Už je to tady! Prvním zápasem začne mistrovská sezóna

Napsal 12.09.2006 Libor Kult
C h o m u t o v - Prázdniny skončily, což značí, že i první liga po téměř půl roce znovu otevře své brány. Natěšení fanoušci odpočítávají poslední dny scházející do prvního utkání. Los soutěže si s hráči KLH zažertoval a hned pro vstupní duel jim přisoudil za soupeře okresního rivala z Kadaně. Ten prožil stejně jako bílomodrý tým rušné léto plné změn, které by měli pomoci k vytoužené účasti v play off. Ještě větší náboj dodává duelu fakt, že na obou stranách je několik borců, kteří v loňské sezóně působili v opačném klubu. Úvodní buly ročníku 2006/2007 bude vhozeno ve středu 13.9.2006 tradičně v 17:30. Pro ty, kteří nebudou moci být přímo u toho, bude přenášen ONLINE přenos.
Jakub Trefný musí letos Stanislava Stavenského již bránit.

Změny v Kadani

Nejen hráčský pohyb nastal v klubu okresního rivala. Pozici trenéra i manažera opustil Alois Chlustina. Na střídačce jej nahradila dvojice Jindřich Setikovský (Plzeň) a Miloš Pecka (Sparta). Funkce manažera se ujal František Wágner.

Brankáři

V týmu zůstala brankářská dvojice Jaroslav Hübl, Robert Slipčenko, již loni doplňovali gólmani na střídavé starty.

Obrana

V týmu už nejsou tři nejproduktivnější beci minulého ročníku. Martin Klaus a Milan Vobořil se vrátili do Plzně, přičemž první jmenovaný přestoupil do Chomutova. Pokud nastoupí alespoň k jednomu utkání v bílomodrém dresu, rozšíří řady mnoha hokejistů, kteří oblékli v mistrovském utkání dresy obou okresních rivalů. V týmu skončil také Robert Plaček. Tým opustil také Marian Meňhart. Tím výčet nejcitelnějších ztrát defenzivy končí.

Zřejmě nejvýraznější posilou je zadák s extraligovými zkušenostmi Zbyněk Spitzer, jenž loni působil ve Vsetíně a Jindřichově Hradci. Nejvyšší českou soutěž zná také Matěj Trojovský, který má do Kadaně vyřízeny střídavé starty. Z Plzně přišel také chomutovským fandům dobře známý Lukáš Pulpán, místo v kádru má také kladenský Martin Růžička a v juniorech si trenéři vyhlédli Petra Chotaše.

Útok

V ofenzivě již nefigurují Kamil Tvrdek (Karlovy Vary) a Jan Švík. Do kádru na novou sezónu se nevešli ani hráči, kteří prošli chomutovským dresem – Milan Hahn a Libor Řepík. Také zde najdeme jednoho „přeběhlíka”, jímž je Zdeněk Tauš. Ten bude v nové sezóně oblékat dres Chomutova.

V kolonce příchodů se skví jména jako Pavel Metlička (loni Olomouc), Jaroslav Hobl či Jan Heřman (oba Plzeň). Do Kadaně se přesunuli i chomutovští hráči, kteří jí vypomáhali již v loňské sezóně – Jaroslav Buchal a Stanislav Stavenský. Nově jsou v Kadani další Chomutováci Roman Pražák a Jaroslav Veverka.

Výsledky Kadaňských v přípravě

Budeme-li chtít zhodnotit výsledky svěřenců trenéra Setikovského, nepůjde o jednoduchou záležitost. V letní přípravě se hodně zkouší, přesto považovat za úspěch remízy s očekávanými favority první ligy – Mladou Boleslaví a Ústeckými Lvy. Za zmínku stojí také druhé místo na Nordjyske Cupu v Dánsku, kde Kadaň podlehla pouze Rögle, které hraje špičku druhé nejvyšší švédské soutěže.

Naopak remíza s druholigovým Mostem dobrému jménu Žlutočerných nepřispívá, stejně jako série dvou střetnutí bez vstřeleného gólu na stadionech Hradce Králové a Chomutova

Kanadské bodování kadaňské přípravy

Podíváme-li se podrobněji na letní produktivitu celku z císařského města, zjistíme, že nejproduktivnějším hráčem se stal Roman Pražák. Ten si spolu s Tomášem Polanským a Lukášem Zikou, kteří také oblékali bílomodrý dres Chomutova, připsal i nejvíce asistencí. Nejlepší střeleckou mušku v přípravných duelech prokázal Marek Krpenský. Pro úplnost přinášíme kompletní výpis produktivity Kadaně.

Jan Závada           "
Pozn.: Z jednoho utkání chybí kompletní statistiky a ve třech duelech byli uvedeni jen střelci.

Tomáš Gellner cloní kadaňskému brankáři.

Poslední měření sil obou rivalů

Příprava

V obou letních duelech byli úspěšnější Bílomodří, kteří zvítězili 4:3 v Kadani a 6:0 na vlastním ledě. Na ledě soupeře si připsali i výhru v nájezdech. Chomutovský ČEZ stadion zažil skvělý start domácích, kteří již v sedmé minutě vedli zásluhou branek Zdeňka Tauše a Petra Polodny. Ve druhé třetině se trefili Ondřej Malinský s Ladislavem Bouškem. Skóre uzavřeli dva přesné zásahy z hole Petra Jíry v závěrečném dějství.

Sestavy

Chomutov: Horčička - Řezníček, Malinský, Révay, Trefný, Szakal, Nosek, Kalus, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Tauš, Mikšovic, Chyba - Kýhos, Heinisch, Soukup.

Kadaň: Hübl - Pospíšil, Lašek, Staněk, Spitzer, Hlavatý, Hlubuček - Zika, Derfler, Kajer - Žák, Veverka, Postl - Metlička, Stavenský, Polanský - Krpenský, Hubínek, Závada.

Mistrovský zápas

Pro pořádek dodejme, že v posledním mistrovském utkání se oba celky popasovaly v rámci 49. kola první ligy 2005/2006 na ledě Kadaně, kde Chomutov vyhrál 5:1 i zásluhou dvou branek Jiřího Charouska. Za domácí tehdy korigoval skóre Petr Derfler. Další chomutovské branky obstarali Milan Kostourek, Martin Nosek a Jaroslav Kasík.

Poslední příprava SK Kadaň

K poslednímu testu před zahájením soutěže zavítali svěřenci dvojice Setikovský-Pecka na horký led Ústeckých Lvů. Ti vystrčili své drápy již ve 12. minutě, kdy otevřel střelecký účet utkání Ficenc. Když přidal ve 35. minutě druhý gól Pazourek, vypadalo to, že je rozhodnuto. Kadaň se však nevzdala a brankami Romana Pražáka z 38. a Radka Hlavatého ze 44. minuty vyrovnala. Jenže v předposlední minutě neuhlídala defenziva Milana Antoše, který zajistil domácím těsnou výhru.