Aktuální zprávy

SD ARÉNA podruhé v historii hostí akci seniorské reprezentace

Napsal 12.04.2017 Libor Kult
C h o m u t o v - Poprvé od prosince 2011 se v moderní chomutovské aréně uskuteční střetnutí národního týmu mužů. Před více než pěti roky odehrála reprezentace pod vrcholky Krušných hor jeden duel, teď se Češi s Nory utkají dvakrát v rámci Euro Hockey Challenge. Půjde o celkově čtvrté představení národního týmu v Chomutově, neboť v padesátých letech letech minulého století tu hrála reprezentace proti klubu.

V prosinci 2011 se v Chomutově uskutečnilo utkání se Švédskem, které spadalo do Channel One Cupu. Vyprodaná aréna doprovodila do Síně slávy českého hokeje místní legendu Miroslava Klůce a in memoriam Josefa Vašíčka, Jana Marka, Karla Rachůnka a Vlastimila Sýkoru.

Samotný zápas začal zostra, Petr Průcha otevřel skóre už po pěti vteřinách hry, což je dodnes jeden z nejrychlejších gólů v historii českého národního týmu i samotného hokeje. Ve stejném čase registruje nejrychlejší góly také slavná NHL.

VSTUPENKY NA ČR - NORSKO
  • online
  • na pokladnách SD ARÉNY oba dny od 15:00

Možná leckoho překvapí, že se nejednalo o první souboj české nebo československé reprezentace v Chomutově. Už během ročníku 1952/1953 nastoupil tehdejší A-tým proti místnímu celku TJ Sokol Hutě Chomutov. domácí hráči i bez své největší hvězdy Miroslava Klůce, který oblékl dres národního týmu vyhráli 4:3.

Chomutovský tým vedl po první třetině 2:0 a náskok udržel až do konce, byť se ztenčil na jediný gól. Výhru 4:3 zařídili trefy Otto Cimrmana, Blahouše Klůce, Václava Kaftana a Václava Fröhlicha. Během sezóny 1957/1958 pak chomutovský tým remizoval s reprezentací 3:3

Sestavy ze zápasu v sezóně 1952/1953

Chomutov: Weber – Chabr, Knotek, J. Klůc, Sekera – Motl, Kaftan, Cimrman – Kamiš, Fröhlich, B. Klůc.
Reprezentace: Richter – Lidral, Gut, Bacílek, Nový, Ošmera – Bubník, Danda, Charouzd – Sekyra, Bartoš, Reiman – Vidlák, M. Klůc, Seiml – Bílek.