Aktuální zprávy

V pátek dorazí Růžičkova Slavia: Sedmý tým tabulky s výbornou obranou

Napsal 22.11.2012 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Chomutovu se v posledních kolech příliš nedaří a herní a výsledková krize dovedla vedení ke změnám v kádru. Proti Slavii tak Chomutov půjde už bez Radka Dudy, určitě ale se snahou vybojovat všechny tři body a vrátit Slavii vysokou prohru z posledního vzájemného zápasu, který Piráti prohráli 0:4.

Jak se Slavii daří v posledních zápasech?

Matný vstup do sezony vystřídaly celkem stabilní výkony a Slavia na rozdíl od loňské sezony zatím patří do klidného středu tabulky. Za šestatřicet bodů posbíraných ve dvaadvaceti zápasech jí patří sedmá pozice.

Sobotka v souboji před brankou
Sobotka paří k největším ofenzívnm hrozbám Slavie

To, co Slavii šlechtí, jsou velmi dobrá obrana a stabilně slušné výkony na hřištích soupeřů. Za záda slavistických gólmanů spadlo pouhých pětapadesát branek, od soupeřů si Slavia celkem šestkrát z dvanácti utkání přivezla všechny tři body – to z ní dělá třetí nejlepší hostující tým v extralize. V celkové tabulce se ale Slavia probojovala nejvýše na pátou pozici, vyšší příčky jsou prozatím nad její síly a aktuálně jí už čtyři kola patří „až“ sedmá pozice.

A po reprezentační pauze jsou slavistické výkony střídavě oblačné. Minulou středu v azylu na zimním stadionu v Edenu podlehla Vítkovicím „fotbalově“ 0:1 a nutno podotknout, že kromě zimy se fanoušci ve vršovické „stodole“ nedočkali ničeho z hokejové krásy.

V neděli ale Slavia předvedla obrat v derby se Spartou. Ta v první třetině předvedla výborný výkon, který pečetila dvěma góly, po špatném výkonu v dalších čtyřiceti minutách ale „odevzdala“ všechny body slávistům. Mimochodem – derby letos už podruhé rozhodl brankou v posledních minutách hry Tomáš Hertl, jinak také nejproduktivnější hráč Slavie.

Poslední zápas odehráli Pražané proti Kladnu a před nadupanou O2 arénou nejprve vedli a pak dotahovali kladenské vedení. „Ta druhá třetina byla snad nejhorší třetinou v sezoně. Připadalo mi, že hrajeme proti dvaceti Jágrům,“ komentoval Růžička hru ve druhé dvacetiminutovce, kterou Slavia prohrála 0:1. Ve třetí části ale dokázala srovnat krok i skóre a druhý bod zařídil až v osmé sérii nájezdů Lukáš Krenželok.

První vzájemný zápas

Zápas neměl tak jednoznačný průběh jako skóre
Chomutov v závěru zápasu otevřel hru, a tak bylo výsledné skóre hrozivé.

Chomutov neodehrál se Slavií zas tak špatné utkání, nicméně první vzájemný souboj prohrál 0:4, což byla vůbec nejvyšší prohra Pirátů v první čtvrtině soutěže. Přitom Chomutov držel v poloprázdné O2 aréně, do které ho ale přijel podpořit slušný pirátský kotel, do poloviny zápasu nerozhodný stav 0:0.

Ve 26. minutě ale skóre otevřel Růžička a na 2:0 pro Slavii zvyšoval po chybě obrany Kučný. V posledních deseti minutách pak Chomutov svojí hru dosti otevřel a byly z toho další dvě branky v pirátské síti.

Jednoznačné skóre 4:0 pro Slavii ale rozhodně nekorespondovalo s hodnocením slávistického trenéra Ondřeje Weissmanna po utkání: „První třetinu měl Chomutov navrch, byl agresivnější a důraznější v soubojích. Druhá a třetí třetina byly spíše v naší režii. Každopádně to utkání ale bylo hodně těžké a vyrovnané.“ Nicméně o vyrovnanosti se nedá hovořit v počtu střel, Slavia Piráty téměř dvojnásobně přestřílela.

Zajímavosti zápasu

Chomutov utrpěl na Slavii nejvyšší prohru v první čtvrtině soutěže, celkově nejvyšší prohra ale přišla z kladenských hokejek těsně před reprezentační pauzou, když Chomutov prohrál na Kladně 2:7. Slavia je také jediný soupeř, kterému Chomutov ještě nevstřelil branku. Po první čtvrtině to byl ještě Třinec, proti němu si ale Chomutov napravil na druhý pokus reputaci a střeleckou chuť a vyhrál 5:3.

Pro Jurčinu to byl první zápas v dresu Pirátů.
Bek Jurčina poprvé nastoupil v dresu Pirátů právě na Slavii.

Jaroslav Bednář se vrací do Slavie. Páteční zápas v Chomutově nejspíš nestihne, ale v těch dalších bude pro Slavii ohromnou posilou. Bednář se do Slavie vrací po třech letech v zahraničí a českou soutěž opouštěl jako nejproduktivnější hráč. Loni pak byl nejproduktivnějším hráčem švýcarského Lugana. Smlouvu s ním měl podepsanou až do konce sezony, ale ukončil ji předčasně a míří do Slavie. Slavistický dres aktuálně naopak neobléká Tomáš Micka, který byl odejit do Havlíčkova Brodu.

Remízoví králové - to jsou chomutovští Piráti. Z třiadvaceti utkání celkem desetkrát dovedli zápas do prodloužení, což je zdaleka nejvíc z celé extraligy. Chomutov to stojí ale jak body, tak spoustu sil navíc. A ač tým celkem pravidelně boduje, propadá se tabulkou dolů. Důsledkem výsledkové krize tak je i ukončení angažmá Radka Dudy, který se tedy v utkání proti týmu, ve kterém strávil část kariéry, už v dresu Chomutova neobjeví.

O utkání

Zápas s pražskou Slavií, které má Chomutov z posledního vzájemného utkání co vracet, se odehraje v pátek 23. listopadu na ledě chomutovské arény. A protože zápas nebude vysílat ani jedna z televizí, je úvodní buly naplánováno na tradičních „chomutovských“ 17:30.