Ohlasy po utkání

„Škoda dvou chyb,” litoval Miroslav Kopřiva po vyrovnaném utkání v Třinci

Napsal 12.09.2015 Jan Thöma, Daniel Ježek
C h o m u t o v - Největší hvězdou úvodního utkání Pirátů s vicemistrem z Třincem se stal brankář Miroslav Kopřiva, jenž byl dlouho noční můrou třineckých střelců. Nakonec však musel dvakrát rezignovat, i přesto si ze zápasu odnesl velmi slušnou úspěšnost zákroků 93,55 procent.

Miroslav Kopřiva se v utkání blýskl, když zlikvidoval hned třicet střel Třince. První branku inkasoval až v závěru prostředního dějství, kdy nestačil na střelu Arona Chmielewskiho, jenž měl svou práci dost usnadněnou díky povedené přihrávce Plíhala.

„Řekl bych, že jsme dobře bránili střední pásmo. Třinec se sice dostal ve třetí části do nějakých šancí, ale to je každý zápas. Řekl bych, že jsem je jinak dobře pohlídali. Škoda těch dvou chyb,” zhodnotil utkání jednatřicetiletý brankář.

První start v Tipsport extralize si rodák z Kladna připsal už v sezóně 2003/2004 v dresu svého mateřského klubu. V české nejvyšší soutěži má na kontě 262 zápasů, ve kterých si vychytal úctyhodnou úspěšnost zákroků 92.08 procent. Když se minulou sezónu upsal Pirátům Chomutov, bylo jasné, že právě on má pomoct k rychlému návratu do nejvyšší soutěže. „Návrat do extraligy jsem neprožíval. Třinec jsem bral jako každého jiného soupeře. Všichni jsme se na utkání i na celou ligu těšili,” okomentoval návrat do Tipsport extraligy.

Spojení Miroslav Kopřiva a Vladimír Růžička starší funguje už od začátku toho desetiletí, kdy ho Vladimír Růžička přitáhl z Kladna do Slavie. V dresu pražské Slavie odchytal reprezentační brankář 128 zápasů. „Na pana Růžičku jsem už zvyklý ze Slavie a z národního týmu. Samozřejmě z nás chce vyždímat co nejvíc,”nelámal si hlavu z příchodu Vladimíra Růžičky staršího do kabiny chomutovských Pirátů.

Piráti mohli jít hned v šesté minutě do vedení, ale tečovanou přihrávku Jakuba Sklenáře zastavila horní tyč Hamerlíkovy branky. Další vážnější šance přišla ve druhé části hry, kdy se potvrdilo neotřelé pravidlo “nedáš - dostaneš”, protože nejdřív neproměnil svou šanci David Květoň a následně poslal do vedení Třinec Chmielewski.

„Škoda, že jsme si za bezbrankového stavu nevypracovali více šanci. Sice jsem jeli asi třikrát dva na jednoho, ale vždy jsme zkazili finální přihrávku, což byla velká škoda. Jinak těch šancí moc nebylo, až na posledních deset minut kdy jsme Třinec svírali,” uzavřela rozhovor brankářská jednička Pirátů.