Preview k zápasu

V zápasech s Brodem se vždy radovali domácí. Utneme tuto sérii?

Napsal 14.01.2011 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Po delší době stráví fanoušci Chomutova sobotní večer doma. KLH Chomutov totiž v sobotu zajíždí na havlíčkobrodský led. V předchozích dvou případech se z vysoké výhry radoval domácí tým. Jestli se Chomutovu podaří tuto šňůru přetrhnout, můžete sledovat prostřednictvím online přenosu v sobotu od 17 hodin.
37. kolo
Havlíčkobrodská Kotlina
15. 1. 2011, 17:00
HC Rebel Havlíčkův Brod - KLH Chomutov
Umístění 7. (54b)
Celková bilance 14-3-0-6-13
Skóre 126:123
Umístění doma 5.(36b)
Bilance doma 11-0-0-3-3
Skóre doma 68:44
Nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina (18+21)
Nejlepší střelec Třetina - 18 gólů
Nejproduktivnější obránce Marian Morava (2+16)
Vzájemná bilance – venkovní utkání (z pohledu Chomutova) 6-1-1-1-3
Skóre – venkovní utkání 37:34
Vzájemná bilance – celková 12-2-1-1-5
Skóre – vzájemná utkání 99:57

Letošní vzájemné souboje

Jak hráči Chomutova, tak Havlíčkova Brodu v obou případech využili beze zbytku výhodu domácího ledu. Ve 13. kole zajížděl Chomutov jako dosud v základní hrací době neporažený lídr ligy na Vysočinu. Rebelové ale chomutovskou obranu rozebrali třikrát v přesilovkách a dvakrát dokonce skórovali v oslabení a vyhráli 7:2. Výrazně jim k tomu dopomohla i častá střelba – vždyť na Hyláka poslali před padesát střel.

Chomutov ale vysokou prohru v domácím zápase Brodu vrátil. Druhé utkání mělo jasný průběh. Po dvaceti minutách Chomutov vedl 3:0 a Havlíčkův Brod dokázal vstřelit jen jednu branku, za stavu 4:0 snižoval na 4:1. Chomutov nakonec vyhrál 7:1.

Hattrickem se v prvním zápase blýskl Lukáš Endál a je díky tomu nejproduktivnějším Rebelem vzájemých zápasů. Na chomutovské straně si do statistik body připsalo 17 hráčů, nejvíc potom Robert Kántor (0+3).

Aktuálně z Havlíčkova Brodu

Na Vysočině je, co se týká výsledků, střídavě oblačno. Brod porazil ve vyhecovaném derby Jihlavu (5:3), venku porazil Hradec Králové (5:4p), prohrál v Olomouci (1:2p), v gólové přestřelce porazil těsně Beroun (6:5) a v posledním zápase podlehl Znojmu (3:6).

Chomutovská obrana by si měla dát pozor na Miroslava Holce, který v pěti zápasech posbíral devět bodů (4+5). Ladislav Rytnauer jich díky hattricku v Berouně má pět a všechny za branky. Přesilovky ani oslabení nejsou podle aktuálních čísel ničím, v čem by Brod vyčníval – ať už v negativním či pozitivním slova smyslu.

Asi nejaktuálnější změnou v kádru je konec gólmana Stanislava Nerudy a následný příchod Roberta Slipčenka ze Slavie, který vytvoří dvojičku s Jaroslavem Suchanem.

Havlíčkův Brod dlouhodobě

Havlíčkův Brod proklouzl do elitní osmičky, v ní ale okupuje až spodní patra. Za 54 bodů posbíraných v 36 zápasech mu patří sedmá pozice. Brod letos nejspíš vsadil na hodně útočnou a otevřenou hru. Je sice jedním z nejproduktivnějších týmů, na druhou stranu právě jeho obrana je ta nejhorší v elitní osmičce.

V desítce nejproduktivnějších hráčů první ligy mají potom Rebelové hned trojí zastoupení – Miroslavu Třetinovi patří třetí místo (18+21). Vojtěch Němec je pátý (13+26) a elitní desítku uzavírá Václav Meidl (14+17).

×
Dnes v 17:45 | Dor.
Piráti Chomutov
HC Sparta Praha