Preview k zápasu

Sobota ve znamení hokejové svátku, přijede lídr soutěže Dukla Jihlava

Napsal 15.01.2004 Radko Chmelař
C h o m u t o v - V sobotní podvečer se mohou fanoušci těšit z hokejového svátku v podání zápasu domácího KLH Chomutov proti dosavadnímu lídru soutěže Dukle Jihlava. V případě úspěchu Severočechů, v který všichni věříme, se chomutovský tým vrátí do čela tabulky 1. hokejové ligy a v případě neúspěchu může spadnout až na čtvrtou příčku. Dlouhou dobu nebyl hrot tabulky vyrovnanější než je dnes, a tak každé zaváhaní může pořadím pěkně zamíchat.
Jak je na tom Dukla?

Jak všichni víme, Dukla patří k tradičním lídrům soutěže a po posledních zaváháních Chomutova se dostala na čelo tabulky, avšak i Dukle pár zápasů nevyšlo, a tak je bodový rozdíl víc než malý. Při pohledu na tabulku je jasné, že každé zaváhání, či úspěch vedoucí čtyřky, může hrotovým pořadím hezky zamíchat. V posledním kole, kdy Chomutov i po kvalitním výkonu podlehl Lvům z Ústí nad Labem, Jihlava sehrála zápas s třetím Berounem. V tomto zápase podlehla Medvědům 1:2 a pomohla tím ke zdramatizování tabulky.

Tahouni Dukly?

Před vánoci přibylo na soupisku nové jméno brankářské jedničky. Tento gólman přišel na hostování do konce sezóny z Berouna, kde působil v roly brankářské dvojky, jeho jméno je Petr Jež. Třiadvacetiletý gólman nastoupil v utkání proti Berounu, ale na paměti musíme mít i to, že v řadách červenožlutých je další kvalitní brankář Jaroslav Suchan. Při porovnání procentuelní úspěšnosti obou brankářů se dostaneme ke shodnému číslu a to k 92,31%, což svědčí o vyrovnaností strážců svatyně.

Obraným řadám velí Marian Morava, pátý nejproduktivnější zadák ligy nasbíral 16 bodl za 4 branky a 12 přihrávek a spolu s Pavlem Staňkem,12b.(2+10), patří k oporám zadních řad Dukly Jihlava. Jihlavští získaly posilu v osobě Petra Punčocháře, který působil v Kadani.

První desítku kanadského bodování ligy otevírá i uzavírá jihlavský hráč, přesněni první je osobnost nejen jihlavského ale i prvoligového hokeje, Petr Kaňkovský, který se 42 body za 9 branek a především 33 asistencí tvoří útočný mozek týmu. Desítku uzavírá Oldřich Bakus, který nasbíral 30 bodů za 19 branek a 11 asistencí a je nejlepším střelcem červenožlutých. K dalším útočným oporám patří Říha, Hlouch, Rytnauer a Altrichter.

Jaký cíl má Chomutov?

"Cíl je jednoznačný, v sobotu vyhrát a do dalšího kola jít z prvního místa. Naše výkony mají vzrůstající tendenci a cítíme že už to zase začíná jít a forma je na dohled." řekl Martin Pašek, vedoucí mužstva a dodal "Na sobotní zápas se všichni hráči těší a jsou zdravě nabuzení, z utkání s Ústím, i přes prohru, máme dobrý pocit, byl to kvalitní zápas a proti Jihlavě chceme předvést ještě kvalitnější. Do velké pohody se dostává Michal Fikrt, který předvedl v posledním utkání hodně nadstandartní výkon. Na sobotu bych chtěl pozvat všechny příznivce chomutovského hokeje, ať skalní nebo ty, kteří chodí sporadicky, kluci to budou potřebovat."

Zranění?

Se zraněním stále laboruje Martin Toms, který má pohmožděnou ruku a k němu se po utkání v Ústí nad Labem přidal Josef Revay. Martin Nosek, kterého trápí také zranění ruky, se zúčastnil pátečního tréninku a je určitá možnost, že do utkání naskočí. K zápasu nastoupí i "železný muž" Pavel Maleček, který stále se sádrou na prstě plně trénuje. Kvůli, skoro kritickému, stavu obránců byl pro případ potřeby povolán z druholigového Mostu obránce Roman Ambrož.

Absence Radka Šípa?

Chomutovský kapitán Radek Šíp obdržel ve středu při utkání v Ústí trest ve hře a podle pravidel ledního hokeje má automaticky stop na příští zápas, tedy v sobotu hrát nebude!!

Poslední vzájemné utkání

Poslední utkání se hrálo na ledě Dukly a pro Severočechy dopadlo víc než smutně, pro zranění museli odstoupit Jeslínek i brankář Tuček a Chomutov prohrál 6:1, když jedinou branku za modrobílé vsítil Petr Jíra. Smolné utkání shrnul vedoucí mužstva Martin Pašek "Dnes to pro nás bylo po všech stránkách nevydařené utkaní. Hned na samém začátku jsme inkasovali dvě rychlé branky, což posadilo domácí celek do sedla a dalo základ celému utkání. V první třetině se navíc zranil brankář Petr Tuček a tak od druhé třetiny musel do hry zasáhnout náhradník Hübl, který ale inkasoval další branky. Bohužel se nám tedy utkaní nevydařilo."

Statistiky z posledního vzájemného utkání

Třetiny: 2:0, 2:0, 2:1 Branky: 6. Cmunt (Kaňkovský), 7. Říha (Kaňkovský), 29. Cmunt (Kaňkovský, Morava), 32. Bakus (Šmarda), 58. Fink (Říha), 58. Rytnauer (Kubeš) - 44. Jíra.
Rozhodčí: Volf - Dřínovský, Klein Vyloučení: 15:12, navíc Révay, Trefný 5 + do konce, Šíp 10. min OT, Maleček do konce. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Diváci: 2810.

Sestavy z posledního vzájemného utkání

Dukla Jihlava: Suchan - Kolafa, Staněk, Kubeš, Šefčík, Šmarda, Morava, Duben - Hlouch, Bakus, Čachotský - Fink, Altrichter, Rytnauer - Cmunt, Kaňkovský, Říha
KLH Chomutov: Tuček (21. Hübl) - Révay, Nosek, Maleček, Trefný, Szakal, Liška, Svačina - Jíra, Šíp, Boušek - Jeslínek, Mikšovic, Kostourek - Zíka, Koláček, Polodna - Slavík, Gergel, Charousek

Pravděpodobná sestava

KLH Chomutov: Fikrt - Nosek, Plaček, Maleček, Trefný, Szakal, Ambrož - Boušek, Gergel, Charousek - Polodna, Koláček, Jíra - Vlček, Mikšovic, Jeslínek - Martenek, Slavík, Zika
Dukla Jihlava: Jež - Kolafa, Staněk, Punčochář, Šefčík, Šmarda, Morava, Kubeš - Hlouch, Bakus, Čachotský - Chytka, Altrichter, Sklenička - Cmunt, Kaňkovský, Říha - Lazorišák, Fink, Rytnauer

×
Dnes v 13:15 | Dor.
HC Meteor Třemošná
Piráti Chomutov