V prvním zápase nového roku zavítají na sever Čech Rebelové

Napsal 01.01.2007 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Úvodní utkání nového roku sehrají hokejisté Chomutova v domácím prostředí. Své hole zkříží s aktuálně třináctým týmem tabulky, HC Rebel Havlíčkův Brod. Naposledy si Rebelové ze severu Čech odvezli pěkný výprask, ale v odvetě již zdatně urvali před svými fanoušky bod. Týmu z Brodu se příliš nedaří a zvenku si připsali za třicet dva kol celkem sedm bodů, výhru vyválčili pouze v Prostějově. Zda se jim podaří dobýt i Chomutov nebo se domácí v novém roce zapíšou úspěšně se dozvíte ve středu 3. ledna od 17:30. Zápas můžete sledovat prostřednictvím ON-LINE přenosu.
5.(85g) Pořadí obrany 14.(122g)
Ladislav Boušek (22+16) Nejproduktivnější hráč Vladislav Kubeš (13+7)
Milan Kostourek (13+25)
Ladislav Boušek (22g) Nejlepší střelec Vladislav Kubeš (13g)
Milan Kostourek (25 as.) Nejvíce asistencí Jaroslav Žák (12 as.)
František Bombic (3+9) Nejproduktivnější obránce Jiří Vašíček (4+7)
Radek Šíp (+12) Nejlepší hráč v +/- Vladislav Kubeš (+5)
Milan Kostourek (+12)
Jakub Trefný (+12)
Zdeněk Tauš (-3) Nejhorší hráč v +/- Branislav Fábry (-16)
Martin Klaus (-3)
Martin Heinisch (-3)
Jakub Trefný (+12) Nejlepší obránce v +/- Jan Kolář (+2)
Martin Klaus (-3) Nejhorší obránce v +/- Jiří Vašíček (-12)
Ladislav Řezníček (68 TM) Nejtrestanější hráč Petr Jelínek (145 TM)
Ladislav Řezníček (68 TM) Nejtrestanější obránce Jiří Vašíček (80 TM)
Luboš Horčička (91,85%) Úspěšnost gólmanů Stanislav Neruda (89,09%)
4 Čistá konta 1
2 Zápasy bez vstřelené branky 3

Jak se daří Rebelům od 20. kola?

Na cizích kluzištích odehrál Havlíčkův Brod celkem šest utkání a ukořistil v nich pouze jeden bod za porážku v prodloužení na ledě Komety. Nejtěžší porážku utrpěl na ledě Havířova, 4:0. Na ledě soupeře skóroval celkem osmkrát, inkasoval naopak devatenáct gólů.

Vzájemná měření sil

Červené světlo se ve vzájemných duelech rozsvítilo celkem jednadvacetkrát. Obě utkání dovedli do vítězného konce hokejisté Chomutova, když největší měrou k nim přispěli Kostourek (3+1), Heinisch (2+1), Boušek (1+2) a Mikšovic s Jírou (oba 1+1). Na druhé straně byli bodově nejúspěšnější Fábry (2+0) a Kolář s Vašíčkem (oba 0+2).

7.kolo: Chomutov – H. Brod		10:4
20.kolo: H. Brod – Chomutov	        3:4 sn.
V posledním vzájemném zápase se ujali vedení hosté gólem již ze 3. minuty. Do konce třetiny však Rebelové srovnali, ale to vydrželo jen osm minut, když červené světlo rozsvítil chomutovský bek Trefný. Náskok ještě zvýšil tři minuty před koncem druhého dějství Jíra, ale nekoncentrovaností v závěru třetiny inkasovali Severočeši zásluhou Fábryho. V závěrečné dvacetiminutovce přetavili Rebelové dvojnásobnou přesilovku díky Endálovi v branku a utkání dospělo až do samostatných nájezdů. V nich byl úspěšnější Chomutov, rozhodující gól vsítil Boušek.

Novinky z Brodu

PŘÍCHODY

Kormidlo předposledního týmu tabulky převzal bývalý trenér slavistické mládeže Petr Novák. Formou střídavých stratů nastupuje za Rebely pelhřimovský útočník Vojtěch Němec a na hostování do konce sezóny získal klub Michala Borovanského.

ODCHODY

Angažmá naopak vypršelo forvardu Petru Kuklovi a vedení pustilo do Písku na hostování do konce sezóny útočníka Michala Poláka. S týmem se také po neshodách rozešla dlouholetá opora zadních řad Michal Roháčik.

30.kolo: H. Brod – Olomouc			5:2
31.kolo: Kometa Brno – H. Brod		        3:2 pr.
32.kolo: H. Brod – Ústí nad Labem		3:0

Sestavy z posledního kola

Chomutov: Horčička - Bombic, Malinský, Trefný, Šulc, Černý K., Nosek, Vaněček - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Gellner, Mikšovic, Malát - Babka, Mezera, Heinisch.

H. Brod: Neruda - Kolář, Jelínek A., Šulc, Vašíček, Charousek, Drtina - Kubeš, Čermák, Žák - Borovanský, Jelínek P., Havel - Ondráček, Kreuzer, Varga - Fábry, Matušík, Třetina - Němec, Jonáš.