online přenos."> Piráti Chomutov » Ústecký Slovan míří do Chomutova. Ve středu jdeme na krajské derby!

Ústecký Slovan míří do Chomutova. Ve středu jdeme na krajské derby!

Napsal 08.11.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Poprvé v letošní sezóně zažije chomutovský ČEZ stadion atmosféru severočeského derby. První vzájemný zápas pro sebe v prodloužení urval Slovan, a tak je čas na odvetu. K ní KLH Chomutov vyzve ústecký Slovan ve středu v tradičních 17.30. Na derby by neměl chybět žádný správný fanda. Pokud vám ale okolnosti nedovolí dorazit na stadion, bude připravený online přenos.

Skóre venku 26:19
Nejproduktivnější hráč Marek Čurilla (9+4)
Nejlepší střelec Marek Čurilla - 9 branek
Nejproduktivnější obránce Ondřej Holomek (2+8)
Vzájemná bilance – domácí utkání (z pohledu Chomutova) 9-3-0-3-9
Skóre - domácí utkání 89:71
Vzájemná bilance – celková (z pohledu Chomutova) 17-4-1-4-22
Skóre – vzájemná utkání 153:145

Vzájemné měření sil

Letos si fanoušci užili derby hned v rámci druhého kola. Chomutov v něm zajížděl na led Ústí a diváci v ochozech Zlatopramen arény sledovali hokejovou bitvu se vší všudy. Bílomodří v ní sice už po osmi minutách hry prohrávali 0:2, ale třemi brankami dokázali do poloviny zápasu utkání otočit.

Chomutov - Ústí	3:2

A pak to bylo jako na kolotoči – Slovan vyrovnal, Chomutov šel opět do vedení, po kterém následovalo další vyrovnání. Chomutovské mohlo mrzet o to víc, že přišlo v poslední minutě základní hrací doby. V prodloužení více hrozilo Ústí i díky nabídnuté přesilové hře, ale Chomutov dobře bránil. Na nájezdy přesto nedošlo. Jedenáct sekund před koncem prodloužení vystřelil Hořava bonusový bod pro Slovan. Ten nakonec vyhrál těsně 5:4pp.

Po zápase si dnes už bývalý asistent trenéra Vladimír Kolek povzdychl: „Prohráli jsme vyhrané utkání. Dělali jsme veliké chyby, problémy nám dělalo hlavně bránění.“ Chomutov „dojel“ na časté vylučování. Na trestné lavici si posedělo devět hráčů a Ústí třikrát chomutovskou nedisciplinovanost potrestalo. Nejvíc v zápase byli vidět ústecký Ondřej Holomek (1+2) a hlavně chomutovský bek Jan Benda (2+1).

Jak si Ústí vede v posledních kolech?

Třetí místo. To je aktuální pozice krajského rivala. V šestnácti zápasech dokázali Lvi vybojovat 32 bodů a zaostávají tak o tři body za vedoucí Duklou a o skóre druhým Chomutovem. Aktuálně 59 vstřelených branek dělá ze Slovanu druhý nejproduktivnější celek první ligy, jen Rebelové Z Havlíčkova Brodu dali v lize víc branek (62). Venku Ústí odehrálo osm zápasů, v nichž získalo patnáct bodů. Je tak v tabulce venkovních zápasů druhé za jihlavskou Duklou.

Pokud se podíváme drobnohledem na posledních pět zápasů, které Slovan odehrál, pak zjistíme, že jen jednou v nich dokázal zvítězit v základní hrací době (s Havlíčkovým Brodem 8:4). Nad Táborem vyhrál 3:2 v prodloužení, Vrchlabí zdolal 2:1 až po samostatných nájezdech. Naopak po samostatných nájezdech padl s Berounem (2:3sn). Po šedesáti minutách prohrál s Hradcem Králové (2:4).

Ústí tak vybojovalo v posledních pěti kolech osm bodů z patnácti a dosáhlo skóre 17:14. Nejvíce vidět byli Marek Čurilla (4+1) a Rok Pajič (4+0). Přesilovek soupeři v posledních pěti kolech nabídli ústeckým celkem dvacet. Pětkrát Slovan početní výhodou nepohrdl a vstřelil branku. Přesilovková úspěšnost se zastavila na 25 %. Z 28 oslabení Slovan v pohodě ubránil 23. Pětkrát inkasoval.

Marek Čurilla vede také klubové bodování v rámci celé dosavadní sezóny. Devětkrát mířil přesně do černého, čtyřikrát přihrával. Za to mu patří 13. místo v rámci celé první ligy a zároveň i první místo mezi ústeckými střelci. Druhý je Robin Hanzl (3+9). Mezi obránci dominuje Ondřej Holomek (2+8).

Chomutov a jeho posledních pět kol

Dvě výhry v základní hrací době (Třebíč, Hradec Králové), dvě prohry (Havlíčkův Brod, Beroun) a bod za prohru v loterii samostatných nájezdů (Vrchlabí). To je posledních pět zápasů z pohledu Chomutova. Dosáhl v nich skóre 13:15 a získal sedm bodů.

Sedmadvacetkrát nabídl soupeř Chomutovu výhodu přesilové hry, třikrát ji chomutovský celek využil. Bohužel i třikrát ve vlastní přesilovce inkasoval. Lepší bilanci má Chomutov ve hře v oslabení. Hráči pykali 36× a jen čtyřikrát skončila přesilovka soupeře brankou. Úspěšnost ubránění je tak na hranici 89 %. Nejproduktivnější byl Petr Jíra (1+3), v závěsu za ním jsou tříbodoví Seman, Sikora, Selingr, Duda a Procházka.

Klubovou produktivitu ale i dál vede právě Radek Duda (5+10) před Petrem Jírou (celkově 5+7). Nejlepším střelcem týmu je Filip Seman (7 branek), obráncem s největší porcí kanadských bodů je Jan Benda (3+8).