Aktuální zprávy

Tomáš Král opouští Piráty, Alex Rašner a Mário Grman uspěli na zkoušce

11.08.2017 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Příprava na nový ročník Tipsport extraligy je v plném proudu. Piráti už jsou na ledě více než měsíc a mají za sebou dva přípravné zápasy. Přestože kouč Vladimír Růžička deklaroval, že o hráčích na zkoušku se rozhodne po polovině srpna, ve dvou případech má jasno už nyní. Místo v kádru si vybojovali obránci Alex Rašner a Mário Grman. Trenérský triumvirát ale počítá také jednu ztrátu, neboť brankář Tomáš Král odchází do zahraničí.

Čtyřiadvacetiletý Tomáš Král se s chomutovským dresem loučí po jediné sezóně, v níž zasáhl do jedenácti utkání základní části a jedné bitvy Generali play-off. V dlouhodobé části si připsal pět výher a šest porážek, v aktuální přípravě odchytal polovinu duelu s Libercem.

Další starty za Piráty už plzeňský rodák a odchovanec nepřidá, jelikož se s klubem dohodl na ukončení smlouvy. „Tomáš za námi přišel, že má nabídku ze zahraničí a požádal nás, jestli bychom ho uvolnili. My jsme mu vyhověli, takže od nás odchází,“ popisuje sportovní ředitel a hlavní trenér Vladimír Růžička.

Postavou nevelký gólman měl v nadcházející sezóně plnit roli dvojky za Jánem Lacem stejně jako v předešlém ročníku. O tento post nyní budou bojovat brankáři, kteří mají s Piráty nebo jejich farmou v Kadani platné smlouvy. „Vyřešíme si to z vlastních zdrojů,“ konstatuje Vladimír Růžička, čímž otevírá šanci pro Štěpána Lukeše, Tadeáše Dvořáka, který loni dvakrát naskočil mezi tuzemskou elitou v barvách karlovarské Energie, či Dominika Pavláta s Michalem Danylcem.

Naopak na ostré starty v pirátském dresu mohou pomýšlet dva hráči, kteří přišli do Chomutova na zkoušku. Obránci Alex Rašner a Mário Grman se stávají právoplatnými členy kádru pro nadcházející sezónu. „Oba se mi líbí. Potvrdili, co od beků očekávám, a plní, co po nich chci,“ vysvětluje Vladimír Růžička.

Jednadvacetiletý Alex Rašner i o rok mladší Mário Grman zatím zasáhli do obou přípravných duelů. Bod za asistenci na vítězný gól v prodloužení bitvy s ruským Jekatěrinburgem si zatím připsal jen druhý jmenovaný rodák ze slovenských Topoľčan, který má za sebou mimo jiné také dva roky v kanadské juniorské Western Hockey League a jeden světový šampionát osmnáctiletých i dvacetiletých.

Alex Rašner sice na první chomutovský bod teprve čeká, ale s Tipsport extraligou už má poměrně bohaté zkušenosti. Rodák z Jeseníku si mezi seniory zahrál poprvé během sezóny 2012/2013 v barvách Olomouce druhou nejvyšší soutěž, v extralize doposud nastřádal 94 startů s bilancí jednoho gólu a deseti asistencí.

×
Odehrané v 19:00 | Jun.
BK Havlíčkův Brod
Piráti Chomutov
×
Odehrané v 19:00 | Dor.
HC Baník Sokolov
Piráti Chomutov