Ohlasy po utkání

„Sezóna je stále daleko, ale máme, co zlepšovat,“ ujišťoval Jan Hammerbauer

Napsal 20.08.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - V zápase s Lausitzer Füchse šli hosté do dvoubrankového vedení, ke kterému jim stačilo pouhých sedm minut první periody. Poté se o slovo přihlásili i Piráti, kteří svého soupeře už ke gólové radosti nepustili a zvítězili poměrem 4:2. Po utkání na otázky reportérů ochotně odpovídal jednadvacetiletý Jan Hammerbauer, jenž zatím převážně obléká dres partnerské Kadaně.

V osmém utkání přijel do Chomutova německý tým Lausitzer Füchse, který nastupuje v soutěži DEL2. „Soupeř byl hodně nepříjemný. Hodně bruslili a byli bojovní,“ prozradil Jan Hammerbauer.

Jan Hammerbauer slavil v loňské sezóně juniorský titul.

V úvodní třetině prohrávali Piráti už 0:2, ale nakonec zvítězili 4:2. Nejlepší výkon podali domácí ve druhé periodě, kdy otočili stav utkání ve svůj prospěch. „Udělali jsme dvě zbytečné chyby, které soupeř potrestal. Po druhé obdržené brance jsme náš výkon zlepšili a naštěstí i zvítězili,“ popisoval samotné utkání.

Jedinou nepříjemnou kaňkou byl moment, kdy zůstali ležet na ledě Jan Hammerbauer a Jan Müller. Druhý jmenovaný musel být odvezen do chomutovské nemocnice. „Dostal jsem pukem ránu do hlavy a zůstal jsem ležet. Původně jsem si myslel, že na ledě ležím jen já, až potom jsem zjistil, že tam leží i Honza,“ líčil. „Doufám, že se rychle uzdraví a připojí se k týmu,“ dodal jedním dechem.

Partnerská Kadaň odehrála pět přípravných utkání, v nichž třikrát vyhrála. V šestém duelu nastoupilo hodně hráčů v dresu Chomutova, aby ukázali trenérům, že patří do prvního týmu. „Zatím se nám celkem daří, ale pořád máme, co zlepšovat. Navíc do sezóny je stále ještě daleko,“ ujišťoval jednadvacetiletý útočník.

×
Dnes v   | Jun.
HC Škoda Plzeň
Piráti Chomutov