Ohlasy po utkání

„Utkání jsme si sami zkomplikovali,“ přiznává útočník Milan Kostourek

Napsal 11.02.2007 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - KLH Chomutov ve 43. kole hostil na domácím ledě havířovské Pantery, kteří jsou prakticky bez šance na účasti v play off. Chomutovští hokejisté vedli na začátku třetí třetiny o dvě branky, ale poté hosté dokázali proměnit dvě dvojnásobné přesilovky a vyrovnali na 3:3. O zisku dvou bodů rozhodli severočeši v šesté serii samostatných nájezdů. „Utkání jsme si zkomplikovali sami zbytečnými fauly, dvakrát jsme inkasovali ve dvojnásobném oslabení“ přiznává po utkání Milan Kostourek.
V dnešním zápase se střelecky druhá formace vedená Milanem Kostourkem neprosadila, ale přesto byla pro obranu Havířova nebezpečná a ta si musela proti hbitému útočníkovi vypomáhat fauly. „V útočném pásmu po rychlém vybruslení z rohu, byli na mě tři fauly, měli problémy s ubráněním, ale škoda, že jsme toho nedokázali využít“, poznamenává rychlonohý útočník. Sám měl velkou možnost při samostatných nájezdech rozhodnout o vítězství Chomutova, ale svůj nájezd nedokázal proměnit „dneska jsem měl na holi rozhodnutí, ale bohužel ten nájezd sem školácky promarnil“, dodává s pochmurným výrazem. Nakonec Severočeši vyhráli na nájezdy, ve kterých se blýskl nejlepší střelec modrobílých Ladislav Boušek, který skóroval hned třikrát po sobě. Chomutovští tak ztratili o nejlepší umístění v základní části bod. „Určitě je to pro nás velká ztráta, dovolili jsme soupeřům, Mladé Boleslavi a Brnu, aby se na nás mohli o ten jeden bod dotáhnout“, dodává Milan Kostourek.

Od začátku sezóny nastupuje v centru druhého útoku s Petrem Jírou a v posledních zápasech se Stanislavem Mikšovicem. „S Petrem Jírou se mi hraje dobře a Standa je vynikající hráč, zatím nám to klape a v minulých zápasech se nám dařilo“, pochvaluje si dobrou spolupráci celého útoku Milan Kostourek. Tento postavou malý útočník je mometálně druhým nejlepším hráčem v kanadském bodování klubu v letošní sezóně. Ve 43 zápasech nasbíral 47 bodů (za 16 branek a 31 asistencí) a zároveň se tak řadí mezi nejproduktivnější hráče 1. ligy. „Dívám se na statistiku občas jako každej, ale myslím si, že sem mohl vstřelit víc gólů. Mám radost, když vstřelím branku nebo na ni nahraji, ale někdy zbytečně nahrávám a nejdu do toho zakončení jak bych měl“, prozrazuje s úsměvem.