Šnůra pokračuje, Piráti tentokrát zajíždějí na jih Čech do Tábora

Napsal 13.02.2024 Katka Kuderová
Ke třetímu venkovnímu zápasu z celkových šesti v řadě zajíždějí Piráti na Jih Čech, kde je čeká druhý celek tabulky Tábor. Podaří se chomutovským protáhnout vítěznou šnůru, na osm zápasů? Pokud budete chtít svěřence Martina Pešouta podpořit, dorazte do Jihočeské kraje, zápas startuje ve středu 14. února v 18:00.
STREAM Z TÁBORA

Gólové hody v hlavním městě

V rámci osmého kola nadstavby Piráti zavítali do hlavního města na led pražských Letňan. Diváci viděli gólové hody, když Chomutovští vedli v první třetině už 0:3. Ale Letňany srovnaly krok, jelikož na přelomu první a druhé třetiny dohnaly skóre. Piráti si ale vedení vzali zpět a už ho v divoké přestřelce udrželi. O dvě chomutovské trefy se postaral Tadeáš Svoboda, jenž mohl dovršit hattrick, ale raději přenechal puk Milanu Kostourkovi, který pečetil výsledek do prázdné brány.

HC LETCI LETŇANY – PIRÁTI CHOMUTOV 5:8 (2:3, 2:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 15. Niko (Mrňa, Kysela), 19. Mrňa, 23. Kysela (Arnošt, Mrňa), 40. Labuzík (Turek, Korčák), 60. Theimer (Poppel, Mácha) – 4. Zajíček (Kostourek), 5. Tůma (Chrpa), 10. T. Svoboda (Eret, Tůma), 32. T. Svoboda (Stehlík), 39. Kadeřávek (Eret), 54. Hübl (Tůma, Eret), 56. Mála (Eret), 60. Kostourek (T. Svoboda, Stehlík).
Vyloučení: 8:7. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 27:27. Diváci: 326.

Sestava Chomutova: Běhula (23. Altrichter) – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Havel, Záruba, Seemann, Váchal – Zajíček, Hübl, T. Svoboda – Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, Putz, Kostourek – Chrpa, Koblížek, Mála.

Tábor ztratil body ve Vrchlabí

V první třetině diváci viděli hned dvě branky – na obou stranách jednu. Ve druhé části zápasu se však prosadil jenom domácí celek. V čase 58:28 bylo zaděláno na dramatický konec zápasu, hosté hráli v šesti hráčích v poli a snížili na rozdíl jediné branky. Táborští to dále zkoušeli v šesti, ale utkání nedovedli do prodloužení. Po porážce ve druhé fázi sezóny táborští hráči budou muset odrážet ostrý atak příbramského Baníku, který na druhý celek ztrácí už jen dva body.

HC STADION VRCHLABÍ – HC TÁBOR 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Šlaicher (Cerman, Fiala), 25. Kozák (Bendík), 46. Bendík (Kozák, Abraham) – 16. Duda (Jáchym, Suchánek), 59. Severa (Zadražil, Seidl).
Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:33. Diváci: 693.

Sestava Tábora: Žajdlík – Plášil, Říha, Jáchym, Suchánek, Hajič, Hubata – Zadražil, Milfait, Huna – Dančišin, Matušík, Zeman – Severa, Seidl, Krliš – Nevšímal, Zíb, Šulek – Duda.