Preview k zápasu

Ve šlágru kola přijede v sobotu Ústí. Kdo ovládne první hokejovou ligu?

Napsal 15.10.2009 David Matula
C h o m u t o v - Dlouho očekávaný souboj dvou kohoutů na jednom smetišti je tu! Do Chomutova se pomalu chystá krajský rival a tým HC Slovan Ústečtí Lvi, který by dozajista dál rád procházel soutěží bez porážky, avšak stejný cíl mají i chomutovští. Radovat se však bude jen jeden. Kdo? Pokud nechce o rozluštění této hádanky přijít a chcete napínavou podívanou vidět na vlastní oči, tak vězte, že vzájemný duel je na programu v sobotu 17.10. od 17:30. „Přijďte nás podpořit,“ vzkazuje Milan Procházka, s kterým přineseme rozhovor ohledně derby zítra.
11.kolo
ČEZ stadión Chomutov
17.10.2009, 17:30
KLH Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi
Rozhodčí: Vampola – Dančišin, Matějček
Umístění 2.(28b)
Celková bilance 8-2-0-0-0
Skóre 35:11
Umístění venku 2.(15b.)
Bilance venku 5-0-0-0-0
Skóre venku 18:6
Nejproduktivnější hráč Jan Alinč (5+6)
Nejlepší střelec Rok Pajič –6 góly
Nejproduktivnější obránce Jan Klobouček (2+5)
Vzájemná bilance – domácí utkání (z pohledu Chomutova) 6-2-0-2-9
Skóre - domácí utkání 65:57
Vzájemná bilance – celková (z pohledu Chomutova) 13-3-1-2-18
Skóre – vzájemná utkání 114:109

Pozvánka na juniorskou extraligu

Junioři Chomutova po výborném vstupu do sezony polevili a nyní zaujímají předposlední příčku v západní skupině, což bohužel nezaručuje chomutovským mladíkům účast v play off a s tím spojený klid ve zbytku sezony, co se záchranářských prací týče. Na postupovou šestou příčku ztrácejí bílomodří čtyři body a dokonce základní části zbývá osm kol, proto si nemohou svěřenci nového kouče Aleše Tottera ztrácet body.

O to více na svém ledě a proti poslednímu celku tabulky, kterým je kladenský KEB. Utkání, ve kterém potřebují chomutovští junioři tři body, startuje několik hodin před derby, proto přijďte rozehřát hlasivky na boj o první příčku a podpořit chomutovské juniory. Samotný duel startuje v sobotu ve 13:30 na chomutovském ČEZ stadionu. Vstup je zcela zdarma.

Pod lupou - Sledujeme vzájemné souboje

Potřetí v letošní sezoně budeme pod lupou sledovat souboj hráčů, tentokrát však vzhledem k tomu, že se bude hrát derby a půjde o souboj o první místo, tak budeme sledovat vzájemné souboje hned dva. Na koho se naše pozorné oko zaměří, to je prozatím tajemstvím.

Sledovali jsme pod lupou
5.kolo	Zdeněk Skořepa  - Jan Čaloun
7.kolo 	Milan Kraft  - Milan Ministr

KLH Chomutov vs HC Slovan Ústečtí Lvi

Severočeské derby, souboj favoritů první ligy, duel neporažených týmů, boj nejlepšího útoku s nejúprosnější obranou i takto by se dala charakterizovat bitva o první místo a také severní Čechy. Duel odvěkých velkých rivalů prověří připravenost jak jednoho, tak druhého mužstva. Redakce webu KLH Chomutov zmapovala několik bodů, které by mohly vést, popřípadě pomoci, k vítězství bílomodrých.


1) Zlomit prokletí ČEZ stadionu.

S trochou nadsázky by se tomu, jak se hokejistům Chomutova proti Ústeckým Lvům na domácím ledě daří, dalo říkat prokletí. Vždyť v základní části registrujeme hned pět utkání v řadě, kdy Lvi v Chomutově uspěli! Poslední bílomodré vítězství v základní části nalezneme až na konci sezony 2004/2005, kdy chomutovští svého soka porazili 6:2. Vzhledem k tomu, že není většího rivala v prvoligových vodách, asi těžko by udělalo větší radost domácím příznivcům jiné vítězství, než právě výhra nad úhlavním sokem na svém ledě, z které se již dlouho neradovali. Podaří se to v sobotu?

