Aktuální zprávy

Soupeřem mířícím pod vrcholky Krušných hor je Hradec Králové

Napsal 21.11.2008 David Matula
C h o m u t o v - Prvoligový kolotoč o víkendu bude pokračovat dalším kolem a na sever Čech míří celek HC VCES Hradec Králové. Soupeř jenž v posledních třech duelech prohrál, avšak vždy pouze o jedinou branku. Další porážku by jistě zaznamenali neradi a do Chomutova tak míří s jasným cílem. Chomutovští naopak budou jistě chtít po nevydařených duelech potěšit své diváky a Energetiky, kteří jsou o jednu příčku v prvoligové tabulce zpět, porazit. Samotné utkání odstartuje v sobotu 22.11. od 18:00 na ČEZ stadiónu. Střetnutí budete moci sledovat i prostřednictvím online přenosu.
Skóre venku 30:28
Nejproduktivnější hráč Martin Koudelka (8+18)
Nejproduktivnější obránce Milan Karlíček (1+10)

„Kouzlo“ prvních třetin

V soubojích s Hradcem Králové platilo ve všech zápasech na chomutovském ČEZ stadiónu jedno nepsané pravidlo. Dle výsledku první třetiny se vždy dalo přesně tipnout pro koho se utkání nakonec lépe vyvine. Ve třinácti případech uspěli v první třetině chomutovští a následně i v celém utkání. Jednou skončila úvodní část hry remízou a oba celky si nakonec i po bodu rozdělily. V ojedinělém případě uspěli Východočeši a také se radovali z konečné výhry 4:6.

Vzhledem ke „kouzlu“ prvních třetin vzájemných duelů, bude jistě důležité úvodní část hry sehrát lépe, než tomu bylo v uplynulých prvoligových kolech. V posledních třech domácích duelech totiž svěřenci Martina Pešouta v úvodním dějství nezvítězili. Celkově potom z jedenácti prvních třetin na ČEZ stadiónu se hráčům Chomutova podařilo uspět jen čtyřikrát.

Čistý štít

V posledních dvou sezónách se bílomodrým vždy v prvním měření sil s Energetiky před svým publikem podařilo zvítězit s čistým kontem. V uplynulém ročníku skočil duel vítězstvím Chomutova 3:0, o sezónu dříve potom bylo chomutovské vítězství ještě o branku výraznější (4:0).

Nepohostinný ČEZ stadión

Pod vrcholky Krušných hor se Východočechům vůbec nedaří. Z patnácti možných pokusů uspěli pouze jedinkrát, plus získali dva body za dva nerozhodné výsledky po šedesáti minutách hry. Jediné vítězství si svěřenci Pavla Pazourka připsali v sezóně 2005/2006, kdy slavili po vítězství 4:6.

Domácí hradecká premiéra Martina Pešouta

Hlavní chomutovský kouč Martin Pešout se na chomutovském ČEZ stadiónu utkal s hokejisty Hradce prozatím jedinkrát, za to jeho svěřenci svého soka přejeli. Díky povedenému výkonu odjížděli Energetici zpátky domů s výsledkem 7:1, čemuž hodně napomohla první třetina, které skončila vítězstvím domácích v poměru 4:0. „Utkání bylo od začátku jednoznačné,“ řekl mimo jiné po skončení utkání hradecký kouč.

První letošní duel rozhodovaly nájezdy

V prvním vzájemném měření sil měli v první polovině utkání k vítězství blíže domácí Energetici, jelikož po brance Moskala vedli již 3:1. Ovšem svěřenci trenérské dvojice Pešout – Rech i nadále bojovali a odměnou jim nebyla jen vyrovnávací branka, ale i branka vedoucí z hole Pulpána. Nutno podotknout, že otočení vývoje utkání bylo zasloužené. Domácí však do konce třetí třetiny ještě stačili skóre zápasu srovnat a o konečném vítězi rozhodly až samostatné nájezdy. Ten rozhodující potom proměnil chomutovský Jaroslav Hašek a zařídil pro své barvy bod navíc.

Před zápasem

Chomutovská marodka nedoznala v posledních dnech výraznějších změn. Mimo hru stále zůstává Jiří Charousek, jehož návrat na ledovou plochu se odhaduje až na polovinu ledna. Minimálně ještě dva týdny bude své koleno léčit obránce Martin Ťupa. Jiný bek, Josef Révay, by se na led mohl vrátit o něco dříve. Pokud vše půjde hladce, naskočí do zápasového rytmu v příštím týdnu. Kapitán Miroslav Hlinka se podrobil vyšetření na magnetické rezonanci, která odhalila zhruba pětimilimetrovou trhlinku v mezižeberním svalu. Proto minimálně dva týdny bude ještě mimo hru.

Před utkáním s Hradcem Králové se trenér Martin Pešout ohodlal k zásahu do složení útočných formací. Roztrhl první útok, ve kterém Petra Míku nahradí Petr Jíra. Naopak Míka nastoupí ve třetí řadě vedle Tauše a Domina. Složení útočných formací bude následující: Gombár, Skořepa, Jíra - Hašek, Mikšovic, Jeslínek - Tauš, Domin, Míka - Malát, Stehlík, Fábry. Obrana nastoupí ve stejném složení jako v posledním zápase. Branku by měl hájit Jan Lundell, jako dvojka bude připraven mladý Juraj Hollý.