V neděli na hokej: Piráty čeká souboj s karlovarskou Energií

Napsal 18.01.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - Základní část Tipsport extraligy jde do své poslední čtvrtiny. V rámci čtyřicátého kola přivítají Piráti na svém ledě Energii Karlovy Vary. Chomutovští hokejisté budou chtít svému soupeři oplatit porážku z posledního vzájemného utkání. Úvodní buly bude v SD ARÉNĚ vhozeno v neděli 19. ledna v 17:30.

Poslední utkání těchto soupeřů

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Diváci si na první branku museli počkat až do poslední minuty první periody, kdy se prosadil šikovný útočník VOJTĚCH NĚMEC - 1:0. Na začátku druhé části se postaral o vyrovnání DAVID ZUCKER, který neměl problém dopravit puk do prázdné brány - 1:1. Obrat zařídil TOMÁŠ MICKA, jenž si najel před brněnskou bránu a lehkou střelou zasunul puk mezi Čiliakovy betony – 1:2. Třetí branku Západočechů přidal střelou od modré čáry MICHAL VACHOVEC - 1:3. V poslední minutě ještě upravil skóre JAKUB SVOBODA - 2:3.

„Od začátku jsme chtěli hrát aktivně a soustředili se, abychom neudělali zbytečné chyby. Ta se bohužel stala na konci první třetiny. Pak jsme hru vyrovnali a myslím si, že jsme byli od poloviny utkání lepším mužstvem. Šťastným gólem jsme otočili výsledek na svou stranu. Klíčovým faktorem zápasu bylo výborně ubráněné dvojnásobní oslabení, “ prozradil hned po utkání asistent trenéra Karlových Varů Jaromír Kverka.

Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 1:2sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Do utkání nastoupili lépe domácí Piráti, jenže úvodní branku vstřelili Rytíři. První gól vsítil SACHA TREILLE, si pustil puk mezi nohy a jemnou tečí překonal Růžičku - 0:1. Pirátům dlouho trvalo než dokázali odpovědět. Dočkali se až v 51. minutě, kdy neměl problém dorazit puk do odkryté klece ĽUBOŠ BARTEČKO - 1:1. V osmapadesáté minutě mohl rozhodnout utkání domácí kapitán Bartečko, ale nedokázal využít trestného střílení. Zápas došel až do samostatných nájezdů, kde se jako jediný prosadil JAN RUDOVSKÝ.

Po zápase se k utkání vyjádřil Ľuboš Bartečko: „Myslím si, že jsme zápas odehráli tak, jak jsme měli. Bez gólů se nedá vyhrát, ale má to nějaký směr. Bojovali jsme do poslední minuty, což jsme si řekli. Kdybych dal trestné střílení, tak bychom zápas vyhráli, ale jednoduše se mi to nepovedlo. “

poř. tým Z V VP PP P skóre B
12. Karlovy Vary 39 15 1 5 18 89:106 52
14. Chomutov 39 5 0 8 26 69:143 23

Poslední vzájemný zápas

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

V defenzivním utkání se ujala vedení domácí Energie. Již v šesté minutě se trefil karlovarský kapitán MARTIN ZATOVIČ, který neměl problém trefil odkrytou branku - 1:0. Ve 12. minutě našel Šagát dobře postaveného DAVIDA HRUŠKU, který ukázkovým blafákem a následnou střelou z bekhendu srovnal stav utkání - 1:1. Pár vteřin před koncem první části využili Západočeši početní výhodu. Po skvělé kombinaci namířil puk do chomutovské klece PETR POHL - 2:1. Ve zbývajících dvou třetinách branka nepadla a Karlovy Vary ubránily těsné vítězství.

Takto hodnotil zápas asistent trenéra Robert Kaše: „Utkání se nám těžko hodnotí, z naší strany je to pořád jedna a ta samá píseň. Jsme si vědomi toho, že pokud inkasujeme první branku, tak prohrajeme. V letošní sezoně jsme totiž ještě nedokázali zápas otočit. Tentokrát rozhodla první třetina, ve druhé jsme sice byli aktivní, ale ani to nepomohlo. Dokud nezačneme hrát od první minuty naplno, jen těžko se nám bude zvedat z té pozice, ve které se právě nacházíme.“

Statistické okénko

Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary
David Hruška (14+12)Nejproduktivnější hráč Martin Zaťovič (14+14)
David Hruška - 14 gólůNejlepší střelec Martin Zaťovič – 11 gólů
David Hruška – 12 asistencíNejlepší nahrávač Stanislav Balán - 16 asistencí
Lukáš Pulpán (2+6)Neproduktivnější obránce Michal Gulaši (2+9)
Marek Sikora – 51 trestných minutNejtrestanější hráč Stanislav Balán – 61 trestných minut

Zajímavostí je pohled do tabulky Radegast indexu, kde se na první pozici celé Tipsport Extraligy nachází Michal Gulaši, který posbíral 234 bodů. Soupeři pociťují tvrdost karlovarského obránce, ten rozdal 125 čistých hitů. Nejlepšího hráče Pirátů najdeme až na dvacáté pozici. Chomutovskému týmu v této dovednosti vévodí Martin Šagát, ten si připsal 108 bodů.

Hráči, kteří působili v dresu soupeře

V týmu Energie působí pětice hráčů, kteří oblékali chomutovský dres. Na hostování do konce sezóny zamířil na západ Čech Martin Rýgl, který se před sezónou nevešel do kádru Pirátů. V uplynulém týdnu zamířil do kádru lázeňského města i brankář Milan Řehoř, ten bude v Karlových Varech nastupovat formou střídavých startů s partnerskou Kadaní. Chomutovský dres si vyzkoušeli Tomáš Závorka, Martin Parýzek a David Zucker.

Naopak z Chomutova nosila zelenočerné barvy trojice hráčů. Dlouhá léta si v Karlových Varech plnil defenzivní povinnosti Roman Prošek. Naopak v ofenzívě vypomáhali v dresu Energie Štěpán Hřebejk a David Hruška, jenž posbíral celkem dvaapadesát branek.

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Bičánek, Rýgl, Drtina, Kubka, Gulaši, Dresler – Zaťovič, Balán, Pohl – Dlouhý, Vachovec, Hovorka – Kytnár, Kverka, Zucker – Micka, R. Hruška, Tomeček.

Piráti Chomutov: Růžička – Malec, Mrázek, Pulpán, Lojek, Havel, Krstev,Bartejs – Balej, Straka, Hřebejk – Bomersback, Bartečko, Hruška – Šagát, Sikora, Chlouba – Kubinčák, Kämpf, Kaše.

O zápase

Vzájemné zápasy těchto soupeřů moc gólů nenabízí. V soubojích Chomutova s Energií mají mužstva celkem vyrovnanou bilanci a dá se očekávat, že se tento scénář nebude měnit. Piráti budou chtít předvést kvalitní hru s vítězným koncem. Zda se jim to podaří, můžete sledovat přímo v chomutovské SD ARÉNĚ. Pokud nedorazíte přímo na zimní stadion v Chomutově, můžete utkání sledovat na TV Tipsport nebo na portálu www. onlajny.com . Utkání začíná v neděli 19. ledna od 17 hodin a 30 minut.