Preview k zápasu

V posledním domácím přípravném zápase čekají na Piráty kadaňští Trhači

Napsal 19.08.2019 Marcel Holl
C h o m u t o v - Příprava na nový ligový ročník se blíží ke konci. Piráty čeká v úterý 20. srpna poslední domácí zápas před začátkem Chance ligy. V tradičních 17 hodin a 30 minut nastoupí svěřenci kouče Štrby proti nedaleké Kadani. Trhači v dosavadním průběhu přípravných střetnutí ani jednou nevyhráli. Přijďte se podívat na okresní derby do chomutovské ROCKNET Arény!

Kadaň se domluvila na spolupráci s Pardubicemi, Spartou či Bílinou

V dřívějších dobách byla Kadaň partnerským celkem Pirátů. Po roce určité samostatnosti bude opět celek z královského města působit jako partnerský tým. Před nadcházející sezónou se trhačské vedení domluvilo na spolupráci s pražskou Spartou a pardubickým Dynamem.

Z kádru Sparty by měla v Kadani působit pětice hráčů do pole plus brankář. Konkrétně jde o gólmana Adama Wolfa, obránce Daniela Poizla, Jana Klodnera, Františka Gajdoše a útočníka Patrika Prymulu.

Během léta proběhlo také několik zkoušek. Místo v kádru si nevybojovali forvardi Matěj Dejdar, Jan Bárta, Daniel Seniov a spolu s nimi bek Adam Spálovský. Zkoušku přerušil další zadák Adam Studený, který se zotavuje z otřesu mozku.

Do přípravy s druholigovou Bílinou se zapojil brankář Petr Galuška. Dále pak obránci Filip Eliáš, Tomáš Hajič a Miroslav Kuba. Dres Draků přetáhl přes hlavu i útočníci Ivan Vorobjov a Jan Kanický.

Z extraligových Pardubic v rámci spolupráce dorazili gólman Oliver Štěpánek, zadák Jakub Mert a útočníci Ondřej Matýs a Michal Machač. Všichni by měli zasáhnout do přípravného utkání proti Pirátům.

V Kadani nadále působí Kůs, Trefný a vracející se Klíma

Důležité podpisy oznámilo vedení Kadaně ještě před zveřejněním spolupráce s extraligovými celky. Trhačský dres budou i nadále oblékat zkušení Jakub Trefný s Jaroslavem Kůsem. Z hostování v Jihlavě se do Kadaně vrací Lukáš Klíma. Posléze podepsali nové kontrakty Michael Foltýn a Daniel Novák. V útočné vozbě nebude chybět odchovanec budějovického hokeje Ondřej Šulek či vytáhlý forvard Jan Müller.

Momentka ze zápasu proti Sachalinu. (foto: Dalibor Kachlík)

Trhači čekají v přípravném období na vítězství

Černožlutý celek z královského města zatím sehrál čtyři přípravné duely. Stejně jako Piráti ve vlastním hájemství. V prvním přípravném utkání nestačili Trhači na krajského rivala z Ústí nad Labem, jemuž podlehli vysoko 4:8. Následně měli na programu dvojici měření sil s ruským Sachalinem. První střetnutí přineslo vyrovnaný boj, ve kterém účastník asijské ligy rozhodl až v prodloužení. O dva dny později již Kadani tentýž protivník skórovat nedovolil a vyhrál 3:0. V zatím posledním přípravném mači před sezónou Chance ligy hostila Kadaň druholigové Klatovy, s nimiž padla 2:5.