Preview k zápasu

Souboj jako ze středověku, chomutovští Piráti vyzvou kladenské Rytíře

Napsal 24.08.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - V dalším přípravném utkání přivítají chomutovští Piráti na domácím kluzišti kladenské Rytíře. V posledních sezónách jde o tradiční duel, vždyť v posledních dvou sezonách se oba celky střetly v Tipsport extralize a v následující sezóně se potkají v první lize. Dá se očekávat, že se Chomutov i Kladnou budou chtít dostal zpátky mezi tuzemskou elitu. Utkání startuje v úterý 26. srpna v tradičních 17 hodin 30 minut.

Piráty čeká už desáté přátelské utkání před novou sezónou. Chomutovští hráči v přípravě jen dvakrát prohráli, když nestačili na Litoměřice a těsně podlehli rumunskému Brašovu. Nejproduktivnějším Pirátem je Lukáš Květoň, který k Severočechům přišel před letošní sezónou. Dvaatřicetiletý útočník si připsal na své konto devět kanadských bodů. Když vsítil pět branek, k nimž přidal čtyři asistence.

Přípravná utkání Rytířů

Kladno - Č. Budějovice 7:2
Jihlava - Kladno 6:4
Č. Budějovice - Kladno 4:1
Kladno - Jihlava 1:3
Znojmo - Kladno 3:2
Kladno - High1 6:2

Poslední vzájemné utkání obou soupeřů

Chomutov - Kladno 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Rytíři lépe zachytili začátek utkání a ve druhé třetině vedli už 3:0 po gólech Patery, Miloslava Hořavy a Procházky. Pirátům už se podařilo jen snížit brankami Stehlíka a Ondřeje Kašeho.

Rytíři Kladno

Kladenští Rytíři si už před novou sezónou zvolili nového kapitána, kterým bude Petr Tenkrát. Sedmatřicetiletý útočník odehrál v minulém ročníku Tipsport extraligy padesát soutěžních utkání, v nichž nasbíral dvacet kanadských bodů, za třináct branek a sedm asistencí.

Středočeši přišli před letošním ročníkem první ligy o mnoho hráčů. Asi nejcitelnější ztrátou bude duo Pavel Patera - Tomáš Kaberle. Pavel Patera se rozhodl zahrát si v této sezóně nejvyšší tuzemskou soutěž a upsal se nováčkovi z Olomouce. Naopak Tomáš Kaberle se zkouší dostat zpátky do NHL. Zda se mu to podaří, o tom se rozhodne v nejbližších týdnech.

Dlouholetá opora Rytířů Pavel Patera, jenž změnil před sezónou působiště.

V právě probíhající přípravě jsou nejproduktivnějšími Rytíři Jan Dalecký a David Stach. Oba zmínění hráči si připsali na své konto šest kanadských bodů. David Stach vsítil tři branky, k nimž přidal stejný počet asistencí. Jan Dalecký dal dvě branky, ke kterým si připsal čtyři přesné nahrávky.

Změny v kádru soupeře

Do týmu přišli: Jan Látal (bez angažmá), Tomáš Pitule (Plzeň), David Pojkar (Mladá Boleslav), Jakub Kania (Třinec - hostování).

Z týmu odešli: Milan Doudera, Lukáš Doudera (oba Třinec), Pavel Patera (Olomouc), Ivan Jankovič (Skalica), Patrik Macháč (Hokki), Vítězslav Bílek (Litoměřice), Sacha Treille (Straubing Tigers), Petr Hořava (Milton Keynes), Lukáš Cikánek (Znojmo), Tomáš Kaberle (zkouška - NHL).

O zápase ...

Souboje Pirátů a Rytířů jsou v posledních letech už tradicí. Diváci jistě uvidí dva špičkové celky první ligy, které si v sezóně nedají žádný bod zadarmo. Nicméně oba týmy ještě pilují svou sehranost a až samotné utkání ukáže, kdo je na tom hokejově zatím lépe. Úvodní buly je naplánováno na úterý 26. srpna 2014 od 17:30. Pokud nedorazíte přímo do ochozů chomutovské SD ARÉNY, můžete duel sledovat na portálu www.onlajny.com.