Ohlasy po utkání

„Série může být ještě hodně dlouhá,” míní po porážce Alexandr Hylák

Napsal 22.02.2011 Sanny Muharem
V úterní podvečer se v Hradci Králové konal třetí zápas čtvrtfinálové série. Chomutov v něm dlouho vedl 1:0, ale nakonec padl 1:3, a tak Hradec snížil stav série na 1:2. Samotná série pokračuje čtvrtým duelem již dnes opět na hradeckém ledě. Jak ale viděl zápas číslo tři bývalý hradecký brankář a strážce chomutovské svatyně Alexandr Hylák?

Jak hodnotíte dnešní zápas, ve kterém Hradec zvítězil 3:1 a snížil tak stav série na 1:2.
Mně se to hodnotí trošičku složitěji. My jsme do Hradce jeli s cílem, že zde urveme oba zápasy. Bohužel se nám to nepodařilo. Dnes byl k vidění celkem vyrovnaný zápas, nicméně Hradec do toho šel po hlavě, jelikož tušil, že kdyby dnes prohrál, tak už by to měl hodně složité. My jsme vedli a následně ztratili zápas, takže se mi to moc dobře nehodnotí.

V minulosti jste působil právě v dresu Hradce Králové, je to pro vás stále ještě nějakým způsobem specifické hrát zde?
Já už jsem zde chytal za jiné týmy několikrát. Je to asi tři roky, co jsem hájil hradeckou branku. Již jsem nastoupil v řadě zápasů s Kometou a letos s Chomutovem. Samozřejmě se mi tady nastupuje dobře, ale že by to bylo nějak hodně specifické, to už se asi říci nedá.

Chomutov vede 2:1, dá se očekávat zítra velký nástup a vítězství, které by zajistilo vedení v sérii 3:1 a mečbol na svém ledě?
Chtěli jsme vyhrát již dnes a rozhodnout sérii tady v Hradci. Dneska se vyhrát podařilo Hradci, ale nedá se nic dělat, ono to není nic jednoduchého. Když se člověk podívá na základní část, tak první liga je hodně vyrovnaná. Zítra budeme chtít za každou cenu vyhrát a sérii rozhodnout v sobotu v Chomutově.

Zejména v Chomutově se velmi kvalitním výkonem blýskl váš protějšek Filip Luňák. Je to pro brankáře spíše motivující nebo frustrující, když vidí, co se děje na druhé straně kluziště?
Tak určitě si myslím, že je to spíše motivující. Já nikdy protějšímu brankáři nepřeji nic špatného, samozřejmě chci, abychom vyhráli, ale moc se tím nezabývám. To bych pak musel prožívat vše, co se děje před brankou soupeře. Když se klukům nedaří dát branku, tudíž se to snažím nevnímat. Ale motivuje mě to!

Hradec Králové musel přecházet přes Třebíč v předkole, což určitě Východočechům na regeneraci nepřidalo. Za to Chomutov měl dlouho pauzu. Myslíte, že to bude nějakým způsobem ještě znát v této sérii?
Projevit se to samozřejmě může, nicméně to byl teprve třetí zápas. Série může být ještě hodně dlouhá. Je pravda, že my máme kádr o hodně širší než Hradec a když se k tomu připočte pauza, tak to je naše výhoda. Jak jsou na tom kluci z Hradce po fyzické stránce, zatím nevím, ale na konci série se to ještě může projevit.

Jak bude vypadat program chomutovských hokejistů na zítřejší den?
Nyní se půjdeme vyspat na hotel, ráno bude následovat rozbruslení a pak si každý hráč již udělá vlastní věci, které mu pomohou do zápasu. Ale bereme to jako každý klasický zápas, přestože jsou termíny více natlačené na sebe. Trénovali jsme na play-off celou sezónu, tudíž se s tím musí počítat.

Pokud by se chomutovskému celku podařilo projít až na samý vrchol první ligy, čeká na týmy ještě baráž. Včera se o systému baráže dokonce diskutovalo v televizi. Jak to vnímáte vy jako hráči, když se o tom stále jen mluví?
Člověk to ani nesmí vnímat. Letos s tím již nikdo nic neudělá, jestli se bude měnit systém, je otázka pro někoho jiného. Já osobně jsem to vnímal někdy v srpnu, když se systém měl měnit, ale na poslední chvíli z toho sešlo pod tlakem extraligových týmů. Nyní kolují pouze debaty, které my jako hráči neovlivníme. My chceme splnit svůj cíl, a to postup do extraligy a musíme se s tím poprat.

Dnes Ústečtí Lvi padli na ledě Vrchlabí a prohrávají v sérii 1:2, což je určitě pro Chomutov přínosem. Není totiž tajemstvím, že Ústí a Chomutov jsou v lize dva největší rivalové s vysokými ambicemi.
My se hlavně musíme soustředit na svůj výkon. Až získáme v této sérii čtyři vítězné zápasy, tak můžeme začít sledovat ostatní zápasy a posuzovat, zda se někdo trápí. Podle mého názoru jsou ještě všechny série otevřené. Nejblíže k postupu je Havlíčkův Brod, který už to zítra může ukončit, ale jak říkám, až tady postoupíme, tak začneme sledovat ostatní duely.