This text will be replaced


Preview k zápasu

V pátek proti hradeckému Mountfieldu, Piráti chtějí ukončit střelecké trápení

Napsal 01.12.2016 Petr Horčička
C h o m u t o v - Svěřenci Vladimíra Růžičky se po týdnu představí před domácím publikem, před televizními kamerami přivítají v rámci 26. kola Tipsport extraligy královéhradecký Mountfield. Přijďte Piráty podpořit, utkání startuje v 17 hodin a 20 minut.

Východočeši byli v uplynulém ročníku tuzemské nejvyšší soutěže oblíbeným soupeřem chomutovských hráčů. Ti totiž vyhráli ve všech čtyřech vzájemných soubojích, dvakrát po základní hrací době a dvakrát po samostatných nájezdech.

A na tuto bilanci by Vondrka a spol. v pátek rádi navázali. Poslední dva zápasy totiž Pirátům nevyšly. Na ledě Brna, stejně jako na ledě Liberce, navíc neskórovali a v tabulce jim patří průběžné sedmé místo.
Piráti Chomutov vs. Mountfield HK
7. místo – 38 bodůPOZICE5. místo – 43 bodů
75:77SKÓRE74:66
V – PP – VP – P
8 – 6 – 2 – 9
5 – 6 – 1 – 2
BILANCE
DOMA/VENKU
V – PP – VP – P
10 – 4 – 5 – 8
3 – 2 – 4 – 5
25,58 % – 70,53%PŘESILOVKY – OSLABENÍ17,43 % – 83,96 %
833 bodůRADEGAST INDEX1011 bodů
314 tr. minutTRESTNÉ MINUTY264 tr. minut

Co může Piráty těšit je bilance domácích zápasů. V té jsou totiž na skvělém druhém místě. Více bodů v domácím prostředí posbírala jen Kometa. Naposledy si z SD ARÉNY odvezl plný počet bodů před více než čtyřmi týdny Litvínov.

Hradec je v tabulce se 43 body na průběžném pátém místě, v kolonce odehraných zápasů má ovšem o dva zápasy navíc. Svěřenci trenéra Václava Sýkory navíc půjdou do utkání posilněni třemi výhrami v řadě.

Měsíční trejd s Pardubicemi

Hradečtí se před týdnem rozhodli k okysličení kádru, za brankáře Ondřeje Kacetla přišel na měsíční hostování útočník Michal Bárta. Ten ale není jedinou novou tváří týmu, na měsíční zkoušku přišel pod Bílou věž Kanaďan Alexandr Picard. Jednatřicetiletý útočník se zkušenostmi z NHL a AHL působil poslední čtyři roky ve Švýcarsku.

Nejproduktivnějším hráčem pátečního soupeře je se čtyřiadvaceti body Jaroslav Bednář. Čtyřicetiletý útočník patří k nejlepším nahrávačům celé Tipsport extraligy. Body pravidelně sbírá také Richard Jarůšek. Urostlý útočník, který posílil východočeský tým před sezonou z Mladé Boleslavi, posbíral ve 27 zápasech 22 kanadských bodů. Pětadvacetiletý forvard ovšem patří také k nejvylučovanějším hráčům Mountfieldu.

V brankovišti dostává prostor Slovák Patrik Rybár. Třiadvacetiletý gólman začal sezonu v Litoměřicích, kde patřil s 94% úspěšností zákroků k nejlepším brankářům WSM ligy. A na dobré výkony navázal i v Hradci, kde naskočil zatím do 18 zápasů a s 92% úspěšností je šestým nejlepším gólmanem Tipsport extraligy.

V prvním vzájemném měření sil byl úspěšnější Hradec Králové. Východočeši měli výborný vstup do zápasu a v polovině první periody vedli o dvě branky, na začátku druhé třetiny navíc přidali třetí trefu. Chomutovským hokejistům se poté po polovině utkání povedlo dát během patnácti sekund dvě branky, ale k vyrovnání již nedošlo. Tři body v utkání zapsal již zmíněný mistr asistencí Jaroslav Bednář.

Sestavy z posledních zápasů

Piráti Chomutov: Laco – Flemming, Kudělka, Valach, Skinner, Mrázek, Dlapa, Buchtela, Chalupa – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, Kämpf, Sklenář – Lauko, Chlouba, Poletín – Koblasa, Šťovíček, Chrpa.

Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp – Červený, Džerinš, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Köhler – Jarůšek, Dragoun, T. Knotek – P. Beránek, Šafránek, R. Pavlík.
Piráti Chomutov vs. Mountfield HK
Ján Laco – 88,82%
Jan Strměň – 88,24%
BRANKÁŘIPatrik Rybár – 92,20%
Jaroslav Pavelka – 89,58%
Michal Vondrka
11+15
PRODUKTIVITA Jaroslav Bednář
7+17
Ivan Huml
12 gólů
GÓLY Richard Jarůšek
9 gólů
Michal Vondrka
15 asistencí
ASISTENCEJaroslav Bednář
17 asistencí
David Kämpf
53 %
VHAZOVÁNÍ Jaroslav Bednář
58 %
Juraj Valach
36 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STELYMartin Štajnoch
34 zbl. střel
Michal Poletín
44 hitů
HITY Zdeněk Čáp
35 hitů
Dávid Skokan
39 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYMartin Štajnoch
38 tr. minut
Michal Vondrka
21:28 min/z
ČAS NA LEDĚBlaž Gregorc
20:37 min/z

Piráti mají na kontě čtyři výhry v řadě v domácím prostředí a tuto sérii chtějí prodloužit také po pátečním utkání. Přijďte je do SD ARÉNY podpořit a pomoci ukončit střelecké trápení. Utkání 26. kola Tipsport extraligy startuje v 17 hodin a 20 minut.