Aktuální zprávy

„Spolupráce s Nikolou Gajovským je perfektní,“ libuje si Milan Procházka

Napsal 11.01.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Milan Procházka začal s hokejem na popud rodičů v šesti letech ve Znojmě. Do Chomutova přišel v sezóně 2009/2010, jako oběť obměny kádru karlovarské Energie. Právě s Karlovými Vary získal své největší úspěchy, ať už to bylo extraligové prvenství, nebo druhé místo o rok dříve. V utkání proti Třebíči byl jedním ze strůjců druhého vítězství roku 2012.

Vstup do utkání byl ze strany Pirátů vlažný, ledy prolomilo až trestné střílení hostů, po kterém chomutovští rychle otočili na 2:1. „Začátek se vždy odvíjí podle soupeře, který přijede. My jsme Třebíč ze začátku podcenili a nevlétli jsme na ně tak, jak bylo třeba. Na konci první třetiny jsme ale převzali režii zápasu a zvládli jsme ho,“ charakterizoval první třetinu Pirát se čtyřicítkou na zádech.

Druhá třetina byla jasně v rukou Krušnohorců, kteří měli jasnou převahu a vyslali na hostujícího gólmana spoustu střel, z nichž se ovšem žádná neujala. „Chybělo nám trochu štěstí. Někdy góly padají samy, jindy to prostě nejde. Netlačili jsme se do brány tak, jak jsme měli. Musíme být důraznější v zakončení,“ ví čtyřiatřicetiletý forvard.

Milan Procházka
Milan Procházka sleduje opakovaný záběr na kostce nad ledem.

Poslední část začala rychlým gólem Pirátů, pokračovala jejich ubráněným oslabením pěti proti třem a další brankou, tentokrát už na 4:1. „Každý gól hru hodně uvolní. Je škoda, že často faulujeme a hrajeme hodně oslabení. Stává se nám to stále častěji. Stojí to síly celý tým, ztratíme tempo, protože do oslabení jdou jen někteří hráči a ostatní sedí. Naštěstí jsme dnes bránili dobře, Hany dobře zachytal a vítězství jsme si zasloužili,“ hodnotí Milan Procházka celé utkání.

Právě gól na 4:1 jde na vrub chomutovské čtyřicítky. „Dostal jsem přihrávku do brejku, jeli jsme dva na jednoho, puk mi trochu uskočil a obránce ke mně rychle přistoupil. Posunul jsem puk zpětně na Kubu Grofa, ten s ním trochu zamíchal a přihrál Gájovi, který mi puk krásně naservíroval před prázdnou bránu a já už jen zavěsil pod víko,“ popisuje situaci vítěz ankety Gól měsíce listopadu na našem webu.

Kontroverzní situace nastala ve třetí třetině, kdy inkasoval Aleš Pavlas tvrdý hit a rozhodčí přiřadili dvě minuty za sekání Lukáši Endálovi. „Úplně přesně jsem to neviděl. Je to prostě hokej, hráč musí být připraven na každý souboj. Nevím, co se Pačesovi stalo, jel na nějaké šití, nebo něco takového. Endy byl naštvaný a chtěl ho bránit. To se stává,“ chrání svého kolegu 180 centimetrů vysoký forvard.

14 gólů a 12 asistencí během 38 zápasů stihl již Milan Procházka v letošní sezóně nasbírat. Výrazně k tomu přispělo i utkání s Třebíčí, za kterého odjížděl se vztyčenou hlavou a bilancí 1+3. „Jsem hlavně spokojený se třemi body. Musím pochválit spoluhráče, se kterými se mi dnes hrálo velmi dobře. Konkrétně spolupráce s Nikolou Gajovským je perfektní. Zatím nám to tam padá a doufám, že to bude pokračovat,“ libuje si nepostradatelná útočná síla Pirátů.

Po utkání v Písku se základní část přehoupne do své poslední čtvrtiny, v hlavě Pirátů už ale poletují myšlenky na vrchol sezóny. „Na play-off se tým připravuje celou sezónu. Pořád je co vylepšovat. Zkoušíme různé varianty, aby si tým perfektně sedl do play-off. Pořád ale máme před sebou čtrnáct zápasů, které musíme zvládnout. Pokusíme se dohnat Ústí, což bude samozřejmě velmi těžké, protože hraje výborně. Důležité je, abychom vyléčili zranění a do konce sezóny šli v dobré formě,“ uzavírá Milan Procházka.