Ohlasy po utkání

„Už jsme si potřebovali v šatně zařvat,“ řekl po výhře nad Spartou Štěpán Lukeš

Napsal 26.11.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Chomutovští v domácím prostředí porazili zvedající se celek pražské Sparty. Ke dvěma bodům z duelu 26. kola Tipsport extraligy výrazně pomohl kadaňský rodák v brankovišti Štěpán Lukeš, pro kterého to byla druhá výhra v jeho krátké kariéře mezi tuzemskou elitou. „Věřím, že po malých krůčcích půjdeme nahoru,“ svěřil se po zápase jedenadvacetiletý gólman.

Piráti hostili během poslední listopadové neděle houževnatý celek pražské Sparty, nad kterým v zápase pokaždé vedli. Nejprve 2:0 posléze 3:2. Nakonec z toho byla dvoubodová výhra a přerušení černé série. „Opět jsme ztratili dvoubrankový náskok, ale dotáhli jsme zápas k výhře aspoň za dva body. Je strašně důležité, že si můžeme po dlouhé době zakřičet v šatně. Každá výhra se počítá,“ prozradil krátce po konci střetnutí brankář Štěpán Lukeš.

Pirátům v cestě za dvoubodovým ziskem velmi pomohlo, že dokázali Pražanům odskočit na dva góly. „Určitě jsme hráli týmově. Bylo fajn, že jsme dali první dva góly a nemuseli jsme dotahovat,“ měl jasno maskovaný muž s číslem 29.

V posledních duelech se pirátské družině příliš nedařilo. Poslední výhra přišla takřka před měsícem v domácím klání s Kometou. „Už to na nás bylo znát. Ležela na nás taková deka. Je důležité, že všichni táhli za jeden provaz a že jsme výhru urvali,“ byl si vědom kadaňský rodák.

Lukyno

Štěpán Lukeš nastoupil proti Spartě k desátému startu v české nejvyšší soutěži a výraznou měrou pomohl svému celku k výhře. Důkazem toho je takřka dvaadevadesátiprocentní úspěšnost zákroků. „Chytá se mi teď dobře. Akorát jsem trošku naštvaný za ten třetí gól. Špatně jsem kontroloval puk a vlastně jsem soupeři nabídl dorážku v mezikruží,“ řekl mladý gólman, jenž si vyčítal branku Richarda Jarůška.

Bratr litvínovského útočníka Františka popisoval i bezprostřední pocity v pirátské kabině po vítězném klání: „Paráda. Všichni máme radost. Už jsme si potřebovali si v šatně zařvat. Je to jedině dobře,“ kvitoval vítězství

Jak již bylo zmíněno. Pirátská loď zastavila přibývání dalších děr a všichni na palubě věří, že výhra nad Spartou pomůže k lepším zítřkům. „Myslím si, že určitě to může být odrazový můstek. Když už jsme hráli dobrý zápas, tak jsme většinou brali jen bod. Teď jsme konečně urvali dva,“ zakončil rozhovor Štěpán Lukeš.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 17:00 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov