Ohlasy po utkání

”Šancí máme spoustu, ale neproměňujeme je,” říká Josef Révay

Napsal 26.11.2008 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V dalším kole první ligy se v Chomutově představil celek HC Horácká Slavia Třebíč. Do sestavy se vrátil nekompromisní obránce Josef Révay a hned soupeřům rozdával hity na každém kroku. Opora v brance hostů, Radek Fiala, si po zápase zcelajistě oddychl. V utkání na něj šlo mnohem více střel než na domácího Lundella, přesto za svá záda propustil pouze tři z nich.

Jaké jsou vaše pocity z dnešního utkání?

No pocity jsou takové divné. My jsme měli, dá se říct, vyhraný zápas, měli jsme hodně střel a pak po mojí chybě ujel hráč, já netrefil puk, fauloval jsem a Třebíč využila nájezd. Od té doby se to s námi vyvíjelo hůře.

Byl jste dlouhou dobu zraněn, je již vše v pořádku?

Žebra jsou již v pořádku, ale ještě to není takové, jak bych si představoval, hra, fyzický fond, síla atd. Chce to ještě minimálně dva až tři týdny práce.

V utkání jste rozdal několik tvrdých bodyčeků, takže se nebojíte, že by se vám zranění vrátilo?

Musím vyzkoušet, jestli to drží nebo ne. Zranění se vrátit samozřejmě může, ale mojí prací je čistit prostor před brankou a to bez soubojů nejde. Musím vyzkoušet, jestli to drží nebo ne.

Chomutov Třebíč vlastně k ničemu v zápase nepustil, ale přesto to nebylo jednoznačné utkání. V čem vidíte problém, že nepadlo více gólů?

Abych řekl pravdu, tak nevím, to je těžké říct. Šance jsou, ale prostě nám to tam nespadne. Ve finální fázi nám buď kotouč přeskočí hokejku, nebo se stačí zorientovat soupeř…

Třebíč se od začátku sezóny pohybuje na konci tabulky, jak se proti takovýmto soupeřům motivujete?

Motivace je úplně stejná, ať je to Třebíč, Ústí nebo Brno. Každé mužstvo na nás hraje úplně jinak a ikdyž by to tak podle tabulky nemělo být, všechny zápasy jsou těžké.

Nepodcenili jste trošku soupeře obzvláště potom, co jste vedli 2:1?

Podle mého názoru ne. Šancí jsme měli dost. Třebíč na nás za dvě třetiny vystřelila osmkrát a dala z toho hned gól, my jsme měli asi třicet střel a jestliže z nich nedáme více jak jednu branku, tak je to málo.

Ovlivnil podle vás rozhodčí Jebavý zápas?

Každý, kdo to viděl, tak ví, jak ten zápas probíhal a jak rozhodčí pískal. Nemá cenu se k tomu vyjadřovat, stejně se tím nic nezmění. Dal nám dva desetiminutové tresty, to se v jednom zápase jen tak nevidí…

"Do Chomutova jsme jeli s cílem nevzdat se a bojovat," říká brankář Třebíče Radek Fiala

Jaký byl podle vás dnešní zápas?

Začátek nebyl zrovna ideální, ale potom jsme začali hrát dobře odzadu. Hlavně jsme celý zápas bojovali.

Při samostatných nájezdech vás zastoupil na jeden nájezd Jakub Lev…

Zkoušeli jsme něco změnit, hrát nějakou jinou taktiku.

V čem byl Chomutov lepší?

Domácí měli dobré přesilové hry a jejich hráči jsou dost silní v soubojích jeden na jednoho. Jsou zde samé individuality, takže jsme se hodně šťavili, abychom udrželi výsledek.

Co byste řekl vašemu soupeři v domácí bráně Ludellovi?

No Honza Lundell je podle mého velmi kvalitní brankář, má hodně zkušeností a je jistě Chomutovu oporou.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 17:00 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov