Preview k zápasu

Severočeši vyhlašují útok na medvědí doupě

Napsal 14.09.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v – Až ve třetím kole musejí letos chomutovští hokejisté cestovat na led soupeře. Pojedou na led berounských Medvědů, aktuálně desátého celku tabulky. Chomutovu se vstup do nového ročníku podařil, když dva domácí zápasy proměnil v šest bodů. Stejný trend se bude snažit udržet i v Berouně. Zároveň však budou chtít přerušit prokletí tamního ledu, kde Severočeši nevyhráli už téměř tři roky.
Kádr Medvědů

Brankářskou jedničkou by měl po být Miroslav Kopřiva. Jeho loňský konkurent Petr Jež totiž odešel do Kadaně. V obraných řadách můžeme spatřit jména dvou ostřílených borců. Jiří Veber oblékal berounský dres už v loňské sezoně, v jejím průběhu však odešel do Litvínova. Letos v létě se vrátil a měl by znovu být oporou týmu. Dalším velkou osobností, kterou získal trenér Vejvoda do svých řad, je Bedřich Ščerban. Měl by především předávat zkušenosti, kterých má ve svých čtyřiceti letech spoustu. V útočné fázi by stejně jako loni měl hrát prim Václav Eiselt. Stálicemi v sestavě Medvědů jsou Petr Horčička, Radek Křesťan, Jiří Novotný či Ladislav Slížek. Z Ústí nad Labem navíc těsně před začátkem ligy přišel Martin Tvrzník, mladší ze dvou bratrů.

Loňské vzájemné zápasy

Chomutov a Beroun se v uplynulém ročníku střetli pouze dvakrát. Poprvé se tak stalo v 5. kole na severu Čech. V souboji o první místo byli úspěšnější domácí, kteří po gólech Jíry, Koláčka, Jelínka a Mikšovice vyhráli 4:1. Jediný úspěch Medvědů vsítil Šinágl. O poznání dramatičtější byl druhý zápas v Berouně. Jen několik hodin před tímto důležitým utkáním odešla do Litvínova chomutovská brankářská jednička Kamil Jarina. V brance tak musel zaskočit náhradník Jaroslav Hübl. Dvě třetiny byl KLH jasně lepší a zaslouženě vedl už 0:4. V poslední části však domácí doslova vstali z mrtvých, dokázali vyrovnat a gólem v prodloužení dokonce rozhodnout o svém vítězství. Toto utkání už je ale zapomenuto a chomutovští prahnou po odvetě.

Jak si vede Beroun letos?

Po dvou odehraných utkáních 1. ligy mají berounští Medvědi na svém kontě 2 body. Zažili doslova křest ohněm, když v prvním kole přivítali České Budějovice, velkého favorita letošní sezony. Jihočeši nenechali nikoho na pochybách o svých ambicích a zvítězili jasně 0:4. V sobotu vedl Beroun na ledě Kadaně už 0:2, ale černožlutí třemi brankami stav otočili. Hosté ale znovu dokázali vyrovnat a Slížek v nastaveném čase rozhodl o zisku dvou bodů pro Medvědy. „Vypadalo to, že bychom mohli vyhrát a pak to zase vypadalo, že prohrajeme. Nakonec jsme vyrovnali a ještě vezeme domů bod navíc. Myslím, že to byl vážně dobrý hokej,“ svěřil se po zápase berounský trenér Otakar Vejvoda.

Sestava Berouna z utkání v Kadani: Kopřiva – Černý, Vaněček, Ščerban, Braniš, Kašák, Veber, Holub, Ovčačik, Besser, Kukla, Víšek, Tvrzník, Křesťan, Eiselt, Horčička, Slížek, Novotný, Klimenta, Pabiška, Jech