Aktuální zprávy

Sébastien Piché u Pirátů končí, dostal zajímavou nabídku ze zahraničí

13.01.2020 Tisková zpráva
C h o m u t o v - V posledních zápasech se zařadil k důležitým článkům chomutovské sestavy. Obránce Sébastien Piché nasbíral po Novém roce šest kanadských bodů za tři góly a stejný počet asistencí, což zaujalo i v zahraničí. Zkušený zadák dostal velmi zajímavou nabídku, takže Piráty opouští.

„Sébastien za námi přišel, že má možnost odejít do zahraničí. My jsme o jeho služby stáli i pro zbytek sezóny, ale nabídce, kterou dostal, jsme nemohli konkurovat, proto jsme se dohodli, že vzájemně velmi prospěšnou spolupráci ukončíme,“ vysvětluje Miroslav Buchal.

Jednatřicetiletý rodák z La Sarre tak už nenastoupí do nejbližších dvou domácích střetnutí s českobudějovickým Motorem a přerovskými Zubry. „Chtěl bych Sébastienovi poděkovat za výkony, které u nás odváděl a také za jeho vstřícnost, protože přijal průměrné prvoligové podmínky. Poděkování patří i našemu partnerovi, díky kterému jsem si jeho angažování mohli dovolit. Sébastienovi přejeme hodně štěstí v dalším angažmá,“ doplňuje hlavní kouč Pirátů.

Sébastien Piché odehrál v bílomodrém dresu patnáct utkání a odchází jako muž s nejvyšším průměrným časem na ledě v jednom střetnutí – 19:26. Za necelé dva měsíce nastřílel někdejší hráč italského Bolzana nebo rakouského Lince čtyři góly a přidal pět přihrávek.

Celkem vyslal bek, který v českých soutěžích prošel Hradce Králové, Litvínovem či Pardubicemi, na branky soupeřů 33 střel, šestkrát usedl na trestnou lavici a zapsal osm bloků. Gól a dvě asistence zaznamenal v přesilových hrách, celkovou účast na ledě měl -1.