Vzájemné duely - doma:
2008/2009
Chomutov – Ústí	2:3
2006/2007
Chomutov - Ústí	1:4
Chomutov - Ústí	1:3
play-off
Chomutov - Ústí	3:2p
Chomutov - Ústí	2:3p
2005/2006
Chomutov - Ústí	1:4
Chomutov - Ústí	2:3p
2004/2005
Chomutov - Ústí	2:3
Chomutov - Ústí	6:2
2003/2004
Chomutov - Ústí	0:2
Chomutov - Ústí	6:2
2002/2003
Chomutov - Ústí	1:2
Chomutov - Ústí	2:1p
play-off
Chomutov - Ústí	5:8
Chomutov - Ústí	4:0
Chomutov - Ústí	6:2
2001/2002
Chomutov - Ústí	3:1
2000/2001
Chomutov - Ústí	3:2

2) Zastavit ústecký kulomet

Označení kulomet je určitě na místě, vždyť hráči Slovanu vystřelili prozatím jako jediní již přes čtyři stovky střel a jejich zápasový průměr činí přesně 42 střel. Za deset prvoligových kol vystřelili žlutomodří celkem 420krát, svěřenci Radima Rulíka jsou o 86 pokusů pozadu. Ovšem toto je jen jedna strana mince, jelikož vystřelit ještě vždy neznamená branku v síti soupeře.

Proto co se produktivity střelby týče, tak jsou Lvi až šestým celkem soutěže, když si za záda brankáře soupeře nalezne cestu každá dvanáctá střela. Chomutovští jsou na tom lépe a úspěšnost střelby mají druhou nejlepší v lize hned za Havlíčkovým Brodem, když si cestičku nalezne každý devátý pokus.

3) Překonat žlutomodrou hráz

Jestli je něco čím se náš krajský rival může pochlubit a je na výsluní, tak je to defenzíva podpořená dobrým výkonem brankáře. Důkazem buď průměr inkasovaných branek 1,1, nebo úspěšnost zákroků ústeckých brankářů – Salfický - 96,30%, Orct – 95,20% a Fiala – 98,53%. Dalším měřítkem může být fakt, že do ústecké branky spadne v průměru až každá 25 střela! V tomto ohledu Lvi jasně dominují soutěži. Krušnohorci jsou druzí a v průměru končí brankou každá devatenáctá střela, která letí směr Miroslav Hanuljak.

4) Poprvé v sezoně uštědřit Lvům porážku

Oba celky během deseti úvodních kol neprohrály, ale je jasné, že jedna série neporazitelnosti skončí, jelikož se na nerozhodný stav v první lize již několik let nehraje. Poprvé porazit hráče Slovanu měli největší šanci zřejmě hokejisté Třebíče, kde o vítězi rozhodovaly až samostatné nájezdy a to je jak je známo vždy loterie. Druhou jistou sobotního duelu je skutečnost, že vítěz duelu se bude vyhřívat na první příčce průběžného pořadí.Bilance vzájemných utkání 08/09:
Lukáš Pulpán	(0+4)
Milan Mikulík	(1+2)
Martin Šagát	(1+2)
Petr Jíra	(2+0)
Jaroslav Hašek	(1+1)
Zdeněk	Skořepa (1+1)

5) Klíčový hráč v hledišti.

O tom, že na derby mezi Chomutovem a Ústeckými Lvy je výborná atmosféra není pochyb a jestli něco dokáže z každého hráče vymáčknout maximum, tak potom jsou to diváci, kteří ženou své mužstvo za vítězstvím. V letošním ročníku chodí do hlediště ČEZ stadionu průměrně 1577 diváků, avšak vzhledem k formě obou soupeřů, postavení v tabulce a faktu že se jedná o krajské derby, tak se dá očekávat rekordní návštěva v sezoně. V loňském ročníku sledovalo vzájemné klání 3014 diváků, bude to letos víc?

6) První chomutovská formace.

Formace Bombic, Pulpán – Procházka, Kraft, Duda - nahání hrůzu zřejmě všem prvoligovým soupeřům. Ve všech z deseti kol se dokázala elitní chomutovská formace prosadit a to i navzdory tomu, že soupeři klidně obětují jednu formaci, aby útok Milana Krafta eliminovala, prozatím marně. Zmíněná pětice se prozatím postarala o více jak 60% chomutovský branek. Navíc z deseti vítězných gólů neměla první formace prsty pouze ve třech případech a například jen Milan Kraft si již připsal tři vítězné branky.

7) Nejproduktivnější hráč derby Lukáš Pulpán


Ačkoliv by to asi řekl málokdo, tak nejproduktivnějším hráčem loňských bitev o sever, je šikovný chomutovský obránce Lukáš Pulpán, který nastřádal čtyři body za čtyři asistence. Letos odstartoval plzeňský odchovanec sezonu opět výborně, když je nejproduktivnějším zadákem soutěže a na svém kontě má devět bodů (4+5). Rozšíří svou sbírku proti bodově oblíbenému soupeři?

8) Udržet nervy na uzdě.

Vzhledem k výše zmíněné kvalitní defenzívě Ústí, budou klíčem k úspěchu jistě přesilové hry. Více jak varováním buď fakt, že Lvi mají druhou nejlepší početní výhodu v soutěži. Devět přesilovkových branek a procentuelní úspěšnost 22,5% buď dobrou vizitkou. Ovšem ani bílomodří nejsou o tolik pozadu. Celkem deset branek a využití 18,64%. Oba celky se činí i při oslabení, když se prosadily v početní nevýhodě hned dvakrát, respektive svěřenci Radima Rulíka dokonce třikrát.