Aktuální zprávy

Stanislav Mikšovic: „Příprava pod trenérem Pešoutem je něco nového.“

Napsal 19.06.2008 David Matula
C h o m u t o v - Hokejisté Chomutova již vzhlížejí ke konci první fáze letní přípravy a po rozhovoru s hlavním trenérem Martinem Pěšoutem, přichází na řadu zástupce z řad hráčů. Stanislav Mikšovic již ve své kariéře řadu letních drilů musel podstoupit, drtivou většinu pod vedením Vladimíra Kýhose, a tak by se dalo říct, že zejména pro zkušeného harcovníka je obměna letní přípravy velkou změnou.

Letní příprava chomutovský hokejistů je v plném proudu a samotní hráči se řádně potí při plnění tréninkových dávek trenérské dvojice Pešout – Rech. Na svou dvanáctou prvoligovou sezónu se v modrobílém dresu připravuje i chomutovský matador Stanislav Mikšovic. Dalo by se říct, že pro zkušeného útočníka není letní příprava něčím novým, ale opak je pravdou, jelikož pokyny již nerozdává trenér Kýhos, ale jeho nástupce Martin Pešout. „Pro mne osobně je to veliká změna. Já jsem většinu letních příprav absolvoval pod panem Kýhose a tohle je úplně něco jiného,“ říká třiatřicetiletý centr.

A v čem hledat největší rozdíly a odlišnosti přípravy obou koučů? „S panem Pěšoutem se zejména věnujeme odrazové síle, rychlostní dynamice a podobným věcem, kdežto s panem Kýhosem jsme například první měsíc věnovali převážně vytrvalosti a potom se věnovalo rychlosti. Teď se to všechno navzájem prolíná a kombinuje, hodně skáčeme a posilujeme, je to prostě úplně něco jiného,“ líčí své poznatky.

Jak již bylo řečeno rozdíly jsou patrné, přesto jedno mají všechny letní přípravy společné. Urputnou dřinu na hřištích při běhání, cvičení či nejrůznějších sportech, v posilovně při zvedání činek, či usilovné šlapání na kolech. „Samozřejmě, že žádná letní příprava není lehká ani příjemná, ale toto je něco jiného a já si to užívám, baví mne to, sice je to velká dřina, ale není to nic stereotypního,“ kvituje s povděkem pokladník chomutovské kabiny a dodává, „Pro mne je to něco nového a užívám si to zase trochu jinak, ale zatím dobrý,“

Kdyby se udělovala cena pro nejvěrnějšího chomutovské hráče, asi bychom jen těžko hledali jiného adepta na celkové vítězství než Stanislava Mikšovice. Až na malinkatou výjimku totiž jiný než modrobílý dres ve své kariéře neoblékl. Stejně jako ostatní hráči se i populární čtyřiačtyřicítka zúčastnila sportovního mistrovství klubu v nejrůznějších sportovních odvětví. „Bylo to zábavnou formou, ale pochopitelně to byla veliká makačka. Každý chtěl vyhrát, byla to veliká prestiž a každý den byl jiný sport. Bylo to příjemné,“ říká s úsměvem a následně se rozesměje při odpovědi na otázku, kdo se stal konečným vítězem. „Vyhrál trenér, ale každý ať si to přebere,“

Hokejisté postupně poměřili své síly v tenise, malé kopané, basketbalu, squashi a nohejbalu. „Nejlépe mi šel tenis a trochu paradoxně byl pro mne nejhorší squash,“ hlásí třetí muž klubového bodování uplynulé sezóny. Jednou z další novinek pro hráče je rozsáhlejší a intenzivnější regenerace. „Určitě se regeneraci věnujeme více a jinak než pod panem Kýhosem a rozhodně je to znát a pociťujeme to. Pochopitelně jsme hodně unavení, ale kvalitní regenerace nám pomáhá a bez ní by to rozhodně nešlo,“ uvědomuje si.