V pondělí proti Litoměřicím: Přidá Chomutov další výhru?

Napsal 10.10.2011 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Sobotní výhra v malém regionálním derby s Kadaní a hned v pondělí další zápas – takhle nabitý program mají hokejisté Chomutova. Už v pondělí je totiž čeká střetnutí v Litoměřicích. Ty však svou druhou sezonu v 1. lize nezačaly optimálně.

Loňský nováček skončil v minulém ročníku po odehraných třiceti kolech na předposlední 15. pozici. Pod ním už „trůnil“ jen Písek. Litoměřičtí se ale ve čtrnáctikolové nadstavbě zvedli a unikli z barážových pozic. I letos tak tým z Litoměřic bojuje v první lize.

Úvod ligy v podání Litoměřic není ideální

V dosavadním průběhu soutěže se ale Litoměřice nijak úspěšně neprezentují. Z deseti zápasů dokázaly zvítězit po šedesáti minutách jen dvakrát – s Berounem 4:1 a s Třebíčí 4:2. Dvakrát pak urvaly výhru v prodloužení – s Olomoucí 2:1 a s Pískem 3:2.

Po deseti kolech tak Litoměřicím patří deset bodů a dvanáctá pozice. Skóre 28:39 je zase řadí až na chvost, co se týká obranné hry. Patří k nejčastěji inkasujícím týmům v první lize. V posledním zápase dostaly „sedmičku“ od Havlíčkova Brodu, kdy jim po kolapsu v poslední pětiminutovce Rebelové nasázeli tři branky a rozhodli zápas.

Dušan Salfický – matador v brance

Na rozdíl od jiných týmů neproběhly v Litoměřicích po loňské sezoně velké změny. Největší posilou je tak Dušan Salfický, který je v Litoměřicích na dlouhodobém hostování z ústeckého Slovanu.

Rodák z Chrudimi oslaví v březnu příštího roku čtyřicátiny a má ve své sbírce dvě zlata z mistrovství světa v letech 2000 a 2001, kde byl jako náhradník, v prvním případě kryl záda Čechmánkovi, v tom druhém Milanu Hniličkovi.

Známý showman má za sebou 4 extraligové sezony v Plzni, angažmá v Pardubicích, i ruskou anabázi v podobě dvou sezon v moskevském CSKA a jedné v Torpédu Nižnij Novgorod. V sezoně 2006/2007 kryl záda Tomášovi Dubovi v extraligovém play off v dresu Sparty a po finále s Pardubicemi se stal i mistrem extraligy.

Od roku 2008 působí v dresu ústeckých Lvů, loni hostoval v Plzni, letos tedy pomůže týmu z Litoměřic.

Chomutovská stopa

Na začátku října pak tým posílil ještě Marek Loskot z Mladé Boleslavi, který sem má také vyřízené hostování. Loni tento mladík strávil většinu sezony v prvoligových Benátkách a Vrchlabí. V dresu Litoměřic se představí i exchomutováci Jaroslav Hašek a Martin Heinisch.

Dosavadním statistikám Litoměřic vévodí Ladislav Slížek. Ten naskočil k devíti zápasům a připsal si v nich sedm bodů. Nejlepším střelcem je paradoxně obránce Ondřej Holomek. Ač Litoměřicím nepatří přední pozice v kanadském bodování – v jedné tabulce jejich hráč dominuje. Ladislav Gengel stihl v deseti zápasech nasbírat už 48 trestných minut. Se slušným náskokem tak vede tabulku „zlých mužů“.

Vzájemná bilance z loňska je příznivější pro Chomutov. První zápas vyhrál Chomutov 2:1, druhý získaly v prodloužení Litoměřice a to poměrem 4:3. Jediným dvoubrankovým střelcem ze vzájemných zápasů je litoměřický Šinágl, nejvíce bodů posbíral Ladislav Slížek (0+3). Z chomutovských hráčů byl nejúspěšnější Zdeněk Skořepa.

Jak to dopadne v pondělí? Zápas můžete sledovat buď živě, přímo v Litoměřicích, nebo prostřednictvím textového online přenosu. Ten bude tradičně připravený na adrese www.onlajny.cz