Severočeši zajíždí na Hanou s jasným cílem, překazí Kohouti jejich plány?

Napsal 09.03.2007 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Základní část finišuje, týmy na šestém až osmém místě mezi sebou bojují o co nejlepší pozici, mužstva na třetím až pátém stupínku o výhodu domácího prostředí pro první kolo play-off. Zatímco Kometa, stejně jako chomutovští stále bojující o druhé místo, změří síly s druhými Lvy, Chomutov se představí na ledě týmu HC Olomouc, se kterým letos neztratil ještě ani jeden bod. Pokud se Severočeši budou radovat i tentokrát, pak si za předpokladu, že Brno zaváhá, mohou před severočeským derby zajistit domácí prostředí pro první kolo vyřazovacích bojů. Jak nakonec dopadne hokejová matematika? Klání na ledě Mory začíná 10. března od 17:00 a Vy můžete být při tom alespoň prostřednictvím ON-LINE přenosu.
12.(179g) Pořadí obrany 6.(136g)
Filip Smejkal (17+14) Nejproduktivnější hráč Ladislav Boušek (30+27)
Filip Smejkal (17g) Nejlepší střelec Ladislav Boušek (30g)
Petr Najdek (21 as.) Nejvíce asistencí Milan Kostourek (37 as.)
Ondřej Kříž (7+9) Nejproduktivnější obránce Roman Chatrnúch (7+13)
Milan Ministr (+10) Nejlepší hráč v +/- Milan Kostourek (+21)
Michal Šafařík (-20) Nejhorší hráč v +/- Miloš Kajer (-11)
Tomáš Vlček (+2) Nejlepší obránce v +/- Jakub Trefný (+18)
Michal Šafařík (-20) Nejhorší obránce v +/- Filip Vaněček (-2)
Lukáš Filip (-2)
Michal Šafařík (190 TM) Nejtrestanější hráč František Bombic (137 TM)
Štefan Žigárdy (84,92%) Úspěšnost gólmanů Luboš Horčička (91,54%)
0 Čistá konta 4
6 Zápasy bez vstřelené branky 4

Příležitost dostávají junioři

Zbytek sezóny chceme využít k testování hráčů. Chci, aby se mladí hráči obouchali v I. lize a ukázali, co v nich je, čtvrtá lajna bude juniorská,“ tak zněla slova trenéra Přecechtěla před posledním vzájemným duelem s KLH. Od té doby uplynulo dvanáct kol, po kterých hokejisté z Olomouce figurují sice na již jistém posledním místě, ale snaží se neprodávat svou kůži lacino. Dokladem může být utkání proti Mladé Boleslavi, kdy domácí dlouho brnkali na nervy hostujících hráčů, ale nakonec favoritovi podlehli (39. kolo – 1:2). Hned v dalším kole se však „kohouti“ radovali, když přehráli mužstvo z Třebíče (40. kolo – 3:1). Povedená střetnutí sehrála Mora mezi svými příznivci rovněž proti Ostravě (42. kolo – 3:4), Kadani (45. kolo – 7:2), Berounu (47. kolo – 6:5) nebo v derby s Jestřáby (49. kolo – 3:2 sn.).

Proti Hanákům se Chomutovu daří

Ve všech vzájemných duelech se radovali hokejisté z Podkrušnohoří, na domácím ledě jasně dominovali a na Hané zvítězili o dvě branky. Nejvíce kanadských bodů si připsal Ladislav Boušek (5+1).

12.kolo: Chomutov – Olomouc	6:0
25.kolo: Olomouc – Chomutov	2:4
38.kolo: Chomutov – Olomouc	5:1
Naposledy sehráli modrobílý proti Olomouci zápas, ve kterém jasně dominovali, ale gólově svou převahu vyjádřili až od druhé třetiny. Chomutovské střelce probudil úvodní gól Hanáků v 15. minutě, na který domácí útok zareagoval o dvě minuty později. Ve druhém dějství zatížili Severočeši konto svého soupeře „pouze“ dvěma zásahy do černého, stejný „příděl“ zaznamenali i ve třetí dvacetiminutovce a tři body tak zaslouženě putovali na konto KLH.