Aktuální zprávy

Seman, Sikora, Davídek, Selingr a Horna míří na měsíc do Kadaně

03.01.2011 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Pro následující měsíc bude mít k dispozici kadaňský trenér Mikuláš Antonik hned pětici chomutovských útočníků. Jeho chomutovský kolega Milan Kašpárek se rozhodl do partnerského týmu uvolnit útočníky Semana, Sikoru, Davídka, Selingra a Hornu. Tato pětice chomutovských hokejistů bude formou měsíčního hostování působit v černožlutém dresu. „Jedná se převážně o hráče, kteří v posledních týdnech nebyli zcela zdravotně v pořádku. V Kadani dostanou potřebný prostor k rozehrání a po měsíci uvidíme, kdo z nich se do chomutovského týmu vrátí zpátky,” řekl trenér Milan Kašpárek.

Útočník Filip Seman nastoupil zatím za KLH v sedmadvaceti střetnutích ve kterých dokázal nastřádat devatenáct bodů za patnáct přesných střel a čtyři nahrávky. Nejčastěji jsme ho mohli vidět po boku Marka Sikory, který taktéž na měsíc míří do partnerského klubu. Sikora prozatím nasbíral sedmnáct bodů díky čtyřem brankám a třinácti přesně mířeným přihrávkám. V uplynulých týdnech trápilo Sikoru zranění třísel.

Třetí z pětice útočníků je Martin Davídek. Tento čtyřiadvacetiletý forvard vyjel na led celkem třiadvacetkrát. Díky šesti gólům a osmi asistencím má na svém kontě čtrnáct bodů.

Stejný počet zápasů jako výše zmíněný Martin Davídek odehrál také Pavel Selingr. Ten má na svém kontě zaokrouhlených deset bodů. Ve statistikách můžeme vyčíst pět vstřelených branek a pět asistencí. Momentálně však Selingr laboruje se zraněním a je otázkou, zda bude kadaňským trenérům k dispozici.

Posledním hráčem, který míří do SK Kadaň, je Tomáš Horna. Hráč s šestadevadesátkou se v modrobílém dresu představil pouze v šesti zápasech. Kvůli zranění kolene se do hry příliš nedostal, a tak si v průběhu letošní sezóny připsal pouze jednu branku a k tomu dvě trestné minuty. Pokud mu to zdravotní stav dovolí, bude mít příležitost k navýšení statistik během následujícího měsíce v Kadani.

Opačným směrem, tedy z Kadaně do Chomutova, putuje na měsíc slovenský forvard Vladimír Novák. Ten do Kadaně přišel v průběhu sezóny z Písku a uvedl se parádně. Během osmi utkání zaznamenal sedm kanadských bodů.