo: Olomouc – Chomutov	      2:4
26.kolo: Chomutov – Ústečtí Lvi	      2:4
27.kolo: Chomutov – Kadaň		  3:1
Hradec Králové
23.kolo: Hradec Králové – Havlíčkův Brod  5:3
24.kolo: Beroun – Hradec Králové	  1:2
25.kolo: Hradec Králové – Havířov	  5:1
26.kolo: Prostějov – Hradec Králové	  6:3
27.kolo: Kometa Brno – Hradec Králové	  3:2 sn.

Sestavy z posledního kola

Chomutov: Horčička - Bombic, Malinský, Trefný, Chatrnúch, Černý, Řezníček, Nosek, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Jeslínek, Mikšovic, Malát - Tauš, Mezera, Heinisch.

Hradec Králové: Hylák - Toužimský, Mocek, Pazdera, Hendrich, Prošek, Burian, Koma, Lesák - Cetkovský, Roubík, Fišer - Volráb, Koudelka, Šebek - Haluza, Domin, Suchý - Šeda, Šimoniček.