Preview k zápasu

V sobotu se utká první Chomutov s druhým Berounem

Napsal 25.09.2003 David Dinda
V sobotu přijede na chomutovský led druhý celek ligové tabulky, tým berounských Medvědů. Stejně jako Chomutov, ani Beroun doposud nepoznal hořkost porážky a jen díky horšímu skóre mu trochu nečekaně patří druhá příčka hned za Severočechy. V utkání v němž se bude bojovat o první pozici se hosté se středu Čech představí v nejsilnější sestavě v čele s útočníkem Eiseltem, kterému patří druhá příčka v kanadském bodování. Na druhé straně si ligovou premiéru proti svému bývalému zaměstnavateli odbude chomutovský obránce Pavel Maleček (na fotografii). Zápas prvního s druhým začíná v Chomutově jako tradičně od 17.30 hodin.
Už v sobotu pokračuje seriál 1. hokejové ligy, na řadě je páté kolo ve kterém Chomutov přivítá na domácím ledě tým Berounských Medvědů. Na severočeském ledě se tak utkají poslední dva dosud neporažené týmy, které zatím čtyřikrát vyhráli. Domácí jistě budou chtít potvrdit parádní vstup do sezóny a připsat si opět plný počet bodů. Stejně tak Středočeši,díky tomu mají hráči obou celků o motivaci postaráno.

Přestože Beroun všechna svoje utkání vyhrál, tak ani jednoho protivníka výrazně nepřehrál. Vypovídá o tom i skóre, v 1. kole přehráli Medvědi na domácím ledě jen těsně Olomouc 3:2, v dalším kole pak 2:1 Opavu. Poprvé venku se berounští hráči představili v Písku, kde zvítězili znovu nejtěsnějším rozdílem 3:2. V posledním zápase pak na domácím ledě přehráli Kometu Brno 3:1.

Branku Středočechů hájí ani ne dvacetiletý Miroslav Kopřiva, který začal sezónu za zraněného Petra Ježe. A i přes svoje mládí si nepočíná vůbec špatně. Za čtyři zápasy dostal šest branek, stejně jako chomutovská jednička Kamil Jarina. Obranu od letošní sezóny diriguje velezkušený mistr světa z Vídně - Jiří Veber. Ovšem mnohem nebezpěčnější budou Medvědi v útoku, kde kraluje plzeňský odchovanec a donedávna extraligový hráč Václav Eiselt, ten se také drží na čele kanadského bodování celé souteže, se sedmi body za pět branek a tři asistence mu patří druhá příčka. "Chomutov má formu, daří se mu a je v pohodě. Myslím, že tam můžeme jen překvapit. Budeme muset vyčkávat na nějakou jejich chybu. Oni se do nás budou muset tlačit a zkusíme toho využít.", uznává sílu bílomodrých jeho kolega z útoku, také zkušený a extraligou ostřílený Michal Horák.

V táboře domácích vládne spokojenost, vždyť nikdy ještě Chomutov nevstoupil do sezóny tak dobře jako letos. "Naše výsledky nejsou nikterak náhodné nebo štastné, nevyhráváme díky náhodné trefě třeba v posledních minutách, ale soupeře většinou přehráváme.", těší vedoucího mužstva Martina Paška. V sobotu se tým představí v tradičním složení, i s brankářem Jarinou, který se v úvodu sezóny skvěle rozchytal. "Hostování v extralize mu pozvedlo sebevědomí, v dresu Karlových Varů odchytal výborné zápasy.", vidí příčinu jeho skvělé formy domácí trenér Vladimír Petrovka. Určitě zajímavý zápas čeká obránce Pavla Malečka, který se poprvé v lize postaví proti svému bývalému klubu, ve kterém strávil kus svojí hokejové kariéry. V přípravě už se proti bývalému chlebodárci postavil, ale v lize ho čeká premiéra. "S nikým jsem se nehecoval a neměl jsem s tím žádnou potíž přijet hrát do Berouna. Přece jen, šlo pouze o přátelák, nikoliv o body. Možná v sezóně to bude vyhecovanější, ale třeba také ne," řekl tehdy po přípravném zápase, který Chomutov vyhrál 2:1.

Zápas ve kterém půjde o první místo v tabulce začíná na chomutovském ledě v tradičním čase od 17.30 hodin.