V Chomutově se představí Hradec Králové

Napsal 15.10.2007 Michael Stopka
C h o m u t o v - Další těžké utkání čeká hokejisty Chomutova na domácím ledě. Představí se zde loňský vítěz základní části z Hradce Králové. V doposud posledním odehraném kole vyhrál Chomutov v Mostě 5:2 a Hradec v Berouně 4:1. Po nevydařeném začátku se Hradci začalo dařit a určitě bude k vidění atraktivní hokej. Všichni jste srdečně zváni shlédnout souboj dvou adeptů na postup do extraligy. Jak utkání dopadne se dozvíme ve středu 17.10.2007 od 17:30 na ČEZ stadionu v Chomutově.
ČEZ stadion Chomutov
17.10.2007, 17:30
KLH Chomutov 8. kolo HC VCES Hradec Králové
2.(28b) Umístění 4.(17b)
8-2-0-0-2 Celková bilance 5-0-0-2-4
1.(48g) Pořadí útoku 7.(25g)
Milan Kostourek (8+7) Nejproduktivnější hráč Petr Domin (6+3)
Milan Kostourek (8g) Nejlepší střelec Petr Domin (6g)
Milan Kostourek (7 as.) Nejvíce asistencí Martin Táborský (7 as.)
Michal Jeslínek (+10) Nejlepší hráč v +/- Martin Táborský (+7)
Ondřej Malinský (-3) Nejhorší hráč v +/- Aleš Pazdera (-3)
Josef Revay (55 Tmin.) Nejvíce trestných minut Martin Koudelka (18 Tmin)
Luboš Horčička (94,48%) Úspěšnost gólmanů Vladislav Koutský (93,03%)
Alexandr Hylák (90,32%)
2 Čistá konta 0

Forma Hradce

Královehradeckým hokejistům vstup do nového ročníku druhé nejvyšší soutěže příliš nevyšel, když první výhru slavili až v pátém kole na ledě Berouna. V dalším kole Hradec Králové v domácím prostředí porazil Chomutov. Dále dokázal Hradec pokořit Most, Havlíčkův Brod a podruhé Beroun. Jeden bod získali hradečtí za prohru po samostatných nájezdech proti Kadani a Vrchlabí. Plný počet bodů po zápase s Hradcem Králové tak slavil Havlíčkův Brod, Vrchlabí, Kadaň a Mladá Boleslav. Hradec má jeden zápas k dobru kvůli odloženému zápasu z prvního kola proti Mladé Boleslavi.

První střetnutí

Cesty obou klubů se v letošním ročníku poprvé zkřížily v šestém kole na ledě Hradce Králové. Na ledě HC VCES Hradec Králové chomutovští hokejisté dostali ledovou sprchu, když po šesti minutách prohrávali 2:0 po gólových střelách Haluzy a Klejny. Před koncem první třetiny se podařilo Chomutovu díky střele Kostourka snížit na 2:1.

Ve druhé třetině se hra více vyrovnala, ale branka nepadla. Na začátku třetí třetiny přidal domácí Domin branku a zvýšil na 3:1. Před koncem utkání ještě Hradec zvýšil na 4:1 trefou Haluzy z devětapadesáté minuty.