Souboj Pirátů, Chomutov čeká další německý soupeř Crimmitschau

Napsal 22.08.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - V dalším utkání vyzvou chomutovští Piráti tým Eispiraten Crimmitschau, jenž hraje německou DEL2. V duelu se ukáže, který tým Pirátů bude lepší. Zápas se odehraje v pátek dvaadvacátého srpna 2014. Úvodní vhazování je naplánováno na 20:00.

V posledním zápase porazili Piráti jiný německý celek, který hraje stejně jako Crimmitschau DEL2. Duel s Lausitzer Füchse vyhráli chomutovští hráči poměrem 4:2. Německý celek vedl v sedmé minutě už 0:2, když se prosadili Johansson a Swinnen. V první periodě ještě snížil z trestného střílení Opalek. O další chomutovské branky se postupně postarali Pavlas, L. Novák a Chlouba.

Eispiraten Crimmitschau

Nejznámějším hráčem soupeře je Martin Heinisch, který působil i v Chomutově.

Německý klub byl založen v roce 1930. Současný název Eispiraten Crimmitschau byl změněn v roce 2007. Němečtí Piráti uznávají bíločervenou kombinaci barev. Historické úspěchy klub datuje v letech 1995 a 2000, kdy Crimmitschau postoupil do druhé německé nejvyšší soutěže.

V loňské sezóně se Crimmitschau střetnul s Lausitzer Füchse několikrát. Oba týmy vyhrály dvě utkání. V prvním zápase zvítězili hokejisté Lausitzer Füchse 6:1, ale ve druhém vyhrál Crimmitschau 4:3 po prodloužení. Zajímavostí je, že v těchto utkáních zvítězili hosté, ale ve třetím a čtvrtém už si připsali výhru domácí. Ve třetím zápase si připsali tři body Lišky, když zvítězili těsně 3:2. Ve čtvrtém utkání šel zápas opět do prodloužení, v němž opět vyhráli Piráti 3:2.

Aktuální soupiska soupeře

Brankáři: Sebastian Albrecht, Ryan Nie.

Obránci: Mike Card, Florian Kirschbauer, Jakub Körner, Kevin Neumüller, Nico Oprée, Mirko Sacher, André Schietzold, Jan Tramm.

Útočníci: Daniel Bucheli, Thom Flodqvist, Matthias Forster, Valerij Guts, Martin Heinisch, Bernhard Keil, Jakub Langhammer, Matt MacKay, Christian Neuert, Joey Rosenberg, Robin Slanina, Marvin Tepper, Dominik Walsh.

O zápase ...

Zápas ukáže, kteří Piráti budou lepší. Jestli ti z Chomutova nebo ti z Crimmitschau. Německý celek je známý bojovným stylem hokeje a bude jistě zajímavé sledovat, jak si s tím Severočeši poradí. V duelu dostane velkou šanci Tomas Sinisalo, který nastoupí v první formaci. Utkání startuje v pátek 22. srpna od 20:00.