Aktuální zprávy

„Těším se, až budu mít konečně piráta zase na prsou,“ hlásí osmák Aleš Gelhof

Napsala 10.06.2021 Redakce
C h o m u t o v - Po roce bez ledu se na něj vrátili i osmáci pod vedením Davida Sedláčka, jenž s úlevou láduje do svých svěřenců aktuálně hlavně bruslení a práci s kotoučem. V těchto dovednostech pociťuje ztráty i kapitán mužstva Aleš Gelhof, který se netají vítěznými myšlenkami do nadcházejícího ročníku.

„Je to velká úleva, protože konečně můžeme dohánět to, co kluci během celého roku zameškali,“ děkuje David Sedláček. Mládežníci velkou část roku strávili pouze doma u počítače, občas se mohli sejít ve dvou, ale ke klasickým tréninkům alespoň na suchu se mohli vrátit až několik týdnů zpět.

„Online tréninky byly hrozný, když jsme museli být zavření doma a dělat trénink přes kameru,“ mračí se Aleš Gelhof. „Na suchu jsme byli v Droužkovicích, to bylo skvělé. Dělali jsme různé tabaty, posilování a práci s hokejkou,“ připojuje.

Od začátku června už se všichni mládežníci scházejí v domovské ROCKNET ARÉNĚ, kde intenzivně brousí led na malé hale. „Na trénincích se musíme zaměřit hodně na dovednosti, hlavně na bruslení, střelbu a obecně na práci s kotoučem. V tohle kluci dost zameškali,“ říká trenér.

Přestože jde víceméně o drilování, mladí hokejisti jsou po dlouhé pauze natěšení na své parťáky a jakoukoliv možnost obout brusle. „Myslím, že to je v pohodě. Máme to takhle nastavené i v sezoně, že dost bruslíme bez kotouče, aby kluci do sebe dostali dobré návyky. Teď se jenom držíme už nastaveného modelu, do kterého jsme zařadili skills věci navíc, které jsme předtím nemohli pilovat,“ přidává podrobnosti hlavní kouč osmáků.

„Určitě v bruslení nějaká ztráta je. Je vidět, že jsme nebyli rok na ledě. Bruslení je z dovedností nejhorší, protože to jde jenom na ledě, střílení a práce s kotoučem jde i na suchu,“ potvrzuje dvanáctiletý útočník.

Podstatné také je, že se všichni členové týmu potkali společně a tváří v tvář, takže mohou navázat na rozjeté hráčské spolupráce a všeobecně utužovat sociální kontakt. „Myslím, že pokud se jich zeptáme, každý bude nadšený. Jsou nažhavení a natěšení, ani nezlobí,“ usmívá se Sedláček. „Je to obrovská úleva, že si konečně můžeme společně zatrénovat na našem zimáku, hodně jsem se na spoluhráče těšil,“ připouští Aleš Gelhof, jenž ač malý vzrůstem plní roli kapitána, rád rozdává puky a stmeluje partu. „Nejsem žádný střelec.“

Za předpokladu, že se bude epidemiologická situace zlepšovat a vládních nařízení se nebudou zpřísňovat, mládež má bohaté plány. „Do konce června máme nastavený klubový program, takže v týdnu máme tréninky na ledě anebo na suchu, k tomu se nám podařilo dojednat nějaké zápasy a turnaje. V červenci budou mít kluci volno a od srpna už snad najedeme na normální a klasický program. Měli bychom odjet i na soustředění a odehrát nějaké přáteláky,“ vyjmenovává David Sedláček.

Od září už by měla přijít ostrá sezóna a tuhé bitvy se soupeři. „Strašně moc se těším na mistráky a na všechny turnaje, až budu mít konečně piráta na prsou,“ uzavírá Aleš Gelhof, který chce vyhrávat turnaje a velí k útoku na první pozici v tabulce.

FOTOGALERIE →