Preview k zápasu

Úspěšný ročník je u konce, Piráti odehrají poslední duel baráže v Olomouci

Napsal 18.04.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - V posledním kole baráže o Tipsport extraligu zajíždějí Piráti na led Olomouce. O postupujících je už rozhodnuto z pátečního jedenáctého kola, kde si chomutovští zajistili vstupenku do elitní tuzemské společnosti a naopak do první ligy poslali pražskou Slavii. Zakončí Severočeši úspěšnou sezonu výhrou? Utkání startuje 19. 4. 2015 v 17 hodin.

V baráži je o postupujících rozhodnuto již po jedenáctém kole! Extraligu si v příštím ročníku zahrají Piráti a Olomouc. Hanáci příslušnost k elitě udrželi, kdežto Piráti poslal o soutěž níže pražskou Slavii, která tak zpečetila zpackanou sezónu.

Tabulka baráže po 11. kole

poř. tým Z V VP PP P skóre B
1. Chomutov 11 5 3 0 3 36:20 21
2. Olomouc 11 6 0 2 3 29:24 20
3. Slavia 11 4 2 1 4 21:20 17
4. České Budějovice 10 2 0 2 7 19:41 8

Páteční jedenácté kolo...

V desátém barážovém kole zvítězili Piráti na svém ledě nad pražskou Slávií, což jim zajistilo postup do nejvyšší soutěže. Jako první šli do vedení sešívaní a to ve dvanácté minutě, skóre otevřel obránce Štich. Na jeho trefu dokázali domácí odpovědět tři minuty před koncem úvodního dějství. Furcha poprvé v zápase překonal Marek Hovorka. Tentýž hráč poslal na počátku třetí periody Chomutovské do vedení a Piráti v tu chvíli klepali na extraligovou bránu. Její otevření odložil v 51. minutě hostující Václav Pletka, který vykřesal pro svůj celek bodovou naději. O osudu zápasu a celé prolínací soutěže rozhodl v čase 63:01 Martin Rýgl, jenž využil ideální nahrávky a střelou z pravé strany poslal pirátskou družinu do nejvyšší soutěže a Slavii do první ligy.

Druhý duel pátečního kola svedl dohromady celky Českých Budějovic a Olomouce. Domácí se dostali zásluhou Davida Kuchejdy ve dvaadvacáté minutě do vedení. Jednobrankový náskok držel Motor až do minuty osmačtyřicáté. V té prostřelil Bláhu zkušený útočník Radim Kucharczyk. Na jeho branku navázal o necelé dvě minuty později obránce David Škůrek a Mora na jihu Čech vedla. Ve zbývajícím průběhu se prosadil znovu Radim Kucharczyk a pojistku přidal Jan Knotek. Jelikož zápas v Budvar Aréně skončil dříve než souboj Pirátů se Slavií, čekali Hanáci na jeho výsledek v kabině. Jakmile bylo jasné, že Martin Rýgl rozhodl, propukly olomoucké oslavy.

Trenér Břetislav Kopřiva se při pozápasových oslavách ocitl nad hlavami svých svěřenců

Statistika obou celků v baráži

Olomouc - Chomutov
Jan Knotek (5+5)Nejproduktivnější hráčMarek Hovorka (5+6)
Jan Knotek – 5 branek Nejlepší střelecM. Hovorka, V. Růžička – 5 branek
Jan Knotek – 5 asistencí Nejlepší nahrávačMartin Rýgl – 7 asistencí
David Škůrek (2+3)Nejproduktivnější obránceMartin Rýgl (1+7)
Jakub Matai – 16 TM Nejtrestanější hráčJan Rutta – 22 TM
Jiří Ondrušek – 44Radegast IndexMartin Rýgl – 43
Tomáš Vošvrda – 93,97%,
Jiří Trvaj - 90,07%
Úspěšnost brankářůMiroslav Kopřiva – 92,66%,
Miroslav Hanuljak - 92,21%

O utkání

Tabulka baráže je již rozhodnuta, ale poslední utkání se musí dohrát. Úvodní buly bude vhozeno v neděli 19. 4. 2014 v 17 hodin. Pokud nedorazíte na olomoucký zimní stadion, můžete zápas sledovat na portálu www.onlajny.com nebo TV Tipsport.