Aktuální zprávy

Semifinále pokračuje! Dokážou Piráti zvítězit i na ledě Olomouce?

Napsal 16.03.2012 Jan Hošic
C h o m u t o v - Dalšími dvěma zápasy pokračuje semifinálová série mezi Chomutovem a Olomoucí. Jak ukázalo druhé utkání, Piráty na ledě Olomouce nečeká nic lehkého. Uvidíme, zda Chomutovští přivezou zpět domů vítězství či dokonce postup, nebo se naopak Olomouci podaří zdramatizovat vývoj série.

Dvě rozdílná utkání

Návštěva Kohoutů v Chomutově přinesla dva zcela odlišné zápasy. V prvním utkání, v němž padlo celkem deset branek, Piráti rozstříleli soupeře 7:3. V oboustranně ofenzivně laděném utkání si připsal ve dvaatřicáté minutě vítěznou branku na 4:1 obránce Aleš Pavlas. Druhé utkání bylo zcela odlišné. V zápase měli opět převahu domácí, ale oba týmy spíše čekaly na chybu soupeře. Hosté se v první třetině díky brance Richarda Kuchaczyka ujali vedení, ale to byl jejich první a poslední střelecký zápis v utkání. Domácí totiž dokázali dvěma góly utkání otočit. Obě branky vstřelil obránce Lukáš Pulpán, který nejprve vyrovnal a poté v prodloužení vystřelil vítězství.

Libor Kašík

Poté vystřídání Štefana Žígárdyho v prvním utkání se devatenáctiletý brankář v druhém střetnutí postavil do branky již na začátku. V zápase si nevedl vůbec špatně. Připsal si několik dobrých zákroků a ukázal, že může být velkou oporou svého týmu. V zápase za jeho záda prošly dvě z 35 střel a dá se jistě očekávat, že i do třetího utkání naskočí do olomoucké branky právě on. Libor Kašík zatím v play-off nastoupil k šesti duelům, v nichž dosáhl na 90,3% úspěšnost zákroků a průměr 2,74 obdržené branky na zápas.

Hruška vs Kucharczyk

Oba jsou velice zkušenými hráči. Oba jsou matadoři svých týmů a oba jsou také zatím nejproduktivnějšími hráči svých celků v play-off. Jak David Hruška, tak Radim Kuchaczyk si dokázali ve vyřazovacích bojích připsat 9 bodů. Olomoucký Kucharczyk má bilanci 5 gólů a 4 asistence v devíti zápasech. Lépe na tom je David Hruška, který stejný počet bodů za 4 branky a 5 asistencí dokázal nahrát v sedmi duelech. Uvidíme kdo se dokáže prosadit v následujících utkáních a připíše si další body do kanadského bodování.

Důležitost domácího prostředí

Chomutovské borce nečeká na ledě Hanáků žádná procházka růžovým sadem. Jde přeci o semifinále play-off! V žádném ze dvou duelů, ke kterým Piráti nastoupili v základní části na ledě Olomouce, nedokázali zvítězit. V prvním vzájemném duelu Olomouc Chomutovu téměř nic nedovolila a zvítězila 3:1. Druhé utkání již bylo dramatičtější a Piráti si za prohru 4:3 po samostatných nájezdech odvezli alespoň bod.

Ani Olomouc však v letošní sezóně nedokázala vyhrát na ledě Pirátů. Hanáci prohráli všechny čtyři duely, ke kterým v Chomutově nastoupili. To je jasná známka, jak moc je při soubojích Olomouce a Chomutova podstatné domácí prostředí. Nechme se překvapit, zda se Pirátům podaří toto pravidlo v následujících bojích zlomit.